Divné stavy - máte to taky někdo?

3.2.20 20:37

Divné stavy- mate to taky někdo.?

Ahoj všem. Je mi 24 let, mám po prvním porodu. Porod byl spontánní v pořádku. Neziju žádný zdravý životní styl, proto nejsem ani hubena. Jsem obézní.
A teď k problému- od těhotenství mám problémy sw zadama. Chodila jsem i na rehabilitace (měla jaem jich ale jen 7) a pak jsem za měsíc rodila.
Jde o to, ze v těhotenství i teď po porodu mám zvláštní stavy. Jsem 9mesicu po porodu. Všichni mi rikaly- to jsou hormony, sestinedeli, atd atd ale pořad to trvá.
Bolí mě často končetiny, nejvíce levá noha v lytku. Bolest vystreluje až do stehen. Ruce mě bolí všude.
Někdy mě brni prsty (maličký nejvíc jak na rukách tak nohach) někdy části obličeje- někdy pusa, někdy jazyk, někdy tvar, někdy dasne.
Většinou se mi to stává večer, ale někdy to mám i přes den. Nejvíc se mi to stává, když jsem v klidu a myslím na to.
Buši mi srdce, motá hlava, páli mě na hrudi, nemůžu dýchat..
byla jsem s tím u lékaře, už v těhotenství i po porodu. Dělali mi miliardu vyšetření, na nějakém vyšetření jsem byla i třeba 3-4× a výsledek? NIC VÁM NENÍ.
Jen mám vyhrez plotenek a délkou krční pater.
Byla jsem na kardiologii (zde jsem byla asi 6×, dělali mi echo i kardio srdce, byla jsem na plicním asi 10×, dělán dokonce i ultrazvuk plic a vše v pořádku, odbery krve mi dělali asi 150×, dělaly mi ultrazvuk té levé nohy asi 5× plus odběr na D-dimery, vše v pořádku, byla jsem i na cevnim, na ultrzvuku celého břicha, na neurologii asi 15×, byla jsem na magnetické rezonance 2×- jednou na mozku i míchy a pak na bederní páteři. Dali mi bylo děláno na interně vyšetření, ekg, tlak, ambulantní vyšetření a ejhle- VŠE VYSLL V POŘÁDKU.
Závěr lékaři udělali, ze bolest končetin mám od blokace páteře a vyhrezu plotenek.
Ale co ty stavy?
Podotýkám, ze ld těhotenství do teď prochazim dost stresem pořad, pořad nad vším přemýšlím, hodně na vše myslím a hned myslím na to nejhorsi :think: začne mě bolet levá ruka a já si hned myslím to nejhorsi…
Lékaři podle Bystré KdZ vyvrátili infarkt, mrtvici, plicní embolii, žilní trombozu, roztroušenou sklerózu, atd.
Nemůže to byt stresem? :nevim: Jinak už nevím :,(
Nemáte to taky některá? Docetla jsem se něco o psycho atakach… ze by to bylo ono?
Mé stresy- narodila se mi předčasně dcera, o Vánoce mi zemřel strejda, do toho jaem dělala Vysokou, statnice na Ing, doma hádky s partnerem..
díky za odpovědi.!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
3.2.20 20:41

Odpověděla sis sama. Pokud si byla na všech těchto vyšetřeních, tak je to psychické. Mě se po porodu spustil tinnitus a zhoršily se mi extrasystoly. Nemyslím si že to jsou panický ataky, to by sis volala sanitu. Ale můžou se takhle projevovat úzkosti - není to jen stažení hrdla. To co si popsala by tomu i odpovídalo. Zapátrala bych po dobrém terapeutovi. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3.2.20 20:45

@Lynx.lynx
No prave ze před cca 14 dny jsem si poprvé, spis partner, mi volal sanitku. :,( Nemohla jsem dýchat, úplně tíha na hrudi. V sanitce dělali hned kolik mám % kyslíku v těle a ekg. Ekg, tlak senzační a kyslíku jsem měla
V těle 99% :nevim:
Přitom mi přišlo, ze nemůžu dýchat, motala se mi hlava a brecela jsem protože jsem se bala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
3.2.20 20:53

@Eminka-Jituska tak to je panická ataka. Ono je to hodně spolu dohromady, ty ataky a úzkosti. Uklidní tě, když ti napíšu, že to trápí víc lidí, než si myslíš? Jsem jedna z nich. Je tu plno diskusí. V první řadě je dobré si v hlavě nastavit, že tyhle stavy vyvolává tvoje hlava a ne tělo, že ti tvoje hlava prostě lže. Ale já nejsem terapeut, jen jsem si tím prošla. Zkus pohledat ty terapeuty, dá se s tím udělat hodně, i když se to nezdá. Mě terapie od atak pomohla úplně, s úzkostí to bude na delší dobu (ale já bojuju s úzkostí a otázkou vlastní smrtelnosti - hrozně bych ru se svou dcerou chtěla být napořád). Ale zvládneme to, neboj se. Pro mě je úzkost signálem, že žiju až moc ze strachu z budoucnosti (nebo v minulosti) a nežiju v přítomnosti. A to se dá zvládnout. Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1071
3.2.20 20:54

A krční páteř ti někdo srovnal? :think: já mám tohle od zablokovaného prvního / druhého krčního obratle. Až na dítě a inženýrský titul jak přes kopírák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
3.2.20 20:55

A EMG se dělalo? Trochu mi to přijde jako tetanie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
3.2.20 20:58

Kamarádka měla to samé a byly to panické ataky, dostala se z toho díky týdennímu stacionáři a AD. držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
3.2.20 20:58

Tetanie.. mam ji taky, stejny stavy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
3.2.20 21:01

Brneni, paleni, bolesti svalu, tinnitus, motani hlavy, paleni u srdce a nasledna bolest leve ruky, tuhnuti svalu (hlavne krcnich).. mam to uz par let.. ale ja teda mela pozitivni emg testy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19667
3.2.20 21:06

Tetanie jak vyšitá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.20 21:09

@sediza
Odpeisu sem na to EMG- to mi bylo děláno a zjištěno bylo to, ze mám mírně (nepatrně) utiskovanou levou stranu, jinak vše ok. Bylo to celkem dlouhé vyšetření trvalo asi 1,5hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.20 21:10

@Kacise
Prave ze ne, nikdo mi ji nesrovnal, ani mě nikdo neposlal na rehabilitace.
Zaplatila jsem si jen masáž a po té mě to bolelo snad ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.20 21:12

@ka2ka Četla jsem si o té tetanii teď - odepisu zase sem všem- hořčík jsem brala jen v těhotenství a poté už ne. Ale zase si říkám, ze když jsem byla na neurologii v Teplicích asi 4×, pak v Ústí nad Labem asi 3× a teď dokonce odcházím pravidelně k soukromníkovi (ten mi dělal prave to EMG) tak by na to přišel? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
3.2.20 21:12
@Eminka-Jituska píše:
@sediza
Odpeisu sem na to EMG- to mi bylo děláno a zjištěno bylo to, ze mám mírně (nepatrně) utiskovanou levou stranu, jinak vše ok. Bylo to celkem dlouhé vyšetření trvalo asi 1,5hod.

Jsou 2 typy - zaskrceni ruky a vyboje do ni, a jehlickovy test.. me teda vysly oba pozitivni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.20 21:13

@Lynx.lynx
Přesně to mám i já, bojím se co bude, pořad přemýšlím nad vším, co bylo atd..
asi bude potřeba vyhledat odbornou pomoc. Nechci jet znovu samotnou :,( a t stav jsou hrozne. Kor když jsem sama doma… to je nejhorsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama