Dobré výsledky screeningu v 43 letech?

8.8.20 17:37

dobré výsledky screeningu v 43 letech?

Dobré odpoledne. Měla bych dotaz na starší maminky, a to ohledně výsledků 1. screeningu. Čekám dítě a v září mě čeká 1. screening, bude mi skoro 43 let. Je tu někdo, komu i v tomhle věku vyšly testy tak, že následně nepodstupoval CVS nebo amniocentézu? Dotaz cílí hlavně na to, zda ten vysoký věk už automaticky „zabrání“ tomu, aby screening vyšel v hodnotách, dejme tomu nad riziko 1:300, které se asi bere jako hraniční pro pozitivní/negativní výsledek. A druhý dotaz je na test Panorama. Zaplatily byste si ho? Děkuju všem. L

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14626
8.8.20 17:48

Samozřejmě že nevyjde špatně všem ženám nad určitý věk, proto se taky zohledňuje ve výpočtu. ;) Panorama proč ne, pokud máte peněz nazbyt. Když už bych ale šla do tohoto typu testu, zvolila bych co nejpodrobnější variantu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4787
8.8.20 17:56

Tchyni vyšli testy v pořádku, bylo jí 41 let. Je tam vyšší riziko, ale neznamená to že budou automaticky špatné výsledky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1610
8.8.20 18:02

@Lentil-ka77
Ahoj, ja se hlásím, me bylo take 43, ted je malemu 7 mesicu. Vse v pořádku, nebylo nutno dalsi vyšetření :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 18:19

Byla jsem v Gennetu na prvním screeningu (12tt). A to na odběrech krve a týden na to na UZ a tím, že byly výsledky v pořádku už jsem nic dalšího nepodstupovala. Je mi 44let.
Až dál další screening ve 30tt. Vše OK.

• Citovat
  • Nahlásit
24682
8.8.20 18:26

@Lentil-ka77 ahoj, byla jsem lehce mladší, ale ne o moc…nevyšly mi triple testy, podezření na Downíka, v řádu stovek, už přesně nevím…Prostě věk a nepříznivá statistika…Na amnio jsem nešla, udělal se podrobný genetický ultrazvuk, kde genetik tento syndrom u dítěte vyloučil. Dítě je zdravé :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
8.8.20 19:03

@pe-terka Njn, triply vychází falešně pozitivně obecně všem. :? Snad už je fakt nikde běžně nedělají, ale nedělám si iluze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
8.8.20 19:09
@Litta píše:
@pe-terka Njn, triply vychází falešně pozitivně obecně všem. :? Snad už je fakt nikde běžně nedělají, ale nedělám si iluze…

jj, já se do nich blbka nechala uvrtat a pak měsíc zbytečných nervů..Ale dřív mi vycházely dobře, po 40ce už ne…Statistika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3480
8.8.20 20:43

U prvního i přes věk výsledky ok a žádná další vyšetření.
U druhého (cca o rok později) výsledky v hraničním pásmu - spadlo to dost dolů kvůli krvi, kde byly trochu horší výsledky. Měla jsem hematom a brala utrogestan - těžko říct, jestli tu krev mohl utrogestan ovlivnit, možná ano. Šla jsem na krevní testy, základní varianta (platila pojišťovna). Vyšlo to dobře, takže další jsem už nepodstupovala.
Panoramu si zaplať, pokud víš, že postižené dítě bys nechtěla. Případně zkus, jestli by to vzhledem k věku nešlo přes pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
8.8.20 21:15

Kamarádka měla 43, dobré výsledky a na amnio nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16998
8.8.20 21:51
@Litta píše:
@pe-terka Njn, triply vychází falešně pozitivně obecně všem. :? Snad už je fakt nikde běžně nedělají, ale nedělám si iluze…

Naopak se zase dělají, je to v rámci integrovaného screeningu, kdy se výskedky triplů posuzují zároveň s prvotrimestrálním screeningem, pokud nevyšel nejlíp. Dávají přesnější výsledky a můžou odhalit rozštěpové vady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
8.8.20 22:07

@Janli V kombinaci u těch hraničních případů to smysl dává, ale samostatně to příliš spolehlivé nebývalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama