Do kdy platí izolace (karanténa)?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.11.21 22:09

Do kdy platí izolace (karanténa)

Prosím, mám v tom zmatek… vyšla jsem pozitivní na samotestu v neděli, PCR potvrzeno v úterý. E-neschopenku mi dr. vystavila už od pondělí. Do kdy mi tedy platí karanténa?
Manžel to chytl ode mě-antigen u lékaře mu to potvrdil v pátek, ale na PCR byl až v úterý. Lekař tvrdil, že se mu to bude počítat už od toho antigenu…
A syn? Do kdy ten bude muset zůstat doma, za předpokladu, že vyjde negativní? Pokud by byl pozitivní, tak se to počítá dalších 14dní od termínu jeho PCR? A v tom případě mám nechat běžet neschopenku? Nebo mám jít na očr? Syn je ve druhé třídě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
82637
30.11.21 22:15

Izolace se standardne pocita od pcr testu, ale povedlo se mi u dítěte ukecat, ze se mu pocitala uz od toho antigenu, sice měla hloupe kecy, proc mi jde o jeden den ( byl to poslední den skolniho roku, evidentně nemela deti), ale když pochopila, ze se nehneme dal, tak ji zadala od toho antigenu.
A pokud by byl syn pozitivni, tak bych to po sve izolaci prehodila na ocr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39084
30.11.21 22:21

Syn negativni, karantena konci po sedmi dnech od pozitivity manzela, pozitivni 14 dni od testu. Tobe to bezi 14 dni od pozitivniho PCR. U manzela nevim, kdyz se dohodne s doktorem, jestli do toho muze promluvit i hygiena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 22:21
@j.a.n.i1 píše:
Izolace se standardne pocita od pcr testu, ale povedlo se mi u dítěte ukecat, ze se mu pocitala uz od toho antigenu, sice měla hloupe kecy, proc mi jde o jeden den ( byl to poslední den skolniho roku, evidentně nemela deti), ale když pochopila, ze se nehneme dal, tak ji zadala od toho antigenu.
A pokud by byl syn pozitivni, tak bych to po sve izolaci prehodila na ocr.

Takže manželovi by se to počítalo až odedneska? Ale neschopenku už má od minulé středy, kdy se to prokázalo u mě…a dr mu tvrdil, že to platí už odantigenu… přece když nejsou termíny na testy, tak kvůli tomu nebude doma s covidem měsíc…

• Citovat
  • Nahlásit
36840
30.11.21 22:23
@Anonymní píše:
Takže manželovi by se to počítalo až odedneska? Ale neschopenku už má od minulé středy, kdy se to prokázalo u mě…a dr mu tvrdil, že to platí už odantigenu… přece když nejsou termíny na testy, tak kvůli tomu nebude doma s covidem měsíc…

Nám bylo řečeno, že se to počítá ode dne odběru PCR, pokud vyjde pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39084
30.11.21 22:25
@Anonymní píše:
Takže manželovi by se to počítalo až odedneska? Ale neschopenku už má od minulé středy, kdy se to prokázalo u mě…a dr mu tvrdil, že to platí už odantigenu… přece když nejsou termíny na testy, tak kvůli tomu nebude doma s covidem měsíc…

Delka neschopenky nic neznamena. Standartne se to pocita od PCR testu. Kontakt se ma stejne testovat az 5.-7. den od styku. V domácnosti bych to brala od chvile odběru toho testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38178
30.11.21 22:29

Logicke by to bylo pocitat od posledního pozitivniho testu
ale vyhlaska se logickou moc neridi, takze nevim. ted je to hodne o tom s kym mluvis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
30.11.21 23:16

U nás těch 14 dní běží každému až po potvrzení pcr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
1.12.21 00:13

Dotaz

Martin zajímá, pokud jste se vraceli děti do škol a vy do zaměstnání při pozitivním Covidu všech. Dělali jste si kontrolní test PCR nez jste se vrátili??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39084
1.12.21 05:15
@weronika.77 píše:
Martin zajímá, pokud jste se vraceli děti do škol a vy do zaměstnání při pozitivním Covidu všech. Dělali jste si kontrolní test PCR nez jste se vrátili??

Nedelaji se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82637
1.12.21 06:36
@Pudloslava píše:
Logicke by to bylo pocitat od posledního pozitivniho testu
ale vyhlaska se logickou moc neridi, takze nevim. ted je to hodne o tom s kym mluvis

No, na tom tedy nic logického nevidim, logické bych to videla od prvniho pozotivniho testu, protože je iz potvrzeno, ze pozitivni muzu byt jesze ve chvili, kdy uz nejsem infekcni. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82637
1.12.21 06:37
@vokishka píše:
Nedelaji se.

No, netvrdila bych to tak jiste, ano bezne se nedelaji, ale například na zacatku delty se pri podezření na ni delali a totéž se ted deje s omimronem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39084
1.12.21 06:43
@j.a.n.i1 píše:
No, netvrdila bych to tak jiste, ano bezne se nedelaji, ale například na zacatku delty se pri podezření na ni delali a totéž se ted deje s omimronem.

Tak omikron ma zatim potvrzeny jeden clovek a k tomu otestují pred návratem jeho kontakty. Ty testy na konci se delaly nekdy na jaře. Dotaz byl na soucasnou beznou situaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82637
1.12.21 07:12
@vokishka píše:
Tak omikron ma zatim potvrzeny jeden clovek a k tomu otestují pred návratem jeho kontakty. Ty testy na konci se delaly nekdy na jaře. Dotaz byl na soucasnou beznou situaci

Delaly se celkem bezne i letos pred prazdninami. A to, ze ho ma potvrzeny jefen clovek, neznamena, ze se jich nezacne rojit vic a ze se opet nezvysi pocet tevh, komu hygiena naridi test i pred koncem karanteny ci izolace. Jo a muze se to klidně stat i behem ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
1.12.21 08:13

Holky, prosím o radu. PCR test pozitivní, dělaný v pátek 19.11. Všude píší, že izolace začíná dnem pozitivního PCR. To by mi těch 14 dní vycházelo do 2.12. Doktor mi ale tvrdí, že jsem v izolaci až do 3.12. včetně, že se mi izolace začíná počítat až od 20.11. Je to tak? To samé dětská doktorka u syna. Ten byl na testu v pondělí 22.11., tak jsem myslela, že v pondělí 6.12. už bude moct do školy, ale doktorka říká, že může až v úterý 7.12. Na hygienu se nemůžu dovolat, abych se zeptala.

Edit: tak jsem se dovolala na 1221 a řekli mi to samé, co doktor, že den testu se bere jako den 0 a izolace se počítá až od následujícího dne. Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat