Dítě vyhozené za školky

1600
3.5.17 11:50

dítě vyhozené za školky

Ahoj maminky, prosím o radu… zkoušeli jsme naši dceru dát v září do školky, kdy jí byly 2,5 roku… po 14 ti dnech jsme to vzdali, protože celé dopoledne probrečela a nevydržela. Usoudili jsme, že je ještě malá. Nyní jí byly 3 roky, do školky se těšila a první týden to bylo v naprostém pořádku, byla tam jen do oběda a pak jsem si pro ni přišla… jenže pak tam měla i spát a vše se změnilo. Je to školka na vesnici, takže jsou zde děti od 3 do 6 a když vstávaly předškoláci, že jdou něco dělat, tak chtěla taky a nechápala, že ona musí ještě ležet… od té doby začala dělat hrozné scény, opět brečela celé dopoledne a dovršilo to tím, že si s ní nevědí rady a ze školky ji vyloučily (původně pro nepřizpůsobivost). Nemá ráda hluk a hodně dětí a teď v září máme nastoupit do školky ve městě a já mám strach, že se to bude opakovat. Navíc jak se se mnou doma, tak je na mě úplně hrozně závislá. Jsem z toho nešťastná, co by jste radily. Tajně doufáme, že paní učitelky ve městě si s ní budou umět poradit, protože tady ve školce skoro nic nedělaly, jen je vyhnaly na zahradu, jinak činnost nic moc. :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17044
3.5.17 11:52

Ve městech většinou smíšené třídy nejsou, takže by měl být stejný program ve třídě pro všechny.
U nás hodně zabralo to, že dcera šla do školky se svou kamarádkou. Vždy jsme se ráno sešly, holky se chytly za ruce a byl klid. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19162
3.5.17 11:57

@ajkad Chápu dobře, že dítě do školky vyloženě zatím nemuselo? V tom případě nechápu, proč to lámat přes koleno a dítě umisťovat „na třikrát“ - nejdřív ve 2,5 letech, pak hned s úderem třetího roku (s vědomím toho, že školka není asi moc kvalitní, viz. ten neprogram) a vidinou toho, že nejpozději za 4 měsíce opět zmení školku. :think:
A doma zapracovat na tom, aby dítě chápalo, že ve školce jsou nějaká pravidla a režim a ta se dodržují. A vybrat kavlitní školku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
4323
3.5.17 11:58

Prvni neuspesny pokus bych chapala, druhy ne. Ucitelky mohli situaci resit kouskem papiru a pastelkou a ne ji drzet v leze. U nas dcera take odmitala lezet /z kraje, potom uz jo/, tak sla do vedlejsi mistnosti a tam si v klidu hrala. Vedela, ze bud v klidu u hracek nebo do postylky. A to byla prace ucitelky, ze se s ni dovedla domluvit.
Aby takto vyradili dite te skolky je minimalne podivne. Spis to vypada, ze si nechteli pridelavat praci.
V dalsi skolce bych se dohla s ucitelkou, ze je dcera citlivejsi a ze pokud je to mozne, at ji nenuti lezet. Je dost mozne, ze s jinym pristupem nebude mit dcera problem byt i v postylce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
3.5.17 12:01

Z mého pohledu byla chyba už zpočátku že jste ji stáhli po 14ti dnech..adaptacni období trvá déle, spíš bych ji dávala na zvykacku na 1-2 dopoledne v týdnu. To teď už nezmenis, co se stalo, se už stalo.
U toho vyloučení, to vám napsali oficiálně nebo jen řekli že tam nemůže chodit?? Ono vyloučit dítě ze školky není jednoduché, to už tu psaly uzivatelky které ve školce učí. Třeba @SIMONA1234

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
3.5.17 12:07
@Svistice píše:
@ajkad Chápu dobře, že dítě do školky vyloženě zatím nemuselo? V tom případě nechápu, proč to lámat přes koleno a dítě umisťovat „na třikrát“ - nejdřív ve 2,5 letech, pak hned s úderem třetího roku (s vědomím toho, že školka není asi moc kvalitní, viz. ten neprogram) a vidinou toho, že nejpozději za 4 měsíce opět zmení školku. :think:
A doma zapracovat na tom, aby dítě chápalo, že ve školce jsou nějaká pravidla a režim a ta se dodržují. A vybrat kavlitní školku.

Tak ve 2,5 jsme ji dali na zkoušku, aby byla hlavně mezi dětmi… a nevím jak Vám, ale mě úderem 3 roku dítěte skočila mateřská, takže nástup do práce, což teď není možné… spousstu informací o školce nevíte a dozvíte se až když to vychází na povrch… a některé maminky jsou s tím spokojené a vyhovuje jim to… já ale chci pro svoje dítě víc, než nej že v pátek umatlají vajíčko a to je jediná činnost… spíš mi jde o to jak ji tohle „vymazat“z hlavy, aby se to neopakovalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
3.5.17 12:11
@medunka23 píše:
Z mého pohledu byla chyba už zpočátku že jste ji stáhli po 14ti dnech..adaptacni období trvá déle, spíš bych ji dávala na zvykacku na 1-2 dopoledne v týdnu. To teď už nezmenis, co se stalo, se už stalo.
U toho vyloučení, to vám napsali oficiálně nebo jen řekli že tam nemůže chodit?? Ono vyloučit dítě ze školky není jednoduché, to už tu psaly uzivatelky které ve školce učí. Třeba @SIMONA1234

Ona tam chodila ze začátku na dopolko jen na tři dny v týdnu… nejdřív po, st, pá a pak se to změnilo že šla tři dny za sebou, ale des… posledni dny jsme docházely spolu jen na piskoviště, aby si zvykla na prostredí a deti, ale nebylo to k ničemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
3.5.17 12:16
@Halamka píše:
Prvni neuspesny pokus bych chapala, druhy ne. Ucitelky mohli situaci resit kouskem papiru a pastelkou a ne ji drzet v leze. U nas dcera take odmitala lezet /z kraje, potom uz jo/, tak sla do vedlejsi mistnosti a tam si v klidu hrala. Vedela, ze bud v klidu u hracek nebo do postylky. A to byla prace ucitelky, ze se s ni dovedla domluvit.
Aby takto vyradili dite te skolky je minimalne podivne. Spis to vypada, ze si nechteli pridelavat praci.
V dalsi skolce bych se dohla s ucitelkou, ze je dcera citlivejsi a ze pokud je to mozne, at ji nenuti lezet. Je dost mozne, ze s jinym pristupem nebude mit dcera problem byt i v postylce.

ANO, přesně to je náš názor… dokonce tam byla domluvená i výpomoc, že by s naší holkou pomohla, ale najednou nebyla potřeba… ale oni si s ní nevěděly rady… a jelikož byla ve zkušební době, tak ji prostě vyhodily… a je to tím spaním aby nerusila velké deti a učitelku a přitom nechtěla spát nebo ležet… je to tak… zkusíme to navrhnout, děkuji… první super typ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
3.5.17 12:25

Já se obávám, že neležet fakt nepůjde, to by pak chtěli všichni. U nás leží i předškoláci.
Já bych se snažila ji víc osamostatnit. Nevím, jestli je někde hlídaná bez tebe? Babičky a spol?
Mluvit o školce.
Moje dcera nenastoupila ve třech letech do klasické školky, ale dvakrát týdně do klubíku na dopoledne. Mluvily jsme o tom tak 3 měsíce dopředu a o prázdninách před zářím si šla vyzkoušet pár dní do školky na chatě. Zvládla to dobře a pak i přechod do velké školky.

Takže za mne zkoušet ji nechávat s dalšími lidmi, babičky, kamarádky, paní na hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
3.5.17 12:25

Kazda skolka to ma se spaním jinak (jestli male deti musi lezet nebo ne).Zjistila bych jak to má ta vaše a pak bych si s dcerou o tom povídala. Ono každý mesic je v tomhle veku zdat, i kdyz už se deti zdají celkem velke a do září bude holčička mnohem rozumnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
3.5.17 12:33
@jita22 píše:
Kazda skolka to ma se spaním jinak (jestli male deti musi lezet nebo ne).Zjistila bych jak to má ta vaše a pak bych si s dcerou o tom povídala. Ono každý mesic je v tomhle veku zdat, i kdyz už se deti zdají celkem velke a do září bude holčička mnohem rozumnější.

bto budeme muset zjistit… nejhorší je, že si ta malá potvůrka moc dobře tohle všechno pamatuje… moc dobře a moc dlouho.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19162
3.5.17 12:38

@ajkad Chápu, že do práce se musí. Ale volila bych zařízení uzpůsobené potřebě dítěte, s ochotným personálem. I za cenu toho, že budu dítěti třeba rok platit soukromé jesle. Za mě lepší varianta, než ho prsknout do kolektivu s předškoláky.

Na školku připravovat tak, že se do školky budete chodit dívat při všech možných příležitostech (den otevřených dveří, zápis, odevzání lejster, apod.), budeš opakovat jako fakt, že školka je fajn, jsou tam zajímavé věci, něco nového se dozví/naučí. Bude tam ten a ten kamarád, ty a ty hračky. Že je normální, aby rodiče chodili do práce a děti do školky, doma by si s ní neměl kdo hrát/dát jí oběd, až budeš ty v práci. Takže školka je super řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
20820
3.5.17 12:42
@ajkad píše:
bto budeme muset zjistit… nejhorší je, že si ta malá potvůrka moc dobře tohle všechno pamatuje… moc dobře a moc dlouho.. :(

Hele, ale na jednu stranu chápu i tvojí dceru a nechápu školku - jak může mít jinak nastavené spaní pro předškoláky a jinak pro ostatní děti. Buď ať mají předškoláky rovnou zvlášť a nedávají je spát vůbec a nebo ať spí stejně dlouho, jako ty ostatní. U nás jsou sice nejmenší děti v jiném křídle, ale spánkový a jídelní režim mají ve všech třídách úplně stejný. Z mého pohledu je to spíš lenost učitelek. U nás jsou nejmenší děti sice zvlášť, ale pak po roce nastupují do smíšených tříd a když předškoláci dělají „přípravu“, tak ty nejmenší dělají odlečené úkoly s nimi, prostě kreslí a stříhají taky.
Ale je mi jasné, že s tím ty nic neuděláš, no :zed: :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1600
3.5.17 12:48
@Amys píše:
Hele, ale na jednu stranu chápu i tvojí dceru a nechápu školku - jak může mít jinak nastavené spaní pro předškoláky a jinak pro ostatní děti. Buď ať mají předškoláky rovnou zvlášť a nedávají je spát vůbec a nebo ať spí stejně dlouho, jako ty ostatní. U nás jsou sice nejmenší děti v jiném křídle, ale spánkový a jídelní režim mají ve všech třídách úplně stejný. Z mého pohledu je to spíš lenost učitelek. U nás jsou nejmenší děti sice zvlášť, ale pak po roce nastupují do smíšených tříd a když předškoláci dělají „přípravu“, tak ty nejmenší dělají odlečené úkoly s nimi, prostě kreslí a stříhají taky.
Ale je mi jasné, že s tím ty nic neuděláš, no :zed: :?

máš pravdu, je to lenost učitelek… já neříkám, že to s tou naší holčičkou bylo jednoduché, ale předem jsme jim říkali, že moc nespinká a prostě ten systém nepochopí, že větší můžou a ona né, a kór, když ležení nebo spaní pak dostane příkazem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 12:48

Určitě jak říká jita22, každý měsíc je znát v tomhle věku a určitě to dobře snese, bylo by dobré jí na to připravit. no bohužel někde není možné aby děti vstávaly dřív..když je ve třídě jedna učitelka..musí hlídat spící, ležící.. mohla by holčička být ve vedlejší místnosti v herně.. a v klidu si tam hrát, ale když učitelka nemá to dítě na očích a pak se něco stane..??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama