Dojídání jídla 3. den?

842
18.10.19 13:04

Dojídání jídla 3 den?

Ahoj holky, manžel se diví, když zbyde oběd 3 den, dojídá se. Ale přece to nevyhodím ne? Většinou vařím na 2 dny, někdy na jeden den, když je to smažené třeba. Když zbyde např. dušené maso ve šťávě, nebo guláš, omáčka..dojídá se to třetí den.
Mám masového chlapa, tak je denně maso. Když zbyde jedna porce navíc, jí to on 3 den a já si udělám sladký oběd jen pro sebe.
Vadí mu, že on dojídá zbytky a já mám čerstvý oběd, ale sladký oběd, protože on sladké obědy nemá rád a já je zase miluju.
Já zas nemusím denně maso jak on. Do ničeho ho nenutím, když nechce dojídat zbytky, já to klidně sním, nemám s tím problém, ale on už by sladké jídlo nejedl.
Jak to máte Vy doma, vyhazujete zbylé obědy? Samozřejmě když uvařím, tak další dny ohřívám jen to co se sní, neohřívám všechno.
Chlap by byl nejraději kdybych vařila denně obědy a denně i večeře.
Mám dvě malé děti a jsem ráda, že vůbec alespoň je ten teplý oběd a teplá večeře jen občas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4945
18.10.19 13:07

@pocker Tak si může uvařit sám, když mu vadí zbytky. A nebo ty si nevar sladké ale slané ať to má i on. :nevim: u nás 3 dny nic nevydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10495
18.10.19 13:11

Ne, když je na to jídlo chut i třetí den, tak se to sní, když není tak to letí a netrápí mě to. ale spíš se snažím, aby to na ty 2 dny vyšlo, když to přeženu, tak jak kdy no, ale většinu sníme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
947
18.10.19 13:14

Ja varim, kazdej den, vetsinou dve jidla, nedala bych ja ani mamzel druhy den to stejne, :poblion: natoz treti, kdyh zbyde, tak si bud bere do prace nebo to proste leti ven kockam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4741
18.10.19 13:16

Nesnedla bych stejné jídlo třetí den. Manžel taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
18.10.19 13:27

Vaříme na dva až tři dny, podle toho, jak to vydrží. Denně na to není čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3013
18.10.19 13:34

Na třetí den nám zbyde málokdy, ale na dva dny úplně běžně a nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet, že by to někomu mohlo vadit, manžel si nestěžuje :nevim: Denně čerstvé dělám jen přílohy. Fakt výjimečně se stane, že mi jedna porce zůstane ležet a nikomu se do ní nechce, tak to teda vyhodím, ale s těžkým srdcem, nesnáším plýtvání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 13:40

Ja teda jidlo, ktere ten den nesnime, zamrazim. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 13:40

Muj manzel nechce stejne jidlo ani na veceri. Mam proto spustu fint-maso se zeleninou ma obed, maso v bramboraku na veceri, druhy den-kdyz zbude masicko-tak rizoto, nebo trebas zapecene v placce, nrbi s kuskusem. Prominte za anonym-ale at me neprokoukne. Je fakt, ze stejne jidlo vc prilohy 3 dny je asi hodne. Ale ja nesnasim vyhazovani jidla-a tak zo vatim tak, aby se dalo udelat jeste neco nebo to dpjidam ja a zbytku rodiny neco uvarim noveho

• Nahlásit
  • Citovat
18473
18.10.19 13:41

@pocker Právě jsem dojedla dýňovou omáčku, kterou jsem vařila v sobotu. Těstoviny jsem si teda uvařila čerstvé. Pokud je jídlo dobře skladované, nic se mu nestane.
Dva dny po sobě stejné klidně, třetí den se mi jíst to samé nechce, takže buď se obětuji, nebo to nechám an 4. den a na ten 3. uvařím něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
947
18.10.19 13:43

@Svistice dyt to je skoro tyden, to mi prijde prasarna :poblion: no ale proti gustu… tvuj zivot

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 13:46

Zpravidla vaříme na 3 dny, ale maso moc často ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16986
18.10.19 13:49

Kromě svíčkový a guláše třetí den jídlo nejím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47055
18.10.19 13:52

Mam v tomhle zlateho muze, ze ten dojida vse. A nema reci. Mi to jidlo obvykle vyjde na dva dny. Nekdy se stane, ze vyjde na tri dny.
Treba vcera dcera dojidala fazolovy gulas, ktery byl v pondeli vecer delany a vcera vecerela zbytek.
Zalezi na druhu jidla. Treba lassagni delam obrovsky brutvan, ze chci, aby bylo dost a chce par porci do mrazaku, kdybych obcas nestihala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
846
18.10.19 13:56
@ka2ka píše:
Kromě svíčkový a guláše třetí den jídlo nejím

Úplně stejně. Často vařím na dva dny, ale třetí den bych to už prostě nejedla. Někdy to třetí den sní chlap, ale když ne, vyhazuju. Nechci se přiotrávit…
A nějakých pět dní, jak tu někdo psal, to mi přijde opravdu jako extrém 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama