Divné pachy po koronaviru

Anonymní
23.8.21 19:24

Divné pachy po koronaviru

Chtěla bych se zeptat, zda je možné, když jsem prodělala covid v lednu tohoto roku a přišla jsem úplně o chuť a čich, tak poslední dobou pociťují divné pachy. Do teď necítím úplně jako dříve. Dlouho trvalo než jsem začala něco cítit. Chuť se vrátila, ale také omezeně. Pachy jsem doposud necítila spíše jen vůně. Když si někdo prdnul :) já necítila nic. Poslední dobou, ale začínám cítím divný pach. Cítím to i z masa, cibule atd dříve jsem necítila nic. Jsem z toho vykulená a tak nějak i ve stresu. Jsem hodně citlivý člověk a vším se hned vynervuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17724
23.8.21 19:29

Mám to taky, je to běžné. Např. paprika mi chutná jako mýdlo :zed:
Na veřejném wc mi to páchne, jako kdyby se tam někdo s prominutím zeblil. Oblíbený parfém téměř necítím, jen hodně z dálky. Milovala jsem vůni mýdla, teď nic.
Naštěstí ztráta nebo změny chutí a vůně nebolí, tak pokud to jsou jediné potíže, ber to pozitivně. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:34

Mám to samé, je to psycho. Nemůžu cítit ani jíst některé potraviny, které jsem dříve měla oblíbené. Při covidu jsem přišla o čich i chuť, ale potom se to srovnalo. S druhou dávkou očkování se problémy spustily nanovo (může to být náhoda, nevím…) - sice cítím, ale nějak divně. Cítím z některých potravin zvláštní pach, který vnímám i ve vlastním potu, stolici… Krátce po očkování druhou dávkou jsem ze všeho cítila hovna, i ze sebe. Ujišťovala jsem se u ostatních, zda nesmrdím. Mám pocit, že se to postupně, leč velmi pomalu, upravuje

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:37

@MartinaIrena Bohužel, člověk neví, jaké jiné skryté potíže se mohou odehrávat na pozadí… Doufám, že to není jen špička ledovce.

• Citovat
  • Nahlásit
30
23.8.21 19:53

Já to měla úplně stejně, i s těma prdama :lol:
Koronu jsem měla v říjnu 2020, ztráta čichu a chuti. Po navrácení mi nevoní ani jedna z mých voňavek, páchnou… Páchne mi okurek, nechutná mi, cibule smrdí nakysle, divně mi chutnají i žvýkačky apod. Furt čekám, kdy se to spraví a furt nic. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 20:59

Smrdí mi voda. Cítím svůj pot úplně jinak než dřív. Okurka mi chutná jako zkažená. Každé léto jsem jedla melouny na kila, teď mi přijdou divný. A nejsem schopna si vybrat žádný parfém.
Poškodilo to čichový nerv, žádné další následky bych za tím nehledala.
Léčba asi jako u každého nervoveho poškození - trénovat a koupit si vitamíny B.

• Citovat
  • Nahlásit
46
23.8.21 21:09

Hlásím se do klubu. Je to přesný! Napřed v lednu ztráta, pak jsem necítila smrady. Prostě nic, co mi dřív smrdělo :dance: No a pak najednou se začalo plíživě přidávat jako když mi někdo pořád hulí pod nos :palec: a teď mi můj pot páchne rybinou :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
24.8.21 19:41

S dovolenim se pripojim. Mam stejny problem od dubna, covid jsem mela v prosinci. Rada bych slysela od nekoho, ze se to po nejake dobe zlepsi :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat