Do kdy bydlí děti u rodičů?

27.1.20 20:32

Do kdy bydlí děti u rodičů?

Do kdy jste bydleli u rodičů?
Do kdy s vámi bydlely vaše děti?

My jsme byly doma tři děti, já se odstěhovala v 17ti, sestra od 15ti internát a potom též se odstěhovala a bratr se odstěhoval v 18ti. Všichni jsme bydleli s přáteli nebo partnery.
Zajímá mě jak je to dnes.
Jestli má průměrně smysl třeba investovat do přestavby domu a vytvoření nového samostatného pokoje když je mezi sourozenci věkový rozestup například 15let, tedy až tomu mladšímu budou cca 3 roky a půjde z ložnice rodičů, starší může bydlet už jinde, zda má taková investice podle Vás smysl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14396
27.1.20 20:35

To je hodně individuální. Já šla z domu ve 20, můj přítel v 18, ségra taky ve 20. Bratranec smrdí doma ještě po 30 a není jediný takový co znám, co visí na krku rodičům ve věku, kdy už má mít vlastní rodinu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 20:37

Je mi 35 a sla jsem od matky v 18 hned po skole. Bratr ten odesel v 15 k otci a pak na vysku v 18 letech. Ani jeden sme se nevratili. Sestra je o 15 let mladsi jak ja a je ji 20 a u matky jeste bydli. Tezko rict…ale obecne vetsina lidi co tu ve meste znam ve veku me sestry bydli jeste u rodicu…ja si to tedy nedokazu predstavit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
27.1.20 20:37

Nicméně pokoj navíc bych nezavrhovala, když se odstehuji brzo budou mít zas dřív svoje děti a takový pokoj pro vnoučata se pak taky hodí, plus nevíš co se semele a třeba jednou bude tvoje i dospělé dítě potřebovat na čas zpátky k rodičům :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8705
27.1.20 20:38

Tak já bydlela doma i přes vejšku. Jasně, přes týden jsem byla na koleji, ale o víkendech, prázdninách, studijním volnu jsem byla prostě doma, kde bych měla být? Pak jsem se stěhovala do svého až po vejšce, když začala práce a příjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11268
27.1.20 20:39

Já šla ve 20, sestra je doma, studuje VŠ, která je v místě bydliště, finančně se jí nevyplatí osamostatnit se, její přítel studuje v jiném městě, takže zatím společné bydlení neplánují. + máme s rodiči dobrý vztah a velký dům, není důvod utíkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4028
27.1.20 20:40

No myslím, že je to dost individuální. Někteří bydlí u rodičů stále. U nás na ulici jsou i dospělí muži pořád v mama hotelu a to jim je 40+ :roll:
Já tedy doufám, že tenhle prblém řešit nebudu. A že přestřihnem tu pupeční šňůru po škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Já jsem se od našich stěhovala ve 22, ségra ve 23 (studentka prezenčního VŠ Mgr.) ještě bydlí, stěhovat se má někdy na podzim. Z mého okolí jsme šli všichni na VŠ a všichni jsme alespoň částečně bydleli u rodičů (k tomu kokej/studentský být). Jinak my dům plánujeme tak, aby tam případně naše dite/děti mohli bydlet relativně samostatně. Takže podle mě to smysl má. Staršímu bude 18, jedině dobře pokud mu zůstane nějaké jeho soukromí.

Příspěvek upraven 27.01.20 v 20:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11729

Já šla ve 20ti, mladší ségra kolem 25ti a nejmladší taky v 25ti.
Ale pokoj navíc bych taky nezavrhovala;)
Třeba moje prostřední sestra se sice v 25ti odstěhovala, ale pak se ještě zase na chvíli vrátila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 20:41

Tak je snad jedno, jak se bydlelo v roce XX, je otázka, jak se bude bydlet za dvacet let. V současnosti je celkem těžké dostat hypotéku, s tím se před lety vůbec nepočítalo. Ani s cenami nemovitostí nebo nájmů, že takto porostou. To už nebude jenom o tom chtít se odstěhovat, ale i moct se odstěhovat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 20:42

Asi záleží, do kdy budou chtít děti studovat. Některé vysoké školy vyžadují takovou docházku, že není možné si vydělat na bydlení nebo jídlo apod. (některé víkendy a večery).
Někdo zase nemá to štěstí a nenajde nikoho, s kým by někde bydlel, někdo na kolej nemá zase žaludek apod. Těžko říct.

Já s rodiči nebydlím od 20, ale už od 18 jsem byla doma tak na 50%. Často jsem spala u přítele.

Zase ale nezapomeň na to, že dokud dítě studuje a je nezaopatřené, rodiče mají stále vyživovací povinnost. Takže pokud bude dítě bydlet jinde, stále byste mu měli poskytovat nějaké výživné apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 20:42

Bydlela jsem jen s mamou do 25 let, protoze me tak trochu citove vydirala, ze nechce bydlet sama. Pak si nasla pritele, tak jsem se odstehovala, v te dobe jsem i ja zacala chodit s mym nynejsim manzelem, tak byl nejvyssi cas. I tak se matka urazila, ze se od ni stehuju.

• Nahlásit
  • Citovat
2094
27.1.20 20:44

My jsme se se sestrou odstěhovaly nějak po dvacítce a bratr bydlí u matky doteď. Je mu 31 let.
Myslím, že to je tak strašně individuální, že ti tahle anketa stejně nic neřekne.
Děda přistavil celé patro, aby byl dům dvougenerační. Jednu dobu tam dokonce byly rodiny 3 a nakonec se všichni odstěhovali a oni tam zůstali sami, děda zemřel relativně brzo a babička zůstala sama ve velké domě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6137
27.1.20 20:45

Já ve 23, bratr 28, když po něm máti, když začal vydělávat chtěla příspěvek na domácnost, byl z toho velmi nemile překvapen
můj muž v 26 po VŠ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 20:47

Já se odstěhovala když mi bylo 28

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu