Do kolika ml vody Smectu pro 9 měsíční mimčo?

27
11.1.20 22:25

Do kolika ml vody Smectu pro 9 mesicni mimco?

Zdravim, do kolika ml vody jste prosim davali miminku 9 mesicu Smectu pri prujmu a kolikrat za den? Na navodu je psane 50ml ale to je jen trosicka vody, zda se mi to malo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

122
11.1.20 22:52

Smecta se nově nema davat detem do dvou let viz tento clanek https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

Me misto ni dali v lekarne Sorbectu, je na stejnem principu taky se rozpousti do vody 50 ml a dceri (20 mesicu) to vzdy pomohlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
11.1.20 22:57
@Billie874 píše:
Smecta se nově nema davat detem do dvou let viz tento clanek https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/Me misto ni dali v lekarne Sorbectu, je na stejnem principu taky se rozpousti do vody 50 ml a dceri (20 mesicu) to vzdy pomohlo ;)

Aha tak to nevim co mu dam :( jsem v zahranici a tady nic v lekarne nemaji, Smectu mam z Cr. No stejne vypil 10ml a natahovalo ho z ni. Zak nevim, na pohotovosti jsme byli a nic nam nedali. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
11.1.20 23:04

Tady je docela dobry clanek, kde jsou rady jak prujem u kojence lecit http://www.zdrav.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
582
11.1.20 23:14

Smectu bych určitě nedávala a už vůbec ne dítěti, kvůli obsahu olova. Nedoporučuje se ani těhotným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
11.1.20 23:26

Kdyz mela dcera v roce strevni chripku, doporucili mi na pohotovosti smectu rozmichat do bananu, dite to snaze prijme.
Doporuceni od suklu nepodavat smectu do dvou let je relativne kratko, mozna rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
11.1.20 23:39

Dekuji za odpovedi vsem :hug: zkusim Jeste taky ryzovy vyvar, ten muzu normalne do flasky asi misto mlika? Taky by me zajimalo, nevite nahodou jestli instantni ryzova kase je uplne stejna jako kdybych davala ryzovy vyvar? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
582
12.1.20 10:18

@Jasy19 u tak velkého mimča bych normálně rozmixovala rozvařenou rýži a dala mu jí po lžičkách :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
12.1.20 10:29

[Dobre zkusim dekuji :) a mliko vysadit uplne? Mliko zacá blinkat A hned na po nem prujem, po ryzi nic a po mrkvi ma stolici castou, ale normalni. Nechapu z niceho nic tohle. Nevim jestli bakterie a nebo alergie na laktozu z niceho nic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
12.1.20 11:49

Bezne UM uplne vysadit a nahradit bezlaktozovym mlekem-lactose free (v CR jsou pouze v lekarne, v zahranici nevim).

Ryzova instatntni kase- myslim si, ze neni vhodna, obsahuje mleko a je pravdepodobne slazena. Souhlasim s rozvarenim ryze. Pripadne muzes nakoupit sklenicky vhodne od 4m, mrkev, mrkev s bramborem, ty maji v kazde drogerii nebo samoobsluze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
12.1.20 11:53

Jeste dodatek- pokud blinka, davat pouze vodu po lzickach, jidlo ne, tam bych pockala alespon 2 hodiny od posledniho blinkani.
A pokud pujdete do lekarny, doporucuji nejaky zavodnovaci roztok typu Kulisek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
12.1.20 14:37
@ovetru píše:
Jeste dodatek- pokud blinka, davat pouze vodu po lzickach, jidlo ne, tam bych pockala alespon 2 hodiny od posledniho blinkani.
A pokud pujdete do lekarny, doporucuji nejaky zavodnovaci roztok typu Kulisek.

Dekuji, jj zavodnovaci roztok mame. Ta ryzova kase je cista bez mleka a cukru, ale jestli je to stejne jako vyvar nevim prave. To mleko bez laktozy se zeptam, asi to neni Comfort milk ze? Tam je jen snizeny obsah laktozy myslim. Ale jinak jestli zmenim mleko na bez laktozove tak pak se prechazi zpet na normalni? Dekuji mic :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
12.1.20 18:36

Ja jsem spotrebovala asi 2 krabice bezlaktozoveho, po odezneni priznaku jsem se vratila zpatky k beznemu, uz si nepamatuju, jestli jsem to davala nejak na stridacku posledni den, ale spis ne, mala reagovala docela dobre. Drzim palce, at je ditko brzy fit! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
12.1.20 18:39
@ovetru píše:
Ja jsem spotrebovala asi 2 krabice bezlaktozoveho, po odezneni priznaku jsem se vratila zpatky k beznemu, uz si nepamatuju, jestli jsem to davala nejak na stridacku posledni den, ale spis ne, mala reagovala docela dobre. Drzim palce, at je ditko brzy fit! :kytka:

Jee tak super, jsem prave cekala na tuhle odpoved,,takze se pak vratime normalne k normalnimu mleku, uz jsem ho koupila takze zkusime, dekuji moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama