Domácí lékárnička pro roční dítě

565
3.8.20 20:44

Domácí lékárnička pro roční dítě

Ahojda, zajímalo by mě, co máte pro prcky v lékárničce, resp. co se vám osvédčilo. U nas je to teploměr (rychloběžka a bezkontaktní), odsavačka na vysavač, olejíček na zoubky, čípky nurofen, paralen a viburcol - zvažuju, že přejdeme už na sirupy. A kapky se světlíkem na oči.
Teď řeším hlavně
desinfekci - Betadine, octenisept,…? štípnutí hmyzem - fenistil, neobulle,…?
repelent?
co dalšího by nás mohlo potkat a na co být připravená?
Hodně cestujeme a navíc bydlíme na malém městě, kde není nonstop lékárna a nerada bych, něco zanedbala.
Případně uvítám i tipy do lékárničky pro dospělé :) osobně nedám dopustit na jodovou tinkturu, náplasti na mokré hojení nebo hemagel, počátek nachlazení u nás jistí Oscillo, Tamtum verde a zábal na krk. Na průjem Smecta a živočišné uhlí. Dál tam máme Brufen na bolest a Paralen na teplotu. Když už je hodně ouvej, tak Modafen. Naštěstí moc nemarodíme, takže jsme vybavení spíš úrazově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2112
3.8.20 20:52

@fíkofka nam se osvedcil Akutol a ve tvem vyctu mi chybi morska voda a neco na rymu (nebo jsem prehledla).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
3.8.20 20:54

Mame nurofen a ibalgin cipky, fenistil kapky, olejicek na nos, nejake kapky na ucpany nos, morskou vodu, odsavacku, bezkontaktni a klasicky teplomer, calgel, betadine mast, vigantol, naplasti, sudocrem, repelent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
3.8.20 20:55

A jeste rehydratacni roztok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
3.8.20 20:59

@luci.no máme, jen jsem nenapsala. Akutol mám pro nás, nicméně mně je dost nepříjemnej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
3.8.20 21:02

@Bamace můžu se zeptat co máte za repelent? Já na všech našla, že je až od 3 let. Jako nemyslim si, že by na to měla umřít, ale snažím se léky dávat vhodně k věku. Zatím ji stříkám levandulí s rozmarýnem. Rehydratační roztok je supertip, máš s nějakým pro děti dobré zkušenosti? Myslim, že dělá hipp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14852
3.8.20 21:18
@fíkofka píše:
Ahojda, zajímalo by mě, co máte pro prcky v lékárničce, resp. co se vám osvédčilo. U nas je to teploměr (rychloběžka a bezkontaktní), odsavačka na vysavač, olejíček na zoubky, čípky nurofen, paralen a viburcol - zvažuju, že přejdeme už na sirupy. A kapky se světlíkem na oči.
Teď řeším hlavně
desinfekci - Betadine, octenisept,…? štípnutí hmyzem - fenistil, neobulle,…?
repelent?
co dalšího by nás mohlo potkat a na co být připravená?
Hodně cestujeme a navíc bydlíme na malém městě, kde není nonstop lékárna a nerada bych, něco zanedbala.
Případně uvítám i tipy do lékárničky pro dospělé :) osobně nedám dopustit na jodovou tinkturu, náplasti na mokré hojení nebo hemagel, počátek nachlazení u nás jistí Oscillo, Tamtum verde a zábal na krk. Na průjem Smecta a živočišné uhlí. Dál tam máme Brufen na bolest a Paralen na teplotu. Když už je hodně ouvej, tak Modafen. Naštěstí moc nemarodíme, takže jsme vybavení spíš úrazově.

Na kasel stoptussin a prospan, do nosu sterimar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14852
3.8.20 21:19
@fíkofka píše:
@Bamace můžu se zeptat co máte za repelent? Já na všech našla, že je až od 3 let. Jako nemyslim si, že by na to měla umřít, ale snažím se léky dávat vhodně k věku. Zatím ji stříkám levandulí s rozmarýnem. Rehydratační roztok je supertip, máš s nějakým pro děti dobré zkušenosti? Myslim, že dělá hipp?

Taky mám repelent levandule a lemongras a zatím bez klíštěte :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
3.8.20 21:24
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4449
3.8.20 21:44
@fíkofka píše:
@Bamace můžu se zeptat co máte za repelent? Já na všech našla, že je až od 3 let. Jako nemyslim si, že by na to měla umřít, ale snažím se léky dávat vhodně k věku. Zatím ji stříkám levandulí s rozmarýnem. Rehydratační roztok je supertip, máš s nějakým pro děti dobré zkušenosti? Myslim, že dělá hipp?

predator junior je od 3 měsíců :kytka:

v roce jsem měla v lékárničce cca to co ty plus repelent a slaný kapky do nosu. čípky bych si ještě pro jistotu nechala, když je potřeba sráží teplotu rychleji než sirup :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
3.8.20 21:44

@fíkofka Mame Predator, dali mi ho v lekarne… ale nakonec jsem ho jeste nepouzila, tak zkusenosti nemam. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
3.8.20 21:54

Chybi ti tam na kasel, u nas se osvedcil Sinecod a neco na rymu - nam morska voda nefunfuje takze mame Nasivin. Dale bych si poridila Afterbite a nosila ho vsude s sebou. A Fenistil kapky, oplaskava sliznice, takze se hodi vecer pet kapek pred spanim, kdyz ma dite virozu (doporucuje nas pediatr).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1117
3.8.20 21:59

My máme repelent z Dm, je od roka, jejich značka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
3.8.20 22:10

Repelent je sice fajn, ale když už je dítko poštípané od komárů, nejlepší je tekutý pudr (ale stejně myslím bude účinkovat sudocrem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3108
3.8.20 22:33

Já mám spíš přírodní věci. Zinkovou mast, na štípané a hojení ran a popálenin takovou prima masticku, jejíž název teda z hlavy nevím :-) Propolisovou tinkturu na bolení zubů, ucha, krku, afty.. Jodisol jako desinfekci, na klíšťata Atix. Čípky a sirupy na teplotu, chlapa bolivaji záda, tak nějakou mast na svaly. Něco na kašel, domácí tymianovou mast. U nás taky není nonstop lékárna, ale zastávám názor, že nejde-li o život ohrožující stav, tak to vydrží mě do rána, než někde lékárnu otevřou. Při nějaké hrůze bychom jeli na pohotovost nebo nedejbože volala rychlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama