Doložení praxe

2997
12.7.21 15:45

doložení praxe

Prosím o rady, budu měnit zaměstnání, ale po prvé budu mít plat dle tabulek a potřebuji doložit praxi. Mám smlouvy z posledních dvou zaměstnání, ale z předchozích ne, je to už 20 let, firma ani neexistuje a i kdyby existovala, nemusí uchovávat údaje o zaměstnancích tak dlouho. Nevíte, jestli bude stačit jen místopřísežné prohlášení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10205
12.7.21 15:49

Tak oni ani nemají jak zjistit tvá předchozí zamestnani. Jen vypíšes od kdy do kdy jsi byla kde zaměstnaná a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15132
12.7.21 15:51

Praxe se dokládá životopisem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49075
12.7.21 16:19
@nozu píše:
Praxe se dokládá životopisem.

to asi ne, tam si muze napsat nekdo nepravdy.
Vzdy jsem dolozila slozkou se smlouvami, s doklady o md/rd. Personalni zkontrolovala, vypocitala delku praxe. Mam to na vyplatnim listku presne na den. Byva to uvedeno i na platovem vymeru.
Nicmene, kde ziskat potvrzeni o praxi u dlouho ztracene smlouvy nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
12.7.21 16:19

Mně právě tvrdili, že životopis nestačí, že mám doložit, na jaké pozici jssem pracovala (aby to třeba nebyla dělnická profese). Ideálně smlouva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49075
12.7.21 16:20
@ZuzaM píše:
Mně právě tvrdili, že životopis nestačí, že mám doložit, na jaké pozici jssem pracovala (aby to třeba nebyla dělnická profese). Ideálně smlouva.

presne tak, jeste dodam, ze jestli nastupujes do statni spravy, uznaji ti i cast praxe mimo obor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16140
12.7.21 16:28
@ZuzaM píše:

Samozrejme, ze dolozit. Proc to nemas schovane? Co kdyz to budes muset jednou dokladat na CSSZ s zadosti o duchod? :nevim:
Myslim, ze se v teto diskusi nedozvis nic jineho nez v te predchozi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49075
12.7.21 16:29
@cecetka píše:
Samozrejme, ze dolozit. Proc to nemas schovane? Co kdyz to budes muset jednou dokladat na CSSZ s zadosti o duchod? :nevim:
Myslim, ze se v teto diskusi nedozvis nic jineho nez v te predchozi :nevim:

to byla jina uzivatelka, psala jsem si s ni v sz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16140
12.7.21 16:30
@matkabagristy píše:
to byla jina uzivatelka, psala jsem si s ni v sz

Aha.
@ZuzaM To se omlouvam. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10205
12.7.21 16:34
@matkabagristy píše:
Vzdy jsem dolozila slozkou se smlouvami, s doklady o md/rd. Personalni zkontrolovala, vypocitala delku praxe. Mam to na vyplatnim listku presne na den. Byva to uvedeno i na platovem vymeru.
Nicmene, kde ziskat potvrzeni o praxi u dlouho ztracene smlouvy nevim.

Stačí doložit čestným prohlášením. Nikdo nemá nárok vidět tvé předchozi smlouvy nebo výplatní pásky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5858
12.7.21 16:43
@ZuzaM píše:

zajdi si na sociálku, tam by měli něco mít, nebo si tam zavolej. Třeba máš nějakou výplatní pásku, evidenční list. 20 roků není tak moc.

Z netu: mzdové listy a další údaje potřebné pro důchodové pojištění min. 30 let - uchovávání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
12.7.21 16:58
@ZuzaM píše:
Prosím o rady, budu měnit zaměstnání, ale po prvé budu mít plat dle tabulek a potřebuji doložit praxi. Mám smlouvy z posledních dvou zaměstnání, ale z předchozích ne, je to už 20 let, firma ani neexistuje a i kdyby existovala, nemusí uchovávat údaje o zaměstnancích tak dlouho. Nevíte, jestli bude stačit jen místopřísežné prohlášení?

Požádej si na pobočce ČSSZ o výpis všech pojištěných dob. Měli by to udělat na počkání. A máš důvěryhodný doklad pro zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
12.7.21 17:13
@renduli píše:
Požádej si na pobočce ČSSZ o výpis všech pojištěných dob. Měli by to udělat na počkání. A máš důvěryhodný doklad pro zaměstnavatele.

Souhlas, tohle je nejlepší a nejčistější způsob doložení praxe. Ovšem, pokud zamtel platil pojištění, ale snad ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15132
12.7.21 17:18
@matkabagristy píše:
Nicmene, kde ziskat potvrzeni o praxi u dlouho ztracene smlouvy nevim.

No a u nás na úřadě se praxe dokládá životopisem a čestným prohlášením… Zrovna teď nabírám nového člověka a mám u sebe na kontrolu všechny nástupní papíry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15132
12.7.21 17:21
@renduli píše:

No ale v tomto dokumentu máš uvedeného jen zaměstnavatele, ale už ne pozici nebo náplň práce, ne?. Jak se tím teda doloží praxe? Vždyť v té firmě může dělat cokoliv od ředitele po uklízečku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat