Dítě slyší nahlas

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 22:36

Dítě slyší nahlas

Ahoj, nevím ani jak to pořádně nazvat, ale je možná nějaká porucha sluchu, kdy dítě slyší zvuky hlasitěji? Není to blbost? :think: Začala jsem mít takové podezření u 13ti měsíční dcery. Od narození je hodně lekavá, hlasitých zvuku se přehnaně bojí, často ji vzbudí i malý hluk a všimla jsem si že si někdy zakrývá ouško… Mám se na to ptát doktora nebo budu za blázna? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
432
25.10.21 22:44

Tak může mít dobrý sluch, ale časem si na to zvykne. co by s tím měl doktor dělat? :D jen mě to pobavilo.. spíš si ty zvuky nedokáže zařadit, tak se třeba lekne. to se srovná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
25.10.21 23:03

Já bych to u doktorky klidně zmínila, nepřijde mi to jako blbost. Někteří lidé jsou na zvuky přecitlivělí. Jenom se teda obávám, že u tak malého dítěte to asi nejde nijak řešit. Ale třeba vás doktorka pošle na vyšetření uší, tomu bych se nebránila. Jestli něco holčičce evidentně působí potíže, jen tak bych to neodmávla. My nevíme, co vlastně slyší nebo jestli ji něco nebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
25.10.21 23:16
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím ani jak to pořádně nazvat, ale je možná nějaká porucha sluchu, kdy dítě slyší zvuky hlasitěji? Není to blbost? :think: Začala jsem mít takové podezření u 13ti měsíční dcery. Od narození je hodně lekavá, hlasitých zvuku se přehnaně bojí, často ji vzbudí i malý hluk a všimla jsem si že si někdy zakrývá ouško… Mám se na to ptát doktora nebo budu za blázna? :D

Hele blbost to není, ale spousta miminek je lekavá. Moje malá byla to samé.. Když jsem zapla vysavač, lekla se, když soused bouchal s dveřmi. To má po mě, já když přijde něco najednou, kolikrát sebou škubnu. A nejsem přecitlivělá na zvuky, neslyším jej hlasitěji. A ouška to samé, spousta dětí co znám, si na ně dává ručičku. Ale zkus se zmínit, foniatrie dnes dokáže hodně věcí :-). A klidně nějaké homeo :). Tím nic nezkazis.

Příspěvek upraven 25.10.21 v 23:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
25.10.21 23:17

Jinak ještě malá když si naposledy hodně sahala na ouško, měla v něm zánět :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23457
25.10.21 23:28

Moje dcerka to měla hodně podobný, nesnášela hlasitý zvuky. V pěti letech jsme byli na screeningu sluchu a zjistili, že má daleko větší rozsah sluchu než je v populaci běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12699
25.10.21 23:32

Dcera mojí kolegyně z práce byla přecitlivělá na zvuk jako následek prodělané boreliozy.
Já bych se tím zabývala, pro jistotu, I když u Vás to asi borelioza nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
26.10.21 17:43
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím ani jak to pořádně nazvat, ale je možná nějaká porucha sluchu, kdy dítě slyší zvuky hlasitěji? Není to blbost? :think: Začala jsem mít takové podezření u 13ti měsíční dcery. Od narození je hodně lekavá, hlasitých zvuku se přehnaně bojí, často ji vzbudí i malý hluk a všimla jsem si že si někdy zakrývá ouško… Mám se na to ptát doktora nebo budu za blázna? :D

Já to vidím i u dospělých, někdo má potřebu větší hlasitosti, je celkově hlučnější, jiný má rád klid a tak i sám mluví potichu. Mě se můj syn taky zdál citlivější na hluk, až jsem se bála, jestli není autista. Doktorovi to klidně řekni, dceru hlasitých projevů ušetři a uvidíš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
26.10.21 17:46
@Anonymní píše:
Já to vidím i u dospělých, někdo má potřebu větší hlasitosti, je celkově hlučnější, jiný má rád klid a tak i sám mluví potichu. Mě se můj syn taky zdál citlivější na hluk, až jsem se bála, jestli není autista. Doktorovi to klidně řekni , dceru hlasitých projevů ušetři a uvidíš. ;)
@Janli píše:
Moje dcerka to měla hodně podobný, nesnášela hlasitý zvuky. V pěti letech jsme byli na screeningu sluchu a zjistili, že má daleko větší rozsah sluchu než je v populaci běžné.

Wow. A je to nějak znát v běžném životě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23457
26.10.21 20:08

@Taktinevím jo, je citlivá na zvuky, takže je to spíš k její škodě, protože nedává, když děti hodně křičí. Nicméně, jako každý dítě trpí selektivní hluchotou. Slyší jen to, co se jí hodí… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat