Jaký krevní tlak je v pořádku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 11:44
Dobrý tlak?

Dobry den. Chci se zeptat. Kdyz jsem si ted měrila tlak tak na poprvy 108/75, po druhe( asi po 3 min) zas 100/70, pak 105/73…
Ma otazka zni: Tlak myvam porad v poradku, ted se mi netoci hlava ani nic mi neni. Je tento tlak nyni v poradku? Cetla jsem ruzne tabulky nekde pisou ze je to normalni tlak ale trosku snizeny. Jinak ne nizky tlak. A nekde ze zas je to nizky. Tak ted nevim. Zaobyram se tlakem docela casto tak me to zajima. Nevim cemu uz verit.
Dekuji za rady

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Proto02
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 24.03.19 11:48
@Anonymní píše:
Dobry den. Chci se zeptat. Kdyz jsem si ted měrila tlak tak na poprvy 108/75, po druhe( asi po 3 min) zas 100/70, pak 105/73…
Ma otazka zni: Tlak myvam porad v poradku, ted se mi netoci hlava ani nic mi neni. Je tento tlak nyni v poradku? Cetla jsem ruzne tabulky nekde pisou ze je to normalni tlak ale trosku snizeny. Jinak ne nizky tlak. A nekde ze zas je to nizky. Tak ted nevim. Zaobyram se tlakem docela casto tak me to zajima. Nevim cemu uz verit.
Dekuji za rady

Zkus se tím tak nezaobírat :-).

vokishka
Extra třída :D 14063 příspěvků 24.03.19 11:49

Tak pokud vam nic neni,tak bych to neresila. Na nizky tlak stejne nic ani neni.

pomme
Kecalka 210 příspěvků 24.03.19 11:50

Záleží taky na věku. Pro mladší lidi, zejména ženy je to podle mě úplně v pohodě. Takový tlak mám normálně. Teď na konci těhotenství mívám těch 90/50 a to už se občas někdo pozastaví, ale neřeší to. Lepší než mít vysoký. Pokud je Ti dobře a neomdlíváš, tak bych neřešila.

chaela
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 1 inzerát 24.03.19 11:59

Zcela normální tlak, lehce nižší, ale to ničemu nevadí. Já jsem posledně měla 83/56 a stejně s tím nikdo nic nedělal. Ono se na nízký tlak nic nedává, jen dostatek pití a jídla. Pomalu vstávat atd, ale to každý, kdo opravdu nízký tlak má, zná.

Hrnekmleka
Kecalka 134 příspěvků 24.03.19 12:00

Uplne v poradku. Proc to takto resis?

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 24.03.19 12:01

Co by za to hypertonici dali. :-D

10 dřepů a bude ukázkovej. 120/80. ;-)

I když oni s tím dost šibují, protože farmaceutický průmysl rád penízky.

@Proto02 píše:
Zkus se tím tak nezaobírat :-).

Přesně tak. :D

Ou
Kelišová 6995 příspěvků 24.03.19 12:01

Proč se zaobíráš tlakem často?
Je to normální, lehce nízký tlak.

Pokud ho chceš srovnat, začni cvičit - anaerobní cvičení, aby se zpevnily svaly - ideálně lehké posilování s vlastní váhou.

Případně si zajdi za homeopatem.

Ale pokud jsi úzkostná a dost se stresuješ o své zdraví, tak primárně potřebuješ řešit onu úzkost.

https://www.kosmas.cz/…vy-o-zdravi/#…

Kriss Tina
Echt Kelišová 9553 příspěvků 24.03.19 12:02

Normální tlak. Nepozoruj se tolik.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 12:09

já měla teď tlak 155/80, míváte to někdy taky tak?? na preventivce to neřešili, ale mám strach, že se to bude opakovat a budu muset brát prášky :cert:

Aduš8
Závislačka 4162 příspěvků 24.03.19 12:18
@Anonymní píše:
já měla teď tlak 155/80, míváte to někdy taky tak?? na preventivce to neřešili, ale mám strach, že se to bude opakovat a budu muset brát prášky :cert:

Není to nic extra, důležitý je ten druhý údaj a ten je naprosto v pořádku. Navíc doktoři se nad tím bepozastavují, pokud člověk nemá jiné potíže, protože spousta lidí ho má zvýšený jen, když do ordinace vstoupí, je to z nervů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 12:21

Kdysi jsem z vyššího hraničního měla po léku na bolest nízký i s nízkou srdeční akcí. Jak bylo zde zmíněné, také jsem udělala několik dřepů, vše šlo nahoru a neřešila jsem to.

@Anonymní píše:
já měla teď tlak 155/80, míváte to někdy taky tak?? na preventivce to neřešili, ale mám strach, že se to bude opakovat a budu muset brát prášky :cert:

Proč se stresovat něčím co nemusí být dopředu? Pokud nemáš klid, zajdi si tlak přeměřit třeba do lékárny.
Jednorázově jsem měla vyšší tlak hodně let před počátkem vysokého tlaku, prostě jsem se měla hlídat - hlídala jsem se spíše jen několikrát do roka (3×?). Jednou pak byl vyšší (160/100) a nechtěl se vrátit zpět - trvalo to přes měsíc, tak jsem šla k lékaři.

Ou
Kelišová 6995 příspěvků 24.03.19 12:24
@Anonymní píše:

Nebudeš muset brát prášky, pokud trošku upravíš životní styl, aby tvůj lehce zvýšený tlak zůstal v hranicích normy.

Léky na vysoký tlak jsou pro ty co dlouhodobě kašlou na základní příčetnou životosprávu, ingorují doporučení lékaře a furt si myslí, že to nic není.

To znamená - opravdu upravit kvalitu spánku, omezit solení, jíst dostatek vlákniny a nejsít vyložené sajrajty, nekouřit a výrazně omezit alkohol, naučit se relaxační cvičení a aktivně je používat - alespoň jednou denně a pravidelně cvičit - aerobní cvičení na výdrž - rychlá chůze, běh, plavání, tanec, jízda na koni, vodní sporty, outdoorové sporty, různá pilates/joga a podobně, nebo třeba bojové sporty.

Russet
Neúnavná pisatelka 15251 příspěvků 24.03.19 12:45
@Ou píše:
Nebudeš muset brát prášky, pokud trošku upravíš životní styl, aby tvůj lehce zvýšený tlak zůstal v hranicích normy.

Léky na vysoký tlak jsou pro ty co dlouhodobě kašlou na základní příčetnou životosprávu, ingorují doporučení lékaře a furt si myslí, že to nic není.

To znamená - opravdu upravit kvalitu spánku, omezit solení, jíst dostatek vlákniny a nejsít vyložené sajrajty, nekouřit a výrazně omezit alkohol, naučit se relaxační cvičení a aktivně je používat - alespoň jednou denně a pravidelně cvičit - aerobní cvičení na výdrž - rychlá chůze, běh, plavání, tanec, jízda na koni, vodní sporty, outdoorové sporty, různá pilates/joga a podobně, nebo třeba bojové sporty.

Léky na vysoký tlak nejsou jen pro ty, co kašlou na životosprávu. Mají ho i štíhlí a aktivní lidé.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8198 příspěvků 24.03.19 13:00

@Ou ježíš to he nesmysl :roll: . Manžel sportuje, má namáhavou fyzickou práci, stravuje se zdravě, BMI má zcela v normě a stejně se bez léků na tlak neobejde.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama