Zatajení Covid pozitivity, trestný čin?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.11.21 14:36

Zatajení Covid pozitivity, trestný čin?

Opět Covid, opět téma.
Manželova bývalá žena nám poslala minulý pátek večer jejich syna s covidem, s tím že není nemocný a antigen doma dělaný ma negativní (to ma manžel od ní v SMS). Testuje děti vždy než nám je předává a my je testujeme než ji předáváme zpět. V neděli mu večer poslala PrintScreen obrazovky svého mobilu s SMS od hygieny že syn je pozitivní, že ho testovat antigenem už nemusíme a že musí zůstat u nás.
Ovšem na tom PrintScreenu je vidět, že ji ta smska přišla už v pátek ráno!!! Takže ona ráno v pátek už věděla že dítě je pozitivní a přesto nám ho poslala. Já jsem nemocná, ona to moc dobře ví, čekám už půl roku na operační zákrok, který mi teď kvůli tomu odloží, tento týden jsem měla mít předoperační vyšetření, před Vánoci zákrok. Já mám po první dávce očkování, druhou jsem měla mít zítra.
Starší měl ve třídě pozitivního spolužáka, tak byl na testu a měl být v karanténě do výsledku a vlastně i po výsledku, když je pozitivní.
Ona prostě věděla že kluk má covid a přesto nám ho poslala. Včera jsme si s mužem udělali test a oba pozitivní, zítra jdeme na PCR. Muž ji seřval do telefonu, dělala blbou, ale potom psala že o tom věděla, že měla na víkend plán co nešel zrušit, mladší je u babičky celý týden tak toho se to netýká, ale staršího neměla kam dát, hrozně omluvy, kecy.
Zvažují trestní oznámení, manžel se na to moc netváří. Co byste dělaly vy? Udali byste ji, nebo to nechaly být?

Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9660
30.11.21 14:38

Rozhodně na ni podej trstní oznámení bude pr.el! :srdce:

Až bude ve vězení budeš se o její děti starat ty. Krásný to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 14:41
@ludmilaadamkova píše:
Rozhodně na ni podej trstní oznámení bude pr.el! :srdce:Až bude ve vězení budeš se o její děti starat ty. Krásný to bude.

Tak nepředpokládáme že by za to šla do vězení. O děti se klidně postarám společně s manželem. Máme se rádi a vztahy s dětmi jsme měli vždy dobré.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
9660
30.11.21 14:42
@Anonymní píše:
Tak nepředpokládáme že by za to šla do vězení. O děti se klidně postarám společně s manželem. Máme se rádi a vztahy s dětmi jsme měli vždy dobré.Zakl.

tak šup :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
30.11.21 14:45

Tak to je mazec. Sejmula bych ji jak nikoho. Krávu :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14695

Nepodávala bych, pro dobro v rodině. Ale naštvala by mě teda pořádně. Neskutečný. Pak se nedivím, že jsme v takové situaci opět. Když lidi nedodržují opatření :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510

Tak trestní oznámení bych opravdu nepodávala…ale podat by si ji měl tvůj manžel a to pořádně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
30.11.21 14:47

@kaja00 Běžná věc…lidí tuší že to maji a stejně jdou do práce atd:nevim: tak to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24280
30.11.21 14:49

Zasloužila by zmalovat ciferník :cert: slušný výraz pro ni nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
30.11.21 14:51

Hele, ono je to na manželovi. Pokud se netváří, nechala bych to být. Osobně bych to nechala být i tak. Rouzpoutáš akorát boje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
30.11.21 14:55

Zakladatelko, je to sice pecka, ale trestní oznámení? To jako vážně,? Ty musíš být Teda dáreček, takhle to hrotit. A manželovi
se nedivím že se na to netvari, možná si taky mysli ze přehánis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17244
30.11.21 14:56
@Anonymní píše:
Opět Covid, opět téma.
Manželova bývalá žena nám poslala minulý pátek večer jejich syna s covidem, s tím že není nemocný a antigen doma dělaný ma negativní (to ma manžel od ní v SMS). Testuje děti vždy než nám je předává a my je testujeme než ji předáváme zpět. V neděli mu večer poslala PrintScreen obrazovky svého mobilu s SMS od hygieny že syn je pozitivní, že ho testovat antigenem už nemusíme a že musí zůstat u nás.
Ovšem na tom PrintScreenu je vidět, že ji ta smska přišla už v pátek ráno!!! Takže ona ráno v pátek už věděla že dítě je pozitivní a přesto nám ho poslala. Já jsem nemocná, ona to moc dobře ví, čekám už půl roku na operační zákrok, který mi teď kvůli tomu odloží, tento týden jsem měla mít předoperační vyšetření, před Vánoci zákrok. Já mám po první dávce očkování, druhou jsem měla mít zítra.
Starší měl ve třídě pozitivního spolužáka, tak byl na testu a měl být v karanténě do výsledku a vlastně i po výsledku, když je pozitivní.
Ona prostě věděla že kluk má covid a přesto nám ho poslala. Včera jsme si s mužem udělali test a oba pozitivní, zítra jdeme na PCR. Muž ji seřval do telefonu, dělala blbou, ale potom psala že o tom věděla, že měla na víkend plán co nešel zrušit, mladší je u babičky celý týden tak toho se to netýká, ale staršího neměla kam dát, hrozně omluvy, kecy.
Zvažují trestní oznámení, manžel se na to moc netváří. Co byste dělaly vy? Udali byste ji, nebo to nechaly být?Díky.

Jak Ti reálně pomůže, když na ni to oznámení podáš… kromě toho, že si uchlácholíš vlastní vztek?

Vzájemné - už tak evidentně nic moc funkční - vztahy půjdou do kopru definitivně a nakonec na to stejně doplatíte v největší míře děti a Vy, protože jí se ve finále nic zvláštního nestane.

Takže ne, já bych ji neudávala (zvlášť pokud se omluvila, jak píšeš) - jen bych k ní zaujala velmi odtažitý postoj a přestala bych být jakkoli vstřícnou (nad rámec nezbytného styku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
30.11.21 14:56
@Amelie30 píše:
Hele, ono je to na manželovi. Pokud se netváří, nechala bych to být. Osobně bych to nechala být i tak. Rouzpoutáš akorát boje.

souhlasím, s čím si pomůžeš, tak pokud něco, máte samotest udělat sami při příjezdu i po odjezdu, hold to tak je. Prostě budete mít snad lehčí průběh, snad ti operaci přeloží na co nejdřív. Pro klid v rodině bych to nematlala více, a plnila bych přání tvého muže.
Nech to být poučení na příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21407
30.11.21 14:57
@Anonymní píše:
Tak nepředpokládáme že by za to šla do vězení. O děti se klidně postarám společně s manželem. Máme se rádi a vztahy s dětmi jsme měli vždy dobré.Zakl.

tak to se dost možná změní, když začneš jejich matku tahat po policii a soudech :think:
jako prasárna to je, neuvěřitelná, ale řešit to v rodině přes PČR :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15767
30.11.21 14:57
@Anonymní píše:
Opět Covid, opět téma.
Zvažují trestní oznámení, manžel se na to moc netváří. Co byste dělaly vy? Udali byste ji, nebo to nechaly být?Díky.

TZ, 152 - Šíření nakažlivé lidské nemoci

(1) Kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Úmyslně: Úmysl nepřímý znamená, že věděla nebo měla a mohla vědět, že následek svým jednáním způsobí. Když věděla, že je pozitivní, a přesto k vám syna poslala, tak musela vědět, že zavlečení nákazy k vám způsobí.

TZ, 15 Úmysl
(1) Trestný čin je spáchán úmyslně, jestliže pachatel
a) chtěl způsobem uvedeným v trestním zákoně porušit nebo ohrozit zájem chráněný takovým zákonem, nebo

b) věděl, že svým jednáním může takové porušení nebo ohrožení způsobit, a pro případ, že je způsobí, byl s tím srozuměn.

(2) Srozuměním se rozumí i smíření pachatele s tím, že způsobem uvedeným v trestním zákoně může porušit nebo ohrozit zájem chráněný takovým zákonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat