Domácí prášek do myčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hehehe
Extra třída :D 11365 příspěvků 2 inzeráty 11.06.13 18:46
domácí prášek do myčky

Ahoj všem,
dostal se ke mě návod jak si vyrobit po domácku prášek do myčky, smíchá se jedlá soda se sodou na praní, solí a kys. citronovou, máte s tím někdo zkušenost? Zajímá mě hlavně ta soda na praní, přijde mi, že to není zrovna bezpečná věc, kdyby se nádobí nedostatečně opláchlo. Doma mám zrovna jen gel do myčky, nevíte jestli tuhle sodu (uhličitan sodný) obsahují i tablety a prášky do myčky?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 44750 příspěvků 4 inzeráty 11.06.13 18:52

Nevím, dávám čistý perkarbonát s kapkou Jaru na odmaštění.

kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 11.06.13 18:57

Máme finish a je tam :-) (teda pixlu od něj… :-D ) Však i na tom prášku je napsaný, že je dráždivý… Manžel mi to vystěhoval z kuchyně mimo jídlo… :nevim:

hehehe
Extra třída :D 11365 příspěvků 2 inzeráty 11.06.13 19:02

@kate02
Tak já nevím, asi to tedy není nic moc přísada, ale snad se to opláchne? Ty ho taky používáš?

kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 11.06.13 19:08
@anairda píše:
@kate02
Tak já nevím, asi to tedy není nic moc přísada, ale snad se to opláchne? Ty ho taky používáš?

Podle mě to je ve všech práškách do myčky, na všech je to upozornění, že jsou dráždivý… (Finish, Somat, W5 z Lidlu, prášek z DMka) :nevim: Tak doufám, že to ta myčka zvládne opláchnout, no… :nevim: Zatím žijem, poleptaní ani „podráždění“ nejsme… :nevim: :mrgreen:

hehehe
Extra třída :D 11365 příspěvků 2 inzeráty 11.06.13 19:15
@Lama Lama píše:
Nevím, dávám čistý perkarbonát s kapkou Jaru na odmaštění.

a je nádobí lesklé? nejsou tam skvrny? a kde ho prosím tě sháníš?

Hvězda diskuse 44750 příspěvků 4 inzeráty 11.06.13 19:17
@anairda píše:
a je nádobí lesklé? nejsou tam skvrny? a kde ho prosím tě sháníš?

objednávám z Fichemy nebo kutilov.cz
skvrny tam nejsou. místo leštidla dávám k. citronovou. a je v poho. ale nejsem náročná,

Libza
Kelišová 5277 příspěvků 11.06.13 19:38

Já jsem na netu objevila tohle: http://www.moje-pravdy.cz/…sek-do-mycky
Ještě jsem ho ale nezkoušela, tak nevím :nevim:

terkamo
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 11.06.13 20:18
@Lama Lama píše:
objednávám z Fichemy nebo kutilov.cz
skvrny tam nejsou. místo leštidla dávám k. citronovou. a je v poho. ale nejsem náročná,

A kolik tam toho davas? Ma ten prasek doma a nevim co s nim :lol:

hehehe
Extra třída :D 11365 příspěvků 2 inzeráty 11.06.13 20:22

@Libza
to je přesně to co jsem myslela, ale ten perkarbonát zní lépe

Hvězda diskuse 44750 příspěvků 4 inzeráty 11.06.13 20:30

Dávám do té příhrádky, skoro plné, myslím, že to odpovídá 30ml. :think:

Hvězda diskuse 44750 příspěvků 4 inzeráty 11.06.13 20:34
@anairda píše:
@Libza
to je přesně to co jsem myslela, ale ten perkarbonát zní lépe

proč? jako nerozpuštěné bych nechtěla sníst ani jedno. chemicky je to fuk. :nevim: Z perkarbonátu se po rozpuštění ve vodě uvolní peroxid vodíku a uhličitam sodný. A jsi tam kde jsi byla. :nevim:

hehehe
Extra třída :D 11365 příspěvků 2 inzeráty 12.06.13 09:43

@Lama Lama
No ale alespoň se nemusí míchat 3 věci dohromady.. ;) Chemicky je to si jedno, to máš pravdu :) Já bych ale spíš nechtěla sníst nerozpuštěné komerční tablety.. :lol:

Almatka
Kelišová 6581 příspěvků 03.01.14 13:09

Chci se jen zeptat, jak jste pokročily s domácími tabletami? Já jsem náhodou nedala do myčky nic a umylo se to úplně nádherně až jsem koukala, ale mám rozbitou myčku a funguje mi jen ten program, kdy je nejteplejší voda (70-80°C?)…

Taciras
Extra třída :D 10289 příspěvků 25.02.16 19:40

Oživuji diskusi, chtěla bych se zeptat, zda má někdo dlouhodobější zkušenosti s perkarbonátem sodným? Jak to myje si zjistím a porovnám sama, spíše mě zajímá, zda to neodrovná myčku? Je to určené do pračky, tak by nemuselo, ale myčku máme ani ne rok novou, tak bych ráda, aby vydržela. Ale s tabletami dosud nepříliš velká spokojenost, běžné se nerozpouští, kupujeme tedy jarové, jsou nejlepší z těch, co jsem vyzkoušela, ale ani tak žádná extra sláva za ty peníze. Ten perkarbonát budu kupovat kvůli praní, tak přemýšlím, že bych to zkusila i do myčky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Práce s dítětem na klíně? Nebojte se investovat do hlídání

Práce na home office má obrovskou výhodou – obejdete se bez hlídání. Celou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Lenka Vlasáková: Nechápala jsem, proč mě pořád někdo ponižuje

Divadlo a film ji miluje. Nejspíš proto, že je v ní něco tajemného. Přesto se... číst dále >

Baví mě nakupovat zlato, prohlásila vyměněná manželka v domácnosti

Lenka má 15letého syna a je v domácnosti. Oba živí a brněnský podnájem za 20... číst dále >

Reklama