Dítě se vším háže

3399
21.2.16 12:35

dítě se vším háže

Ahoj holky, náš skoro 2 letý synek se vším háže po zemi i po m!. Nepomůže mu to říkat, ani dostat po rukou, zadku.. On ví že to nesmí, že se to nedělá, ale stále to dělat bude a dělá si z toho ještě srandu. Háže se vším i u cizích, návštěvách. Opravdu už nevím, jak ho to odnaučit, aby to nedělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7522
21.2.16 12:40

@LLenule111 Zkoušela jsi ignorovat ho? Takovým chováním se většinou děti snaží upoutat pozornost (i negativní) a většinou je to přestane po čase bavit, když zjistí, že nikdo nereaguje. Tohle bych praktikovala doma a než se to odnaučí, nebrala bych ho pokud možno na návštěvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
21.2.16 12:50

Četla jsi Karpa? :) Dle něj typické vývojové stadium ve dvou letech. Dochází k dalšímu vývinu jemné motoriky a dítě s nadšením procvičuje 3 nové dovednosti - tlučení do všeho, kreslení kroužků… a házení :) My prostě vysvětlujeme, když hodí, vezmeme danou věc z ruky a vysvětlíme - načež následuje bouchnutí do něčeho (i rodiče :roll: ) - v tu chvíli si přestáváme všímat, odcházíme a pod. No snad už ho to brzo přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
21.2.16 13:19

@Akivasha Karpa jsem teda nečetla, ale já fakt už jen čekám až něco rozbije! Tak to teprve uvidí.. že ho to přejde, nevypadá, on se tím vyloženě baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.2.16 13:34
@LLenule111 píše:
Ahoj holky, náš skoro 2 letý synek se vším háže po zemi i po m!. Nepomůže mu to říkat, ani dostat po rukou, zadku.. On ví že to nesmí, že se to nedělá, ale stále to dělat bude a dělá si z toho ještě srandu. Háže se vším i u cizích, návštěvách. Opravdu už nevím, jak ho to odnaučit, aby to nedělal.

to by moje deti udelali jednou aby s necim hodily :lol: je to ani nikdy nenapadlo diky bohu ale udelat to jednou, tak bych to vysvětlila, udelat to podruhe tak bych to znova vysvětlila a durazne a udelat to potreti tak by moji ruku mel ještě tejden obtisklou na jeho zadku ;)

• Citovat
  • Upravit
896
21.2.16 13:34

U nás je to podobné, malá bude mít 20m. Snažím se ji v tom zabránit a vysvětlovat, že se to nedělá. Většinou se u toho začne i vztekat. Pokládám na zem a odcházím pryč, obecenstvo jí dělat nebudu :D. Většinou je to znak, že je unavená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
21.2.16 13:37
@JayLee píše:
to by moje deti udelali jednou aby s necim hodily :lol: je to ani nikdy nenapadlo diky bohu ale udelat to jednou, tak bych to vysvětlila, udelat to podruhe tak bych to znova vysvětlila a durazne a udelat to potreti tak by moji ruku mel ještě tejden obtisklou na jeho zadku ;)

To není řešení :D U nás je to znak únavy a taky přichází období vzdoru :) Máš štěstí, že máš klidné děti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.2.16 13:41
@Petra274 píše:
To není řešení :D U nás je to znak únavy a taky přichází období vzdoru :) Máš štěstí, že máš klidné děti ;)

no ani nevis jak jsem za to rada pac bych se asi uzoufala :pankac: :? obdobi vzdoru jsme taky preli u plne v pohode - ono každý dite je holt nejaky povahove něco ovlivnis ty vychovou a něco jsou geny a něco jasne danná povaha no ;)

• Citovat
  • Upravit
26401
21.2.16 13:42

Vydržet a vyvětlovat. Pokud něčím hází, tak mu říkám, že ta věc má au a musí ji pohladit, pak se samozřejmě zabavuje. A dávám mu plyšový míč s tím, že jestli si chce něčím házet, tak si má vzít míček.

@JayLee píše:
to by moje deti udelali jednou aby s necim hodily :lol: je to ani nikdy nenapadlo diky bohu ale udelat to jednou, tak bych to vysvětlila, udelat to podruhe tak bych to znova vysvětlila a durazne a udelat to potreti tak by moji ruku mel ještě tejden obtisklou na jeho zadku ;)

Máš štěstí na hodné děti. První to pochopil hned. Druhý háže už několik měsíců a musela bych ho umlátit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
21.2.16 13:45

Já si pak připadám jak neschopná matka, která neumí své dítě zkrotit. Co mu řeknu, tak neposlechne a dělá si pořád podle sebe.jo je pravda, že tanínek ten je na něho až moc hodný a já jsem ta zlá matka, která neumí slušně vychovat dítě co smí a nesmí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
21.2.16 14:12

@LLenule111 mi to přijde normální, u nás se taky vším tříská.. prostě takové období :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
21.2.16 14:14

Ty jo, já už se nemůžu udržet.. gratuluju máš skvělé děti, ale fakt myslím, že do každého tématu o nějakém výchovném problému nemusíš psát, že tohle opravdu neznáš, protože to by tvoje děti neudělali a že tohle bys nepřežila/nedopustila/usoužila se apod.

@JayLee píše:
no ani nevis jak jsem za to rada pac bych se asi uzoufala :pankac: :? obdobi vzdoru jsme taky preli u plne v pohode - ono každý dite je holt nejaky povahove něco ovlivnis ty vychovou a něco jsou geny a něco jasne danná povaha no ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.16 14:14

Hm, po me neco dite hodit, tak mu narezu zadek a budu jej ignorovat. Ono ocat pocat…

• Nahlásit
  • Citovat
3399
21.2.16 14:22

Můj chlap už říkal, že mu koupí dětské bicí, aby se vyřádil. No ale aby to pak nebylo ještě horší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.16 14:24

@LLenule111 Všechny hračky co vydávají zvuky jsou po nějaké době otravné. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie