Kávovar Dolce Gusto - čištění?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1475
24.1.11 17:19

dolce gusto-čištění?

poradíte jak se čistí dolce gusto,mám tablety,ale prý se to musí podle toho návodu na dolce gusto-ten nemám :roll:
Prosím o postup :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18223
24.1.11 17:37

http://www.cesky-navod.cz/index.phtml?… str 23 v návodu

tady se mrkni, my nato teda máme roztok :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
saga41
15.2.12 10:08

čo robiť?

mám kávovar Dolce Gusto asi 3 roky.Po vyčistení fungoval dobre,ale teraz proste nejde.Ked dám kapsulu akoby sa ucpal a káva netečie.Ked to skušam bez kapsúl voda tečie úplne v pohode.čím to je?

• Citovat
  • Nahlásit
66
16.2.12 18:08

cisteni

A musí se to čistit těmi speciálními tabletami nebo to lze i jiným způsobem? Pravděpodobně máme ucpanou tu trysku, protože voda spíše jen pomalu kape než teče :( .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Denisa1712
19.2.12 10:57

Netečie káva

Taktiež mám podobný problém, po troch rokoch jednoducho z kapsule netečie žiadna káva…samotná voda áno, ale ako tam je kapsula už nie…neviete niekto pomôcť??

• Citovat
  • Nahlásit
Makulenka85
24.2.12 13:18

Je docela možné, že máte ucpanou trysku. Takže - přístroj vytáhnout ze zdi :D, vytáhnout zásobníček na kapsle a dát páčku dolů. Objeví se tryska - vypadá jako injekční jehla, je ostrá, tak pozor. Vzít normální jehlu ( já jsem k tomu měla i čistítko ) nebo kousek drátku, cca 2 cm a opatrně protáhnout nahoru dolů.

• Citovat
  • Nahlásit
evelinkaem
27.11.12 18:25

Čistí se odvápňovacím práškem od Krups, pokud neprotéká káva, je ucpaná tryska. Vzadu u nádržky je čistící jehla, kterou je třeba čas od času trysku protáhnout. Starší typy měly jehlu vpředu. Tak jednou za 1500 cyklů je třeba provést odvápnění tím práškem, záleží jak často kafe děláte. U mě je to tak jednou za rok. Dále hodně důležitá informace, po dokončení kafe nezvedejte aretační páčku ihned, dokud přístroj nepřestane blikat, přístroj je ještě pod tlakem a tím právě natáhnete do trysky to co tam nemá být a ucpává se :-)

• Citovat
  • Nahlásit
1
29.12.12 15:43

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jak odstraním zaschlé mléko z kávovaru? Nevím si rady. :nevim: Čistím ho čistým zubním kartáčkem, ale ty štětinky se nedostanou úplně všude. Rozebrat to asi nepůjde.. Když si chci udělat kafe, tak voda, nebo mléko vytékají okolo, proto je ten kávovar tak špinavý. Nejhorší je, že to zaschlé mléko dost zapáchá.. :,( Nevíte někdo, prosím?? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evelinkaem
30.12.12 13:01

Jak píšu výše, je nutné provést odvápnění přístroje odvápňovacím práškem od KRUPS, je ucpaná tryska. Jednoduchý postup, nasype se do nádrže s vodou, a přístroj se propustí naprázdno bez kapsle -prvně horkou a pak studenou vodou. Prášek usazeniny ventiř vzniklé rozpustí, jiný postup bohužel teď už nepomůže…také mě přestaly protékat kapsle, jelikož máme tvrdou vodu a delší dobu jsem přístroj neodvápnila, ale tento postup pomoh a přístroj opět funguje jak má…Prášek se dá i objednat na internetu…

• Citovat
  • Nahlásit
Bártková Hana
29.3.13 18:41

kávovar

Dobrý den potřebovala bych poradit, když vařím kávu, tak mléko i káva vytéká okolo, jde tomu nějak zabránit? Moc to nevypadá dobře. Předem děkuji za radu. Bártková.

• Citovat
  • Nahlásit
Bártková Hana
31.3.13 15:27
@Bártková Hana píše:
Dobrý den potřebovala bych poradit, když vařím kávu, tak mléko i káva vytéká okolo, jde tomu nějak zabránit? Moc to nevypadá dobře. Předem děkuji za radu. Bártková.
  • Citovat
  • Nahlásit
evelinkaem
31.3.13 15:38

Prectete si moje prispevky vyse :zed:, musite odvapnit kavovar! na to specialne odvapnovacem Krups(lze objednat i na internetu) aby se procistily trubky a tryska, nic jineho se provadet s kavovarem nemusi, je ucpana tryska a kavovar cistit timto zpusobem jednou za cas proste musite, take jehlou protahovat sem tam tu trysku ktera propichuje kapsli, a nevytahovat kapsli dokud neprestane pristroj blikat, zanasite tim trysku.

• Citovat
  • Nahlásit
4
6.4.13 10:57

čistenie

Včera mi Dolce Gusto ešte v pohode išiel- dnes ráno nič- zapne, rozsvieti sa na zeleno, no ani cez kapsulu, ani bez- netečie voda! Trysku nemámčím vyčistiť, ani tablety na odvápnenie nemám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evelinkaem
8.4.13 10:36

Je mozne ze je tam zavada zcela jina, to potom navstivit nejblizsi servis, ale prvne bych zkusila variantu jit si koupit odvapnovaci prasek a pristroj odvapnit, z 90ti procent nejcastejsi problem temer u vsech. :think: me taky prestal jit ze dne na den-najednou nechtel protekat a jen hrcel, kavu jsem si proste neudelala…vzala jsem prasek, a mam po problemu.Ten sem si samo musela koupit, u pristroje ho nedostanete. Muze to byt jiste i jina zavada…ale opravdu vetsina lidi co maji problem, neodvapnuji pristroj a vodni kamen pristroj casem ucpe, servis potom ani reklamaci nemusi uznat protoze maji pristroj zavapneny a necisteny- vlastni vinou.. v pristroji vzadu u nadrzky-tedy napr na kulatem circolu je schovana jehla, a staci si vzit doma tenkou jehlicku nebo dratek-pokud ji nemate a ten trn co propichuje kapsli taky sem tam protahnout, to se ma taky delat. Nelze pocitat s tim ze pokud s pristrojem clovek celou dobu nic nedela ze bude bez udrzby fungovat jak hodinky, pri provozu je odvapneni trubek obcas proste nutnosti, hlavne pokud je tvrda voda, v prodejnach kde prodavaji Dolce Gusto by meli mit i prasek na prodej, popr z netu k objednani ;) Pokud se Vam nechce bezet na servis, v navode hned na uvodni strance je cislo na hotline pro cesko i slovensko a ostatni staty, tam Vam po telefonu take poradi kdyz si nevite rady :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
4
8.4.13 17:06

Dakujem evenlinkaem! Ihlu som si pozicala od kamosky z jej DG a prasok KRUPS zabral-sice som prepichovala ako besna…ale po case az vystrekol :-D…idem si urobit kafe, mnam…a mam poucenie riadne!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat