Covid v rodině - opakovat PCR test

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
69
30.11.21 06:35

Covid v rodině - opakovat PCR test

Dobrý den, mladší syn šel 20.11. na PCR byl pozitivní. My jsme očkovaní, takže jsme nemuseli na test ani do karantény. Měl jít jen starší syn, objednali jsme ho na 25.11. Mezitím se u náš objevily nějaké příznaky, tak jsme se s partnerem taky dobrovolně (žádanka od praktického lékaře) objednali na test, šli jsme 26.11.
Starší syn pozitivní, partner pozitivní, já negativní. Musím jít zase po 5. až 7. dnes na test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3349
30.11.21 07:04

Jsi očkovana, nemusíš. ale můžeš;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35765
30.11.21 07:08

Zatim je to dobrovolné, ale sla bych. Ono to stejně bude za chvili povinne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26319
30.11.21 07:24

@JPMB já bych to vzala dle příznaků. Pokud to něco bude, rýma, větší únava atd. tak bych šla. Pokud bych byla zdravé tak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
30.11.21 07:39
@vokishka píše:

No, právě. Včera jsem slyšela ve zprávách, že už to od 29.11. (od včerejška) povinné je. Ale nevím, zda to platí až pro ty, co se setkají s pozitivním po datu 29.11. nebo to platí se zpětnou platností. Nechci mít žádné oplétačky se zákonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66446
30.11.21 07:45

@JPMB osobně bych šla.. čekám na chlapovi výsledky a pak se taky objednám :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 08:07

Povinné nepovinné. 8o Jako očkovaná máš nárok na dva PCR testy měsíčně zdarma. Takže pokud se v okolí objeví někdo pozitivní na covid, tak se okamžitě objednám na preventivní PCR a jdu. Nečekám na obvodní, jednám hned, jak to má význam.

• Citovat
  • Nahlásit
5424
30.11.21 08:35
@JPMB píše:
Dobrý den, mladší syn šel 20.11. na PCR byl pozitivní. My jsme očkovaní, takže jsme nemuseli na test ani do karantény. Měl jít jen starší syn, objednali jsme ho na 25.11. Mezitím se u náš objevily nějaké příznaky, tak jsme se s partnerem taky dobrovolně (žádanka od praktického lékaře) objednali na test, šli jsme 26.11.
Starší syn pozitivní, partner pozitivní, já negativní. Musím jít zase po 5. až 7. dnes na test

Ano podle nových pravidel už musíš. Pokud je covid v domácnosti tak jde na test i očkovaný. Do té doby používat respirátor. Pokud máš příznaky tak bys měla být v karanténě, pokud nemáš, tak jen ten test a než bude výsledek tak máš tzv. lékařský dohled. Tedy používat respirátor mezi lidmi, ale můžeš do práce a ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
30.11.21 08:36
@vokishka píše:

už je to povinné, pokud je covid v domácnosti. Včerejší novinka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
30.11.21 13:17
@Anonymní píše:
Povinné nepovinné. 8o Jako očkovaná máš nárok na dva PCR testy měsíčně zdarma. Takže pokud se v okolí objeví někdo pozitivní na covid, tak se okamžitě objednám na preventivní PCR a jdu. Nečekám na obvodní, jednám hned, jak to má význam.

Jasně, mně šlo spíše o to, jestli to nařízení, když platí od 29.11. jestli to má i zpětnou platnost, nebo se to týká až těch, co byly v kontaktu s pozitivním až toho 29.11.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.21 13:38

Tohle by mě zajímalo taky,
dcera měla 19.11. pozitivni PCR, je tedy doma v izolaci, já jsem očkovaná(dělám si doma antigenní testy, jsou negativní, příznaky nemám). Hygiena mě ani nekontaktovala. V sobotu bude dceři končit izolace, nemá příznaky. Mám já teď jít na PCR podle nového nařízení? U nás jsou čekačky 4-5 dnů.

Anonym-zdravotní stav dcery

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat