Dlouhá a silná mentruace

68
7.3.16 21:18

Dlouhá a silná mentruace

Ahoj holky. Moc vás prosím o radu.. Je mi 18 a s menstruací už se trápím 6 let (od té první). První menstruace mi trvala asi 3 týdny, poté mě mamka dovlekla k doktorce a ta mi nasadila hormony protože mi chybělo žluté tělísko na zastavení krvácení. Konkrétně Proveru - tu jsem brala asi do 15, pak mi doktor nasadil antikoncepci. Ale tu jsem musela vysadit protože jsem měla problémy s nohama - bolely mě. Doktor se nenamáhal s tím to nějak vyšetřit, a rovnou mi řekl ať jí vysadím. Jenže se mi udělala cysta a jak neberu antikoncepci, krvácím klidně 14 dní a silně. Teď jsem jí začla brát znova protože krvácet 14 dní fakt nechci, obzvlášť když mám přítele a dost to omezuje život… Zase přišly problémy s nohama, poslali mě na cévní, tam mi řekli že HA bych brát neměla pokud mám potíže, ale trombóza to nebyla. Noha mě bolí furt a chci HA vysadit ale bojím se toho že zas budu takhle dlouho a silně krvácet. Žádný gynekolog mi neřekl jestli se to dá řešit jinak než HA, tak se ptám vás - máte zkušenosti s nějakými bylinkami třeba? :) Moc děkuju za každou odpověď!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

127
7.3.16 21:35

No asi Ti moc neporadím, ale tyhle problémy nejsou jen tak, určitě to chce poradit se s opravdu dobrým lékařem… Nebo zkus nějakou gynekologickou poradnu, na internetu jsou toho mraky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
7.3.16 21:45

@ilusionist Určitě bych si vymohla vyšetření na hematologii, jestli nemáš v genech sklony k tromboze. To je humus. Já to v genech nemám, ale po HA jsem ji měla :( Od té doby nesmím klasickou HA antiko. ALE co mi přímo na hematologii doporučili (po tromboze mi udělali testy) že můžu, je tělísko MIRENA. Gyndař mi ho nabízel už před asi 8 rokama ještě před dětma právě kvůli silný, bolestivý a dlouhý MS. To jsem ale odmítla, ale teď, když už mám odrodíno, tělísko mám už 2,5 roku a spokojenost. MS se zkrátila, nemám křeče, ani migrény. Teď po těch 2,5 letech to dokonce vypadá, že nebudu mít MS vůbec (spousta žen to tak má od začátku). TAKŽE pokud neplánuješ v horizontu 5 let děti, můžu jen doporučit Mirenu. Ale případně se nechá kdykoli vyndat, pokud bys děti chtěla, ale jsi mladinká, tak nevím, jak to plánujete ;) Je to teda investice kolem 5000, ale když si spočítáš HA prášky nebo kondomy a k tomu vložky a vše, tak ta cena je nakonec úplně suprová… Chce to se poradit s doktorem. Držím palec, ať to zdárně vyřešíš. ALe HA bych být tebou nebrala, tromboza je sviňa, já si kvůli ní pak musela v těhu píchat do břicha injekce na ředění krve, preventivně :( Nechci strašit, ale taková tromboza není sranda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
7.3.16 21:47

@ilusionist V prvé řadě změň doktora. Který idiot nasadí hormonální koktejl dvanáctileté holce? :roll: :zed: Jak asi očekával, že se tvoje tělo naučí fungovat, když k tomu nedostalo pořádně ani příležitost?! Za sebe bych radila (po vlastní zkušenosti) antikoncepci vysadit a už se jí ani nedotknout - ale nejsem doktor a ve tvém případě možná bude potřeba zvolit jiný, méně radikální postup, než se tvoje tělo dá zase dohromady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
7.3.16 21:50

@ilusionist Jooo, ještě jsem si vzpomněla, když jsem měla taky v pubertně problémy s MS, pro změnu mi to chodilo v rozptylu 22-38dní :( tak jsem zobala mateří kašičku a pila nějaký bylinky a pomohlo to. Trochu se mi to srovnalo, ale jak to bylo se sílou krvácení už si nepamatuju, to už je dlouho :think: Zkus bylinkáře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
7.3.16 22:30

Jestli bydlíš v okolí Brna, zkus Dr. Lázničkovou. Jedna z mála gynekoložek, která do tebe nebude valit antikoncepci, ale bude řešit příčinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama