Je mi 24 a poslední rok VŠ - snažení o miminko příští rok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 07:39
Dobré rozhodnutí?

Ahoj, je mi 24 mám poslední rok VŠ před sebou. Chtěli bychom se snažit příští rok o miminko. Chci vysadit prášky na začátku příštího roku s tím, že kdyby se povedlo tak budu státnicovat s bříškem. Školu dělám dálkově a u toho pracuji už rok. Školu budu mít tedy hotovou, odpracováno a praxe nějaká taky bude, ve vztahu jsem spokojená, máme vlastní být na hypotéku. Otázka ale je…moje rodiče a celkově okolí je názoru že dítě má přijít až proste později třeba kolem 30 nejdřív. Mě bude 25 a strašně si to přeji ja i přítel. Vím, že bych se neměla dívat na okolí, ale měl to někdo podobně?? Okolí a rodina to nechápe a jajsem z toho trošku nešťastná :( rodina přítele už se nás pta kdy to bude ta se zase moc těší. Ale ta moje no :think: děkuji za reakce 8)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineŠáruší
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 18.03.19 07:40

Nemá přijít později. Já to měla naplánované přesně jak ty, tedy až po škole, ale ve 25 a byl na to nejvyšší čas. Takže směle do toho.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15192 příspěvků 18.03.19 07:42
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 24 mám poslední rok VŠ před sebou. Chtěli bychom se snažit příští rok o miminko. Chci vysadit prášky na začátku příštího roku s tím, že kdyby se povedlo tak budu státnicovat s bříškem. Školu dělám dálkově a u toho pracuji už rok. Školu budu mít tedy hotovou, odpracováno a praxe nějaká taky bude, ve vztahu jsem spokojená, máme vlastní být na hypotéku. Otázka ale je…moje rodiče a celkově okolí je názoru že dítě má přijít až proste později třeba kolem 30 nejdřív. Mě bude 25 a strašně si to přeji ja i přítel. Vím, že bych se neměla dívat na okolí, ale měl to někdo podobně?? Okolí a rodina to nechápe a jajsem z toho trošku nešťastná :( rodina přítele už se nás pta kdy to bude ta se zase moc těší. Ale ta moje no :think: děkuji za reakce 8)

Má přijít v době, kdy to ti dva dotyční chtějí. Rodina by do toho mluvit neměla, pokud jste pracující, dospělí a soběstační.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 07:50

Zakladatelka :mavam:
Peníze máme. Dokonce máme také našetřeno. Chci počkat kvůli škole rok už se to nezblázní. My to tak cítíme oba dva. Jen mě trápí ze rodina bude reagovat jako kdybych byla UFO. :roll:

krukynka
Kecalka 232 příspěvků 18.03.19 07:50
@Russet píše:
Má přijít v době, kdy to ti dva dotyční chtějí. Rodina by do toho mluvit neměla, pokud jste pracující, dospělí a soběstační.

Tak tak přesně.
Můj otec byl taky proti když jsem ve 25 otehotnela, ve 26 rodila. Teď syna zboznuje a nedá na něj dopustit- i pro to, jak je šikovný. Člověk na ně má opravdu víc energie, tahá je na výlety, do hor, k vodě. Druhou dceru jsem měla ve 29. Teď je mi 30 a jsem naprosto spokojená. Zároveň při dětech podnikám.

a12
Hvězda diskuse 35702 příspěvků 18.03.19 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 24 mám poslední rok VŠ před sebou. Chtěli bychom se snažit příští rok o miminko. Chci vysadit prášky na začátku příštího roku s tím, že kdyby se povedlo tak budu státnicovat s bříškem. Školu dělám dálkově a u toho pracuji už rok. Školu budu mít tedy hotovou, odpracováno a praxe nějaká taky bude, ve vztahu jsem spokojená, máme vlastní být na hypotéku. Otázka ale je…moje rodiče a celkově okolí je názoru že dítě má přijít až proste později třeba kolem 30 nejdřív. Mě bude 25 a strašně si to přeji ja i přítel. Vím, že bych se neměla dívat na okolí, ale měl to někdo podobně?? Okolí a rodina to nechápe a jajsem z toho trošku nešťastná :( rodina přítele už se nás pta kdy to bude ta se zase moc těší. Ale ta moje no :think: děkuji za reakce 8)

Pracujes, skolu budes mit hotovou, nebo temer hotovou, vek idealni, bydlet mate kde..
Ja myslim, ze to mas naplanovy dobre, obcas tu ctu 18ti lety holky co jeste nedodelaly ani střední a uz mluvi o miminku, tam bych problem videla :mrgreen: u vas ne..

a12
Hvězda diskuse 35702 příspěvků 18.03.19 07:56
@Anonymní píše:
Zakladatelka :mavam:
Peníze máme. Dokonce máme také našetřeno. Chci počkat kvůli škole rok už se to nezblázní. My to tak cítíme oba dva. Jen mě trápí ze rodina bude reagovat jako kdybych byla UFO. :roll:

Ono az to prijde tak to taky budou brát třeba jinak ;)
Jak pises, ještě chcete počkat rok, pak to muze nakej měsíc trvat a rodice se treba taky zacnou těšit ;)
V kolika te rodiče meli, ze si mysli, ze by melo dite prijit az kolem 30ti?

Tichošlápek
Extra třída :D 13699 příspěvků 18.03.19 07:56

Rodina bude pindat vždycky. U mne to zase bylo naopak - proč honím kariéru a dávno nevozim kočárek 8) jedním uchem tam a druhým ven

Elishka1
Závislačka 3198 příspěvků 18.03.19 08:00

jestli předpokládás, ze budou statnice v klidu, tak směle do toho

u statnic jsem potkala těhotnou studentku a měla jsem o ni a dite vazne strach, bohužel je neudělala a vypadalo to dost vypjate :?

debra.morgan
Echt Kelišová 7623 příspěvků 18.03.19 08:10

je mi 24, posledni rok vš pred sebou a jsem tehotna ;) rodicu ani okoli jsem se fakt na nazor neptala, domlouvali jsem se s manzelem, na jeho nazoru zalezelo 8) vyhoda je, ze na podzim mame jen 2 predmety a to jeste s dochazkou nic moc, takze to bude v klidu, diplomku pisu uz ted, at ji mam do porodu skoro hotovou. :palec: je to vas zivot.

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 18.03.19 08:15

Na věk se vůbec nedívej, ten není důležitý. Důležité je, jak se na dítě cítíte vy!! Také studuji jako ty dálkově VŠ a za 2 měsíce mě čekají státnice. Momentálně jsem v 5 měsíci těhotenství (je mi také 24) a doma mám už skoro 2 letou dcerku. :hug: Já bych na nic nečekala a pokud se na dítě již cítíte, tak je to ta nejlepší vhodná doba. :kytka:

BaMaK
Závislačka 2996 příspěvků 19 inzerátů 18.03.19 08:21
@Anonymní píše:

To je nešťastný trend této doby-mimochodem úplně postavený na hlavu a proti prirode. I proto se tolik páru potýká s neplodnosti. Chcete dítě, jste zajištění, hurá do toho. Z fyzického hlediska je ideální doba na dítě cca 18-19 let. Tak držím palce, aby vám to vyšlo. Neboj, vaší budou blahem bez sebe, až jim řekneš, že čekáš jejich vnouce ;)

Lynette
Echt Kelišová 8465 příspěvků 18.03.19 08:24

Věk je ideální, studium, praxe, bydlení, finanční rezerva to vše je super. Mně tam chybí jen ta svatba. Důvod proč si te nechce vzít je jaký?

lany2
Kecalka 130 příspěvků 18.03.19 08:26

V dnesni dobe je strasne „moderni“ to odkladat, ale zeptejte se lekaru jaky na to maji nazor. Takze bych do toho opravdu sla, je to asi nejlepsi vek i ze zdravotního hlediska. Navic pokud se nad tim oba shodnete, bydleni mate vyresene, opravdu neni nad cim vahat. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 08:28

Zakladatelka- jsme zasnoubení svatbu bychom chtěli někdy příští rok uvidíme jak vše bude ;) :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama