Dlouhodobá bolest nožičky

673
15.3.21 08:43

Dlouhodobá bolest nožičky

Zdravím, dceři (6) lehce bolí nožička a to tak asi v průměru 1-2 x tydně už cca 1-2 roky před spaním, max. hodinku. Dr. mi na to napsala vigantol, a že to budou růstové bolesti, ale ten nezabral. Někdy si na nožičku nestěžovala třeba 2 měsíce. Tak jsem to chvíli nechala být. Ale pak si zase začala 1× týdně stežovat, bolest se někdy objeví i na druhé noze, ale současně obě nožičky nebolí. Nedávno se tedy udělal krevní obraz, byly zvýšené hodnoty yersenia, asi zánět kloubu, takže jsme dostali antibiotika, ale bohužel nezabrali. Tak nas čeká revmatolog. No nevím co to může být. Nemáte podobnou zkušenost s bolestmi nožiček, ale netýkalo se to růstových bolesti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1026
15.3.21 09:19

@verisek89 neni to z toho ze proste lita bosa a ma to teda z nastydnuti? me to jako malou dost trapilo kdyz jsem nechodila doma v backorech, ale jen v ponozkach, ze me pak boleli nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
15.3.21 12:52

Ahoj, řeším stěny problém, teď jsem byla u Dr se synem, taky napsali D a víc to zatím neřešili.
Tak uvidíme.. :roll:

Napadá me, není to revmatoidní artritida?
Vzhledem k zánětu v kloubu? asi bych nechala vzít na toto krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
16.3.21 06:53

@PetraMerry na revmatologii teprve pujdeme tak si myslim, ze nam tam krev odeberou. Jen nechapu tu bakterii yesinii, co tam dela. Pokud to neni pricina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
16.3.21 14:09

@verisek89 to já teda taky ne😥
Dejte vědět jak jste dopadli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
17.3.21 19:58

@PetraMerry a jake vy mate presne potize?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
18.3.21 18:03

@verisek89 v noci se budí, teda spíš nebudi, na půl vzhůru a řve. Řve a že ho bolí nožička, většinou jen jedna(pravá) takže to končí tak, že masíruje mě, někdy usne nekdy skončíme u nurofenu a pak teprve usne. Někdy je to jednou týdně, třikrát za noc třeba. Někdy třeba měsíc nic🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
18.3.21 18:11

U nás v rodině u 3 letého to byla bohužel leukemie. Pediatra to bohužel taky připisovala růstovým bolestem. :,( Ale u vás to bude nejspíš něco jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
20.3.21 08:19

@PetraMerry no mala u toho prave nerve, jen ji to trosicku boli nad kotnikem

@Capelucia brali ji krevni obraz na ktery jsem cekala tyden. Tak kdyby to byla ta potvora tak by to slo v tom krevnim obraze zjistit ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
20.3.21 08:39

@verisek89 jo, to by vyšlo, proto jsem psal :pankac: a, že u vás to bude něco jiné. U nás se bohužel udělal až v nemocnici :(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
21.3.21 21:33

@Capelucia jak jste na to přišli? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
21.3.21 21:34

@Capelucia pardon,nedicetla jsem tj hrozný :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
22.3.21 06:49

Antibiotika na zánět? No nevím…
Syn měl před pár měsíci bolesti nožiček, poslali ho na ortopedii a na UTZ zjistili zánět kyčlí.
Měl zákaz chození a bral nurofen, který je protizánětlivý.
Trvalo to měsíc, ale už je ok.
UTZ nebo RTG by se udělat měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
22.3.21 08:23

@PetraMerry problém byl, že i když konečně pediatra vzala krev, neudělala rozbor, jenom crp. Vyšlo tak šíleně vysoké, že hned do nemocnice, ať ho vyšetří. I když i tak nikdo neví, jestli by to skončilo jinak, kdyby se na to přišlo dřív. Ale je to hrozný :,(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
22.3.21 15:13

@Capelucia a jak je na tom maly ted? Je to hrozne, nechci aby se takove veci dely:(

@PetraMerry tak jsem ješte u dr. zjistila, že ma zvýšené hodnoty na bakterii campylobacter. Na netu jsem četla, že bakterie jako salmonela, yersinia, campylobacter a jiné, může později způsobit revmatoidní artritidu. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat