Dítě - karanténa

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 20:15

Dítě - karanténa

Ahoj, jak to prosím funguje, když je jeden člen rodiny v karanténě. Dostali jsme teď info, že u syna ve třídě je pozitivní spolužák. Tak po zavolání hygieny půjde na test. Ale co my ostatní do té doby, než bude výsledek testu? Jak to prosím funguje? Díky moc za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79570
23.10.21 20:19

Vy nic. Vy byste sebe resili az ve chvili, kdy byl syn pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26366
23.10.21 20:20

Vás se to netýká, jen syna, akorát kdyby vyšel pozitivně jdou do karantény všichni neockovani z domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33239
23.10.21 20:20

Syn je v karanténě, měl by jít na Pcr test. Vy nic. Až po jeho pozitivním výsledku by se syn posunul do izolace a vy měli karanténu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54841
23.10.21 20:34

Tak tak, vás nijak až do jeho případného pozitivního testu. Pro klid duše bych do toho testu omezila kontakty na nezbytné, ale zcela oficiálně se vás to nedotýká nijak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21411
23.10.21 20:39

Také to máme takhle teď doma. Syn i vnuk mají aspoň jednoho spolužáka nemocného, tak jsou oba doma.
Pro Tebe se nic nemění, pokud jsi naočkovaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 20:39

Omlouvám se, vecpu se s dotazem ohledně karantény…Kdo vlastně nařizuje karanténu? Pouze hygienická stanice nebo může i lékař?

• Citovat
  • Nahlásit
21411
23.10.21 20:41
@Anonymní píše:
Omlouvám se, vecpu se s dotazem ohledně karantény…Kdo vlastně nařizuje karanténu? Pouze hygienická stanice nebo může i lékař?

Pouze hygienická stanice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
23.10.21 20:42

Nám bylo řečeno, že karanténa se týká jen dítěte, ne zbytku domácnosti - to by se řešilo až v případě, že by i naše dítě vyšlo pozitivní, naprosto nelogický, ale na to jsme malý páni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
23.10.21 20:45
@Anonymní píše:

Hygiena ji nařídí a my ji máme telefonicky oznámit praktickýmu lékaři, po testech - výsledky oznámit lékaři, ten to oznámí hygieně - hygiena ukončí karanténu…
Teda alespoň takhle jsme instrukce dostali my

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 20:49

Děkuji všem za odpovědi. Tak nějak jsem to i četla. My dospělí jsme očkování, ale dcera ještě ne. Ale měla jsem jít s dcerou v pondělí k doktorovi, ale to jsem vyřešila antigenem ráno ( u dcery) a pokud bude negativní, tak pojedeme. Ach jo, to jsou komplikace.

• Citovat
  • Nahlásit
36127
23.10.21 20:54
@Anonymní píše:
Děkuji všem za odpovědi. Tak nějak jsem to i četla. My dospělí jsme očkování, ale dcera ještě ne. Ale měla jsem jít s dcerou v pondělí k doktorovi, ale to jsem vyřešila antigenem ráno ( u dcery) a pokud bude negativní, tak pojedeme. Ach jo, to jsou komplikace.

Pokud máte nařízenou karanténu, nemůžete nikam k doktorovi, i kdyby domácí antigen byl negativní.
Musí být doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34499
23.10.21 20:55
@Pears206 píše:
Pokud máte nařízenou karanténu, nemůžete nikam k doktorovi, i kdyby domácí antigen byl negativní.
Musí být doma.

tak karanténu má syn, ostatní ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 20:58

@Pears206 : karanténu bude mít syn a antigen bude z laborky, ne domácí.

• Citovat
  • Nahlásit
55265
23.10.21 21:01

Vy zatím nic. Vy čekáte na výsledek, ale fungujete normálně. Až po pozitivním testu tvého dítěte budete řešit kompletní karanténu nenaočkovaných a testy členů rodiny.
Napřed měla pouze dcera domácí vězení od úterý. Až přišel výsledek, že je pozitivní, od toho dne se to vynulovalo (teď čtvrtek) a počítá se to celé rodině.
Mám teď jedno pozitivní dítě doma. Sama jsem měla podobný příznak. Takže jsem musela na testy, aby se to vyloučilo. Přestože jsem komplet očkovaná. Mám to ok. Naštěstí. Zbytek rodiny zůstává v karanténě do listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat