Dodělání střední školy

Anonymní
27.5.20 17:21

Dodělání střední školy

Ahoj holky :) chtěla bych si dodělat střední školu (učňák). Chybí mi poslední rok a ze školy jsem pryč 2 roky..Mezitím jsem si udělala kurz a normálně pracuji, ale je mi hanba říkat že mám jen základní školu :( takže chci si ten jeden rok kadeřnice dodělat a pak i maturitu. Bohužel byla jsem hloupá a nechodila tam a sama ve třeťáku ukončila chvíli před pololetím :( :zed: nojo hloupá a mladá jsem si myslela v té době jak jsem to vyhrála :potlesk:
No ale jde o to, že pracuji jako sociální pracovník (díky kurzu) a na celý rok z práce si nemůžu dovolit odejít, bydlím sama takže se potřebuji uživit. Takže se chci zeptat, jestli nevíte, zda je to vůbec možné dálkově a praxe bych si dodělavala mimo prac.dobu.
Momentálně mi je 22 a ziji v Brně, tak pokud s tímto máte některá zkušenost byla bych vám strašně moc vděčná.
Mějte hezký den :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
27.5.20 17:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky :) chtěla bych si dodělat střední školu (učňák). Chybí mi poslední rok a ze školy jsem pryč 2 roky..Mezitím jsem si udělala kurz a normálně pracuji, ale je mi hanba říkat že mám jen základní školu :( takže chci si ten jeden rok kadeřnice dodělat a pak i maturitu. Bohužel byla jsem hloupá a nechodila tam a sama ve třeťáku ukončila chvíli před pololetím :( :zed: nojo hloupá a mladá jsem si myslela v té době jak jsem to vyhrála :potlesk:
No ale jde o to, že pracuji jako sociální pracovník (díky kurzu) a na celý rok z práce si nemůžu dovolit odejít, bydlím sama takže se potřebuji uživit. Takže se chci zeptat, jestli nevíte, zda je to vůbec možné dálkově a praxe bych si dodělavala mimo prac.dobu.
Momentálně mi je 22 a ziji v Brně, tak pokud s tímto máte některá zkušenost byla bych vám strašně moc vděčná.
Mějte hezký den :srdce:

Nwm, dá dodělat stejný obor lze, ale dálkove jich lze udělat hodně. Mrkni na nabídku škol v okolí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16364
27.5.20 17:29

Mohli by ti poradit na úřadu práce. A nejdřív bych se šla zeptat do bývalé školy, jestli je možné studovat dálkově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 17:33

Na SŠ většinou dálkové studium nefunguje, ale dá se domluvit individuální plán, který se dá zvládnout i při práci :palec: pokud víš konkrétně na jaké školy bys chtěla, zavolej tam a zeptej se, zda je možnost individuálního plánu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
20080
27.5.20 17:36
@Anonymní píše:
Na SŠ většinou dálkové studium nefunguje, ale dá se domluvit individuální plán, který se dá zvládnout i při práci :palec: pokud víš konkrétně na jaké školy bys chtěla, zavolej tam a zeptej se, zda je možnost individuálního plánu :palec:

Proč by nefungovalo, znám víc lidí, co si dodělávali maturitu na střední škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
27.5.20 18:22

Střední škola studovat dálkově lze. Většina oborů bývá soukromá. Pošli informativní e-mail do své bývalé školy, uvidíš, kolik ti toho uznají. Mohli by ti dát tip, kde školu dálkově dokončit, kdyby to nešlo u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30000
27.5.20 18:30
@vokishka píše:
Proč by nefungovalo, znám víc lidí, co si dodělávali maturitu na střední škole.

Já taky, ale byl to přímo dálkový obor, u nás to jde na obchodní akademii a soukromé škole financniho manamegentu.
Normální obor individuálně jí povolí jen z vážného důvodu, většinou je to dítě nebo vrcholový sportovec. A nikdo není povinnen připravovat a zasílat jí nejaka skripta nebo opory. Takto studujici clovek se většinou musí spolehnout na své spolužáky. Někdy se najde hodný kantor, který oskenuje své písemné přípravy. Ale není to jeho povinnost. To jsou moje zkušenosti z okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
27.5.20 18:59

Sice nevím jestli ta škola jde dělat dálkově nebo ne, ale v každém případě gratuluji k takovému rozhodnutí. Je to rozumné zvyšovat si kvalifikaci dokud je člověk mladý :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20080
27.5.20 19:06

@Jana206 individuálně a dálkově je docela rozdíl. Jsou běžné dálkové, když chodí 1× za týden nebo méně často. Pokud pracuje, tak bude potřebovat takovou školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
27.5.20 19:32
@vokishka píše:
Proč by nefungovalo, znám víc lidí, co si dodělávali maturitu na střední škole.

Jak je již napsáno, dálkově to jde většinou pouze pokud si to zaplatíš. Na většině státních SŠ funguje pouze individuální plán.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30000
27.5.20 19:39
@vokishka píše:
@Jana206 individuálně a dálkově je docela rozdíl. Jsou běžné dálkové, když chodí 1× za týden nebo méně často. Pokud pracuje, tak bude potřebovat takovou školu.

Tyto dálkové obory na SŠ jsou spíš výjimka a ve většině případů na soukromých školách. Chodí se dvě odpoledne v týdnu. Rozhodně to není v nabídce každé střední školy a odborného učiliště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20080
27.5.20 20:15
@Valburga píše:
Jak je již napsáno, dálkově to jde většinou pouze pokud si to zaplatíš. Na většině státních SŠ funguje pouze individuální plán.

Tak u nás to běží právě na normálních středních školách. Známý tak maturoval loni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
27.5.20 20:36
@vokishka píše:
Tak u nás to běží právě na normálních středních školách. Známý tak maturoval loni.

Od nás se musí jezdit do vzdálenějších měst a stejně si to zaplatíš, navíc už nějaký ten pátek působím na SŠ takže jsem v kontaktu i s ostatními SŠ a opravdu jsem se nikdy nesetkala se státní školou, která nabízí maturitní, nebo výuční dálkové studium :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama