Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky,
tak dnes jsme s malou byli na prvním očkování. Řvali jsme tedy jako tur a to nás to ještě čeká 2×… ![]()
Ve třech měsících máme 5,45kg a 63cm. Na kontrole po šestinedělí jsme měli 4,36 kg. Nemá malá ted nějak málo? Nebo to je tak akorát na její věk…?
ahoj vy jdete jen 3× na očkování? my teda máme 4×haxu a 4× synflorix. no váha oproti nám trochu nižší, malá má ve 4,5 měsíci 8kg ![]()
Příspěvek upraven 15.02.11 v 13:15
My byli včera na prvnim očkování.A dneska je to horor je hrozně protivná už od rána jí musim nosit mám záda v kelu
.Tak držim palce ať máte příjemnější průběh.
jinak taky jsme drobet větší máme 8100g
,ale na třetí měsíc máte tak akorát bych řekla my měli 6340g
Jana F píše:
ahoj vy jdete jen 3× na očkování? my teda máme 4×haxu a 4× sinflorix. no váha oproti nám trochu nižší, malá má ve 4,5 měsíci 8kg
aha, tak my to povinné očkování máme asi 3×, 4×, pak synflorix taky…
jen jestli ta váha není nějak málo…doktor nic neříkal, jen že bude dlouhá, ale my jsme všichni vysocí…
Naše holky měly ve třech měsících: první 4850 g, 60 cm a druhá 5312 g, 60 cm. (obě porodní váha kolem 3 kg, 48 cm). Pokud tvá doktorka na váhu nic nenamítala, byla bych úplně v klidu. ![]()
Neboj, malá určitě není, můj syn měl ve třech měsících 5150g a 58 cm. Ve čtyřech má 5850g a 62 cm ![]()
A očkování jsem odložila, nechci mu nic dávat takhle brzy, začneme až po půl roce, možná i později ![]()
E.K.L. píše:
Naše holky měly ve třech měsících: první 4850 g, 60 cm a druhá 5312 g, 60 cm. (obě porodní váha kolem 3 kg, 48 cm). Pokud tvá doktorka na váhu nic nenamítala, byla bych úplně v klidu.
Přesně tak, každé miminko je jiné a pokud prospívá a je spokojené a i doktorka je spokojená, tak bych to moc neřešila
Ahojky váha je určite v pohodě, u nás je to taky nic moc ale dr nic, hlavní je, že přispívá a je spokojená
Ahoj my máme ve třech měs. 63cm a 6, 45kg. Ale moje malá je fakt buřt
![]()
Jo aprvní očkování jsem vořvala v první řadě já… bylo mi jí tak líto, raději bych nastavila svojí nohu jen aby do ní nemuseli bodat. Při druhém už jsem jen zatlačila slzy, ale nebrečela. Malá jo, ale reakce nula, ani teplota, spalami normálně, jakoby žádný očko.nebylo. Dávám jen povinnou Hexu.
Ahoj tak nás to čeká ve čtvrtek
Malá má v necelých třech měsících 60cm a 5125g ![]()
MirušeProdigy píše:
Ahoj my máme ve třech měs. 63cm a 6, 45kg. Ale moje malá je fakt buřt![]()
![]()
Jo aprvní očkování jsem vořvala v první řadě já… bylo mi jí tak líto, raději bych nastavila svojí nohu jen aby do ní nemuseli bodat. Při druhém už jsem jen zatlačila slzy, ale nebrečela. Malá jo, ale reakce nula, ani teplota, spalami normálně, jakoby žádný očko.nebylo. Dávám jen povinnou Hexu.
no to mi povídej s tím brečením, byli jsme v čekárně a v ordinaci bylo ještě nějaké miminko a plakalo taky, tak už mi lezl aslza ven, rychle jsem ji zamáčkla, to by se doktor divil, kdybych se tam rozbrečela.. ![]()
dušinka malá jak plakala a pak jsem ji držela na rameni, tak koukala dotčeně a slzička u očíčka…ach jo..
na váhu doktor nic neříkal, tak snad dobrý, jen se ptám, nevím, kolik mám kdy mimi vážit a vím, že je to individuální, když já se furt něčeho bojím
![]()
doufám, že teplotku mít nebudeme, koupili jsme nurofen, tak kdyby náhodou…my od příštího měsíce necháváme ještě synflorix…váhala jsem mezi prevenarem 13 ještě, ale prý synflorix je víc účinnější, prevenar je proti více pneumokokům, ale ten synflorix má prý tu látku více účinnou nebo tak nějak, nechci tu plácat…tak jsme se rozhodli pro synflorix…tak to je ještě injekce navíc…snad mi to malá odpustí ![]()
Hlavně že je malá spokojená a přibejvá.Já se taky furt něčeho bojim.My vážíme zase hodně i když doktorka jí chválí,ale já už mam sny o nadměrnym růstu a takový můry ![]()
petratavali píše:
Ahoj holky,tak dnes jsme s malou byli na prvním očkování. Řvali jsme tedy jako tur a to nás to ještě čeká 2×…
Ve třech měsících máme 5,45kg a 63cm. Na kontrole po šestinedělí jsme měli 4,36 kg. Nemá malá ted nějak málo? Nebo to je tak akorát na její věk…?
A to jste u toho řvali obě??
Omlouvám se, ale nedá mi to… ![]()
Ahoj,mi už to první očkování máme taky za sebou,řev byl velkej,ale jenom chvilku a pak už o ničem ani nevěděla.A teploty taky žádný nebyly.No a ve třech měsících jsme měly 58cm a 4890g,a doktorka říkala,že je to v poho.Tak si myslím,že málo nemáte ![]()
Štěpina píše:petratavali píše:A to jste u toho řvali obě??
Ahoj holky,tak dnes jsme s malou byli na prvním očkování. Řvali jsme tedy jako tur a to nás to ještě čeká 2×…
Ve třech měsících máme 5,45kg a 63cm. Na kontrole po šestinedělí jsme měli 4,36 kg. Nemá malá ted nějak málo? Nebo to je tak akorát na její věk…?Omlouvám se, ale nedá mi to…
nééé, já neřvala, mluvím v této osobě, ale myslím jen malou, říkám my, ale myslím jen malou ![]()
já neřvala, já mlčela a koukala, přísahám
, haha…