Dlouhodobý kašel u tříleté

9664
13.5.17 07:44

Dlouhodoby kasel u trilete

Dobry den, potrebuji poradit, protoze uz jsme zoufali. Trileta dcera uz tri mesice kasle, kasle hlavne vecer, chvili po usnuti, pak uz se mi zda ze nekasle. Pres den take temer nic. U lekarky jsme byly uz asi petkrat. Naposledy pred cca mesicem nam dala Aerius, sice trochu pomohl, ale kasle ji uplne nezbavil. Navic mi prijde, ze je zahlenena, tak jsem zacala strikat Sterimar, zatim tedy kratce tak rozdil nevidim, predtim jsme strikaly obyc morskou vodu a bez efektu. Co byste jeste poradily, k dr. zase nejspise pujdeme v pondeli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

362
13.5.17 07:54

No tak měl by ji vidět podle mě alergolog a plicní lékař (pneumolog). Vyloučit by se tedy měla alergie a popř. astma.
A potom kašel u dětí může také způsobovat reflux žaludečních šťáv - tam bývá kašel spíše v noci, protože se v leže šťávy vrací a dráždí ke kašli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9664
13.5.17 08:06

@Jírovka dekuji za odpoved, tak snad uz mi da detska konecne nejake doporuceni :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
13.5.17 08:07

Měla jsem podobný problém s dcerou, kašlala ve dne v noci půl roku. Co se u vás změnilo před 3 měsíci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9664
13.5.17 08:10

@Karleon jak to myslite, zmenilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
13.5.17 08:59

@marinka5 paní tím myslí cokoli - nástup do kolektivu, nové bydlení, zvířátko, nějaký stres?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9664
13.5.17 09:11

V lednu nastoupila do MS, kde byla sotva mesic, ted uz je ty tri mesice ale doma, je pravda, ze to pro ni bylo docela stresujici, ale ted je v klidu, jinak ano i zvire mame nove, zemrel nam pejsek, celkem ji to vzalo, tak jsme poridily noveho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
13.5.17 09:38

@marinka5 no tak to si skoro myslím, že to všechno dohromady teda určitě souvisí… Zkusila bych tedy ještě vydržet s nervem, prostříkávala bych nos mořskou vodou nebo Vincentkou 3×denně, opláchne se tak nosní mandle. A pokud se to během léta nezlepší, tak bych to pak řešila. No a nástup do školky - to si teprve užijete :mrgreen: 1. rok u nás byla katastrofa, 2. už lepší, letos už je to mnohem lepší - jen se teď promořuje mladší dcera, která ještě do školky nechodí, ale chytá do od bráchy :) A děti jsou hodně citlivé bytosti, takže i když se zdá, že je v klidu a pohodě, třeba ji ten pejsek trápí… I když je tříletá, tak s ní hezky promluvte a vysvětlujte… Jdu vařit, hodně štěstí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9664
13.5.17 09:45

@Jírovka dekuji, ja ji prave po prvnom mesici skolky nechala doma, protoze nejdriv mela jen rymu a kasel a pak se to nasledne rozjelo do zanetu stredniho ucha :roll: a doted ten kasel :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 12:43

U nás to samé. Kašel od ledna. Na průduškách nic neměla, pak proběhlo vyšetření na ORL-nic, pak rozbor krve-nic, za 14 dní jdeme na vyšetření na alergologii. Já myslim, že tam nějaká alergie nebo astma bude… Dcera začla od září chodit do školky(líbí se jí tam, žádný stres), takže jsem větší nemocnost čekala, ale takhle moc teda ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9664
13.5.17 16:22

@zuzukobylka a delaly ji RTG, nasi male ani jednou, coz me docela zarazi, vzdy ji jen poslechly a rekly, ze tam nic neslysi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 16:30
@marinka5 píše:
@zuzukobylka a delaly ji RTG, nasi male ani jednou, coz me docela zarazi, vzdy ji jen poslechly a rekly, ze tam nic neslysi…

RTG ne, taky vždy jen poslechla. V pátek dcera dostala Ventolin k inhalaci a hned zlepšení o sto procent, konečně něco, co jí zabralo, všechny sirupy, co jsme měli předtim, byli k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama