Dlažba ve sprchovém koutě

20
30.11.19 17:22

Dlažba ve sprchovém koutě

Prosím o zkušenosti s dlažbou ve sprcháči. Jak už jsem psala, chystám se na výměnu vany za sprcháč. Ale naštěstí má stavař čas až v únoru, tak můžu přemýšlet. Kvůli pohybu tam a zpátky a věšení mokrého prádla bych chtěla dlažbu s odtokem. Někdo mi ale říká, že dlažba brzy vypadá zašle, díky chemii se prý likviduje glazura, mám si dát nízkou vaničku. Někdo je ale zase s dlažbou řadu let spokojený. Vodu máme v pohodě. Kdo máte dlažbu, jste spokojeni? Potřebuji co nejsnazší údržbu. Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1478
30.11.19 17:41

Já mám a vypadá to otresne, ale to i ta stejná dlažba co je mimo sprchac. Ex vybral nějakou super designovou, ale úplně na prd je taková cernoseda takže tam jde vidět všechno. V druhým sprchaci máme vaničku a tam se zase drží špína pod dverma. A ještě jestli můžu doporučit tak si nedávej čiry sklo na dveře sprchacu, to je hrůza na údržbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
30.11.19 17:49

Máme dlažbu sytě oranžovou s tmavými spárami obyčejnou že Sika, bydlíme tady 4 roky a vypadá úplně normálně, jako na začátku řekla bych. Jednou týdně ji normálně umyju houbičkou a koupelnovým čističem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
30.11.19 18:17

Dlažba ve sprcháči je katastrofa, my ji na podlaze nemáme, ale máme nizoučkou vaničku(bez boků) a ta je super, ale kde začíná dlažba, tam je to děs. Spáry čistím kartáčkem na zuby a spíš bych vydřela ty kachličky, než by ty spáry k něčemu vypadaly. Ani drahá průmyslová chemie nic nezmůže.
Dnes bych pořídila mnohem vyšší vaničku a sprcháč bez jakýchkoli pojezdů a pantů s nějakým lehce zabarveným sklem daným minimálně ze dvou stran na pevno. Na to musí mít člověk dost prostoru a taky to dost stojí.
Prostor máme a koupelna už nějaký ten rok má, tak až rozhodnem obnovovat taky se to celé překope, protože toto je děs.
Od jisté doby mám paní na úklid a i ta má na to podobný názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11640
30.11.19 18:25

Máme tmavě hnědou protiskluzovou velkoformátovou dlažbu a antracitovou spárovačku a po čtyřech letech super. Ta sama dlažba je na zemi i na zadní stěně ve sprše a na údržbu úplná pohoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
30.11.19 18:43

My máme ve sprcháči dlažbu vyspádovanou do odtoku a je to naprosto skvělé. Už to je 7 let co jsme rekonstruovali a vše pořád vypadá jako nové. Spáry máme epoxidovou sparovačkou, takže není vůbec zašlá. Jednou za čas (cca po o půl roce) to manžel přelije savem a vydrbe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5148
30.11.19 18:57

V zivote bych si uz nedala vanicku (meli jsme v jednom najmu)! Nejen ze se mi to nelibi, ale na udrzbu sileny. Za me rozhodne ne. Mame ted na byte dlazbu a v baraku bude taky, za me spokojenost, vezmu houbickou a i po 3 letech je jak nova ;) a souhlasim se sklem, pokud je na vyber, tak ne uplne cire, kazda kapka je videt :roll: a spodni lista nejlepe bez nejakych zahybu a zbytecnych spar. Taky jsou naprd pojezdy, vymackava se a musi se porad stelovat a to tu jsou dvere drahe :roll: ted budeme mit oteviraci kridlo (ale vyzkouseno nemam, ale kamaradka a spokojena) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
30.11.19 19:49

Většinou s dlažbou nejsou lidi spokojený, viděla jsem i sprcháč ve fakt příšerným stavu, kde měli dotyční dost „kamenitou“ vodu a na tmavých kachličkách to byla hrůza a děs. My máme nízkou vaničku, jinak sprcháč obložený kachličkami a pohoda.
Je ve výsledku asi jedno, co si dáš, jenom se o to musíš starat a čas od času to vydrhnout nebo utřít. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
30.11.19 21:35

Máme ji ve sprcháči vyspádovanou do odtoku, ale ne přímo dlažbu, ale koupelnovou mozaiku. Máme ji tam už pár let a super, zašlá fakt není. Vaničku jsme dávat nemohli, máme megasprcháč. Celkem fajn jsou mramorové a keramické vaničky, plechovou už bych nechtěla ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
30.11.19 21:37
@Janli píše:
Celkem fajn jsou mramorové a keramické vaničky, plechovou už bych nechtěla ani omylem.

Ano, toto jsem zapoměla říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
1.12.19 08:03

S dlažbou ve sprcháči mám zkušenost. To že se hůř udržuje bez poskvrnky je trochu problém, ale nijak velký. Horší je, že zedníci neumí kolikrát udělat tu spádovost, aby voda správně odtékala. Mluvila jsem o tom s dalšíma dvouma lidma a vždy se to muselo předělávat, v jednom případě dokonce 2×. Takže je dobré v tomhle řemeslníky pohlídat. Taky jak chybí vanička, tak nemůžu v tom sprcháči umývat větší věci, které jsem dřív oplachovala ve vaně, protože se nevejdou do dřezu. Prostě si vždycky poleju nohy. A vůbec manipulace při mytí samotného koutu je bez té vaničky horší. Voda je všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama