Zánět v očích u miminka

1.1.21 00:44

Zánět v očích u miminka

Ahoj, jdu si pro radu, máme doma 12ti denní miminko a před dvěma dny se nám udělal ošklivej zánět očí, dnes u dr jsme dostaly kapky tobradex a máme kapat, otírat… kapeme od rána a oči otekly uplne do maxima když je rozevřu tak vidíme jen červeno nevidime ani oko a teče strašně hnisu, jsem uplně zoufalá ty kapky vůbec nezabírají, máme jet na pohotovost? Myslite že nám na pohotovosti nějak pomůžou? Máte s tak obrovským zánětem zkušenost?😢 :cry: :cry: :cry: :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74
1.1.21 00:50

Ahoj, malá měla taky zánět, ale bylo jí už pár měsíců a měla to teda asi docela v mírný formě. Taky jsme dostali antibiotický kapky, ale přišlo mi, že to taky pomohlo až za dýl a úplně se to srovnalo až časem, už teda bez kapek. V tomhle případě bych asi vyrazila na pohotovost. Oči jsou důležitý a aby se něco nezanedbalo, tak bych to určitě řešila. Zkus tam třeba nejdřív zavolat a poradit se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
1.1.21 02:04

Ahoj, jestli je to tobrex, tak nas syn ma na nej alergii. Zanet se mu po tom jeste zhorsil (mel ve 3mesicich). Mel uplne krvavy belmo, bylo to fakt osklivy. Napsala nam ho pediatricka a mame kamaradku ocni, ktera rekla, ze alergie na tobrex je bezna. Ale casto je predepisovan a jinak funguje. Nechci te k nicemu nabadat, ale ja jsem jedno dve kapani vynechala, dala jen ocuflash a oko se zas malinko zlepsilo. Zanet byl samozrejme, ale otok mensi a to belmo se z rude stalo ruzovym. Podle toho mi doslo, ze to je alergie. Sla bych taky zitra na pohotovost. Jinak syn (1 rok) je uz uplne ok. Museli jsme v lete na pruplach kanalku. Bude to dobre, uvidis. Ale k doktorovi bych zitra jela. Do pondeli daleko a zhorseni po kapkach by byt opravdu nemelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
1.1.21 02:41

Je možné, že miminku tyhle ATB nevyhovují, i i když kapete krátce. Nevím jestli se to po nich zhoršilo nebo jsou na tom očká stejně. Na pohotovost bych v noci nejezdila. Jestli je miminko v klidu a spí. Na zánět očí se používají i Ocuflash nebo Oftalmoseptonex. Určitě to nějakou léčbu potřebuje. Já u syna používala tyto kapky, ale byli jsme pak i na proplach očních kanálků. Nejdřív bych však vyzkoušela kapky. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
1.1.21 02:46

A ještě dodatek. Když nemáte zrovna žádné obyčejné kapky, tak stačí převařená voda na tampónek a očičko od hnisu setřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
1.1.21 08:01

Syn má na tyhle kapky také alergii. Zjistila jsem to tak, že jsem cca 2 dny vynechala a oči mu vytírala jen borovou vodou a bylo to o chlup lepší. Na očním nám dali jiné kapky a hned se to začalo zlepšovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
3.1.21 12:07

Nám zázračně pomohlo MM :) Nechtělo se mi tomu věřit a přišlo mi to divný, ale je to všelék :lol: Zkus krom léků a všeho ostatního co nejčastěji kapat mlíčko… Já si nejdřív odstříkala a kapala, pak mě to už nebavilo, tak jsem na férovku u každého kojení stříkla z prsu rovnou do oka a za 3 dny bylo totálně zalepený a červený očičko zdravý :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 17:26

MM určitě NE!!To je nápad na zánět v oku..Pokud došlo ke zhoršení po kapkách, tak přestat kapat a vyrazit na oční(event. pohotovost o vikendu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
5.1.21 17:27

Náš malý to měl na 5ti měsících

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu