V nové práci mám vyplnit divný dotazník

Anonymní
11.7.21 13:19

Nová práce - dotazník

Hezký den přeji, předem se omlouvám, že dotaz píši anonymně, ale je to z důvodu, že se za to stydím. A ano, mám se proč stydět. Teď nejde o to, co jsem udělala nebo neudělala špatně, ale radu, co s tím.
Jde o to, že jsem byla vybrána na určitou pozici ve státní sféře, na kterou jsem ani nedoufala, že mě přijmou. Zarazilo mě, že mám vyplnit šílený dotazník. Je tam i datum mého sňatku, jména rodičů a jejich zaměstnání (proč?), jsem 18 let vdaná, mám dvě děti, k čemu mí rodiče? Ale to je jen jedna z mnoha osobních informací. Ale to není můj problém, jen pozastavení se nad tím. Jde o to, že chtějí napsat předešlá zaměstnání, což chápu, ale přesně na den, měsíc a rok. Do životopisu jsem napsala jen roky, od kdy do kdy. Nevím, nepamatuju si to. Těch zaměstnání moc nebylo. Dvakrát mateřská dovolená, a také v průběhu let, několikrát na ÚP, jednou i rok a půl. JAK to mám vypsat? Jen ta zaměstnáni nebo i kdy jsem byla na ÚP a jak dlouho? Střední školu jsem měla pitomý obor, špatně se sháněla práce. Až když jsem si udělala VŠ, tak došlo ke změně. Ten dotazník je pro účetní. Chápu, že to potřebuje. Ptám se, musí tam být i ty časy, kdy jsem byla na ÚP? Stydím se za to. A úplně nejhorší je, že jedno zaměstnání jsem tam uvedla, ale nebylo to ofiko, ale načerno. Nějak mi to nedošlo při psaní CV, nechtěla jsem tam mít moc časové mezery. Teď jde o to - ověřují si někde ta předchozí zaměstnání? Takový šílený dotazník jsem nikdy vyplňovat nemusela. Nikoho to nezajímalo. A teď toto. Jsem z toho na nervy. A ani nevím přesný datum, kdy jsem byla na mateřské/rodičáku. Už je to dlouho. Vím jenom roky, dny a měsíce ne. No měsíc by se dal odvodit, ale dny ne. Mám chuť tu práci k vůli tomu dotazníku odmítnout. Ale ta práce je dá se říct, pro mě konkrétně, práce snů.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
337
11.7.21 13:24

Musíš to vyplnit přesně na datum. Dokládáš to snad právě i smlouvami a potvrzeními z ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49012
11.7.21 13:27

Vyjadrim se k tem dobam zamestnani. Ve statni sfere je plat stanoven tabulkami. Podle vzdelani a druhu prace te zaradi do platove tridy a nasledne do platoveho stupne podle delky praxe. Do praxe se pocitaji az dve tretiny praxe mimo obor vcetne md/rd.
Ja mam vsechny pracovni smlouvy i listiny dokladajici md/rd pohromade. Mozna te neprijemne prekvapi, ze si je budou chtit ofotit, aby ti presne spocitali dobu praxe.
Data nastupu na md ti sdeli na ossz, rd odvodis (do konce zamestnani/do 3 let veku ditete).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:35

@Zeoli Jak jako potvrzeními z ÚP? Nerozumím. S tím dotazníkem musím na ÚP? Nikdy jsem se s tím nesetkala. Proč to někde chtějí a někde ne? Nikdy to zatím nikoho nezajímalo. Max chtěli zápočtový list. To mám jít na ÚP, aby mi dali nějaký výpis, kdy jsem tam byla a do toho dotazníku to opravdu napsat? Nestačí jen ta zaměstnání? K čemu jim to je? A budou si ta zaměstnání případně ověřovat? Na ÚP jsem byla mnohokrát. Až VŠ mi pomohla. Bohužel jsem si ji udělala v pozdějším věku. Mám z toho šílené nervy, že je to odradí.

• Citovat
  • Nahlásit
337
11.7.21 13:38
@Anonymní píše:
@Zeoli Jak jako potvrzeními z ÚP? Nerozumím. S tím dotazníkem musím na ÚP? Nikdy jsem se s tím nesetkala. Proč to někde chtějí a někde ne? Nikdy to zatím nikoho nezajímalo. Max chtěli zápočtový list. To mám jít na ÚP, aby mi dali nějaký výpis, kdy jsem tam byla a do toho dotazníku to opravdu napsat? Nestačí jen ta zaměstnání? K čemu jim to je? A budou si ta zaměstnání případně ověřovat? Na ÚP jsem byla mnohokrát. Až VŠ mi pomohla. Bohužel jsem si ji udělala v pozdějším věku. Mám z toho šílené nervy, že je to odradí.

Protože jsi asi doposavaď nedělala ve státním :nevim: Matkabagristy ti píše proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:41

@matkabagristy Takže tam stačí ta zaměstnání? Nemusím psát, kdy jsem byla na ÚP? No ofotit smlouvy, to by ani nešlo. Jedno ze zaměstnání bylo v zahraničí, a to ani žádnou smlouvu nemám.
A ověřují si to tedy nějak? Mají na to právo?

• Citovat
  • Nahlásit
49012
11.7.21 13:42
@Anonymní píše:

no, tak jsi mela do cv napsat pravdu. Oni potrebuji veskere podklady pro vypocet delky praxe. Z up bys mela mit potvzeni o delce evidence. Pokud nemas, daji ti ho tam. Ale potrebujes veskere smlouvy potvrzujici delku tveho zamestnani a druh vykonavane prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:43

@matkabagristy Mám dvě děti. S každým z nich, jsem byla doma 4 roky, ne 3.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:44

Dělám ve státním a vypisovala jsem zaměstnání tak, jak jsem je měla. Vzhledem k tomu, že nemám úplně praktickou střední školu, tak jsem taky byla na pracáku a jednou(za krize) i více než rok.
Já to nezapírala ani na pohovoru, takže jsem to tam napsala. Je to kvůli praxi a musí to navazovat. Anonym kvůli zaměstnání.

• Citovat
  • Nahlásit
13647
11.7.21 13:44
@Anonymní píše:
Hezký den přeji, předem se omlouvám, že dotaz píši anonymně, ale je to z důvodu, že se za to stydím. A ano, mám se proč stydět. Teď nejde o to, co jsem udělala nebo neudělala špatně, ale radu, co s tím.
Jde o to, že jsem byla vybrána na určitou pozici ve státní sféře, na kterou jsem ani nedoufala, že mě přijmou. Zarazilo mě, že mám vyplnit šílený dotazník. Je tam i datum mého sňatku, jména rodičů a jejich zaměstnání (proč?), jsem 18 let vdaná, mám dvě děti, k čemu mí rodiče? Ale to je jen jedna z mnoha osobních informací. Ale to není můj problém, jen pozastavení se nad tím. Jde o to, že chtějí napsat předešlá zaměstnání, což chápu, ale přesně na den, měsíc a rok. Do životopisu jsem napsala jen roky, od kdy do kdy. Nevím, nepamatuju si to. Těch zaměstnání moc nebylo. Dvakrát mateřská dovolená, a také v průběhu let, několikrát na ÚP, jednou i rok a půl. JAK to mám vypsat? Jen ta zaměstnáni nebo i kdy jsem byla na ÚP a jak dlouho? Střední školu jsem měla pitomý obor, špatně se sháněla práce. Až když jsem si udělala VŠ, tak došlo ke změně. Ten dotazník je pro účetní. Chápu, že to potřebuje. Ptám se, musí tam být i ty časy, kdy jsem byla na ÚP? Stydím se za to. A úplně nejhorší je, že jedno zaměstnání jsem tam uvedla, ale nebylo to ofiko, ale načerno. Nějak mi to nedošlo při psaní CV, nechtěla jsem tam mít moc časové mezery. Teď jde o to - ověřují si někde ta předchozí zaměstnání? Takový šílený dotazník jsem nikdy vyplňovat nemusela. Nikoho to nezajímalo. A teď toto. Jsem z toho na nervy. A ani nevím přesný datum, kdy jsem byla na mateřské/rodičáku. Už je to dlouho. Vím jenom roky, dny a měsíce ne. No měsíc by se dal odvodit, ale dny ne. Mám chuť tu práci k vůli tomu dotazníku odmítnout. Ale ta práce je dá se říct, pro mě konkrétně, práce snů.

Co je jim do sňatků nebo do zaměstnání rodičů? :cert: Nebo jmen rodičů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49012
11.7.21 13:45
@Anonymní píše:
@matkabagristy Takže tam stačí ta zaměstnání? Nemusím psát, kdy jsem byla na ÚP? No ofotit smlouvy, to by ani nešlo. Jedno ze zaměstnání bylo v zahraničí, a to ani žádnou smlouvu nemám.
A ověřují si to tedy nějak? Mají na to právo?

Jakoze nemas pracovni smlouvy k zamestnanim, ktera jsi uvedla v cv? Overovat si asi nic nemuzou, ale problem mas ty, nemas cim dolozit svou predchozi praxi. Poshanej papiry, ktere muzes a zbytek jim rekni na rovinu. Za registraci na up se stydet nemusis. I ja si tam nejakou dobu pobyla, je to bezna zalezitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:46

@Zeoli Ne, dosud jsem ve státním nebyla. To až díky VŠ, můžu být.

• Citovat
  • Nahlásit
49012
11.7.21 13:47
@Anonymní píše:
@matkabagristy Mám dvě děti. S každým z nich, jsem byla doma 4 roky, ne 3.

to nic nevypovida o md/rd, dulezite je, jestli jsi v te dobe byla zamestnana. Pokud ne, na md/rd jsi nebyla, a proto pravdepodobne k tomu nemas zadne doklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 13:50

@matkabagristy A od kdy, do kdy jsem byla na Úp, musím také uvést? Je mi strašně trapně. Jedno období jsem tam byla fakt dlouho. Měla jsem zdravotní problémy, 3 operace po sobě, prostě se to nedalo jinak.
Mně je z toho špatně. Já tam snad k vůli tomu dotazníku nepůjdu. 😞

• Citovat
  • Nahlásit
49012
11.7.21 13:53
@Anonymní píše:
@matkabagristy A od kdy, do kdy jsem byla na Úp, musím také uvést? Je mi strašně trapně. Jedno období jsem tam byla fakt dlouho. Měla jsem zdravotní problémy, 3 operace po sobě, prostě se to nedalo jinak.
Mně je z toho špatně. Já tam snad k vůli tomu dotazníku nepůjdu. 😞

ja uz si to s up uplne presne nepamatuju, ale je to porad lepsi, nez tam mit prazdne misto. Co jsi o te dobe napsala do cv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat