Divoké prase?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 12.07.19 17:09
Divoké prase??

Máte strach z divočáků? Viděli jste někdy? Chodím s dětmi hodně do lesa na kolo, chodíme do přírody a výhodou asi je, že dělají poměrně hluk.. Ale včera jsme jezdili opět po lese na kole a já v houštině slyšela vcelku jasně dusot nějakého zvířete. Bylo to silné, ale evidentně se to vzdalovalo. Mám nějdy fakt docela blbej pocit, jenže u nás se moc nikam jinam jít nedá. Nedávno známá na procházce viděla zabíhat do křoví sele.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 12.07.19 17:12

Pokud nebudete chtit lovit selata, tak se vam spis obloukem vyhnou, nez aby na vas utocila.

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 12.07.19 17:12

U nás žije divokých prasat :D na cestě, při cestě do práce, v lese, když jsme na hribkach :D je třeba na ně dávat pozor. Ale ve většině případů napadne jen bachyně, když ohrozis, nebo vystrasis její malé :)

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 12.07.19 17:13

Oni se vás budou bát víc, nez vy jich :D

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 12.07.19 17:14

@Niki Ku Tak to samozřejmě nemám v úmyslu a jezdíme po cestách. Nicméně známá tuhle na mládě narazila, nevím, jestli by to bachyně brala jako ohrožení…

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 12.07.19 17:17

@eva valoi tak já mláďata jezte neviděla :) ale jednou, když jsem byla s taťkou v lese, tak nás pes si prohnal pořádně jednoho kance :mrgreen: jen taková vsuvka. Většinou ty mláďata začnou kvikat, a bachyně je vždy poblíž. Taťka ke vždy učil, že když potkám mladé, tak vylézt na strom. Jednou totiž takhle taťka utekl jedné bachyni. Ale my žijeme u vojenského prostoru :) takze zvěř potkáváme dennodenně

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11722 příspěvků 12.07.19 17:17

Oni se vás boji vic než vy jich :D to bys fakt musela něco dělat mladým, aby je přišla matka bránit, jinak se ti vyhnou obloukem.

ugluk
Hvězda diskuse 47377 příspěvků 12.07.19 17:19

No, žiju na kraji Prahy a rozrytý je to tu solidně, kolikrát vidím varovnou ceduli i v malým nenápadným háječku, kam chodím s kočárkem, ale nepřijde mi, že by se na mě měli vrhat :)

iPodPrd
Kecalka 473 příspěvků 12.07.19 17:21

Prase jen tak nezaútočí, ale dávala bych si pozor, kdybych viděla sele. To bude na blízku i bacha a když se dostanete mezi ni a to sele, tak už to je trochu o strach. Brigádničila jsem každé prázdniny po vojenských újezdech v ČR a jednou se nám to stalo, a když už i sám nadlesní znejistěl a dostal strach, bylo to fakt nepříjemné. Ale pokud děláte rachot, tak by měli sami odejít dřív, než se k nim dostanete ;)

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 12.07.19 17:22

Spíš bych na ně nerada narazila. Pokud jsem včera to prase slyšela, dusot to byl jak od koně), tak samo prase uteče..spíš mám strach, abychom na ně někde nenarazili a ona nestihla utéct a nezaútočila..

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 12.07.19 17:24

@iPodPrd Na to dost spoléhám. Neříkám, že vyloženě řveme, ale tak prasata mají sluch asi dobrý.

Janli
Echt Kelišová 9876 příspěvků 12.07.19 17:26

Prase před tebou vždycky uteče. Bachyně se s mladými drží v místech, kde nikdo nechodí, takže můžeš být v klidu. Ale neboj, ze své zkušenosti vím, že když už potkáš zpruzenýho divočáka, tak jsi na stromě ani nevíš jak :mrgreen:. Houby Redbull, to divočák ti dává křídla :mrgreen:. Podotýkám, že za tisice hodin strávených v lese se mi to stalo pouze jednou. ;)

eva valoi
Extra třída :D 12120 příspěvků 12.07.19 17:27

@Janli No když tam mám s sebou děti, tak nevím, jak bych to stihla..

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 12.07.19 17:31

@eva valoi divoký prase jen tak nezautoci. Ono se vás bude bát víc než vy jeho. A ten dupot mohl být i od jiné zvěře :)

Janli
Echt Kelišová 9876 příspěvků 12.07.19 17:39
@eva valoi píše:
@Janli No když tam mám s sebou děti, tak nevím, jak bych to stihla..

Neboj, divočáci fakt utečou a na bachyni nenarazíš pokud nebudeš prolejzat houštiny v liduprázdných hvozdech.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama