Doplatek do životního minima?

Anonymní
5.8.11 21:42

doplatek do životního minima?

Ahoj,raději prosím anonymě,od 10 měsíce budu mít menší rodičák,tedy 3800 plus 500 přídavky,poradte prosím kdy zajít na socku obnovit přídavky,říkali někdy na podzim? A lze zavést doplatek do životního minima když nemám zatím soudem určené otcovství(otec se vůbec nezajímá a neplatí) a žiju ve společné domácnosti s rodiči?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14241
5.8.11 21:50

Pokud máš trvalý pobyt co rodiče tak ti nic nedají pokud rodiče mají příjem - bere se tam příjem na dům všech..
Já si myslím hned jak dostaneš ten měsíc těch 3800 tak jít na úřad, ale doporučuju hned od 1.10. co nejdřív. Aspoň u nás bylo, že když se přišlo ke konci měsíce že už to nestačily vyřídit a dali to následující měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
5.8.11 21:59

Brácha musel dát v práci výpověď, odpracováno 11 měsíců, nemá tedy nárok na podporu. Tak šel na magistrát žádat o životní minimum, ale vzhledem k tomu, že trvalý pobyt má u rodičů, kteří mají vyšší příjem, než minimum na 2 lidi, tak mu nedali nic. Myslím, že to tak bude i u tebe :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
5.8.11 22:08

Tak nemusí pokud má rvalý pobt jinde, oni nezjištují kde kdo bydlí spíš kde mají trvalý pobyt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
5.8.11 22:17
kvaček píše:
Tak nemusí pokud má rvalý pobt jinde, oni nezjištují kde kdo bydlí spíš kde mají trvalý pobyt

Jojo, já to brala tak, že tam má trvalý pobyt. Třeba ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.11 19:40

holky poradte prosím byla jsem vpondělí žádat o příspěvky v hmotné nouzi můj příjem je 11600kč po zaplaceníbytu s inkasem mi zbývá 2600kč na měsíc pro 2děti a mě. žiju sama v podnájmu kde mám trvalý pobyt od srpna 2011 žádost na bydlení mi nevzala že si mám požádat v listopadu na magistrátu a na živobytí mi zamítly…nevím co dělat nemám ani životní minimum na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bob 1415
4.2.12 10:37

Zivotní minimum

Dobrý den, prosím o radu :
známá bydlí se dvěma nezletilými dětmi na podnájmu. Má oficiální podnájemní smlouvu s pronajímatelem a vše má nahlášeno na bytovém družstvu. Má nárok na doplatky ze sociálky do životního minima, ikdyž trvalý pobyt má u rodičů? ( jejich příjmy totiž jsou vetší a propočtem s rodičmi by neměla nárok) Známa však bydlí jinde, na pronájmu a tady jí majitel bytu trvalý pobyt nedá…
Její příjmy jsou jen mateřský příspěvek 3.800,– a teď bude muset ještě jít na soud nechat si soudně určit výši výživného na děti a na sebe, přítel jí nedá ani potvrzení příjmu k tomu, aby mohla pobírat dětské přídavky…
Máte někdo radu, jak postupovat ?
Děkují za každou odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
péťa75
14.5.12 22:00

Dobrý den!Prosím poraďte.Jsem na ÚP přes pul roku tudíž už žádné peníze nepobírám,jen př.na děti 1100 kč,mám dvě děti 5 a 9let.Manžel je také více jak půl roku na pracovním úřadě,má cca 4800 .Máme nárok na doplatek do životního minima?Kolik?A pokud ano,kde si o to můžeme zažádat.Děkuji Petra

• Nahlásit
  • Citovat
474
14.5.12 22:07

Peto,zada se o to na stejnem urade,kde si vyrizujes pridavky na dite..musite dolozit veskere prijmy a vydaje typu najemne apod..Pokud mate najemni smlouvu,kde je uuvedeno kolik platite apod..mate narok i na prispevek na bydleni..Hlavne se nenech odbyt urednici a na vse se radeji zeptej vicekrat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
14.5.12 22:14

Můžu se jen zeptat, jak je možné že chlap je půl roku bez práce? Pokud tedy není po nějakém úrazu? Pro chlapa se vždycky práce najde i kdyby na černo a že si to dovolí se dvěma dětma? Já bych se za takového chlapa asi styděla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
péťa75
14.5.12 22:20

nějaký kačky vydělá ale to přeci úřednuce nemusí zajímat,čeká ještě na chválení rekval.kurzu, :roll: jejikož já nemohu najít práci tak třeba neco dostaneme

• Nahlásit
  • Citovat
péťa75
14.5.12 22:24

nějaký kačky vydělá ale to přeci úřednuce nemusí zajímat,čeká ještě na chválení rekval.kurzu, :roll: jejikož já nemohu najít práci tak třeba neco dostaneme

• Nahlásit
  • Citovat
2324
14.5.12 22:24

No tak to hlavně úřednice vůbec nesmí vědět, to byste nedostali nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
péťa75
14.5.12 22:26

to je my jasné :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
péťa75
14.5.12 22:29

vykládat jim to nebudu,to co má chlap nám nestačí,jako prodavačka ny dve směny nejde to ,kvuli dětem ,nic jineho sehnat nemohu tak snad snich něco dostaneme,i na bydlení uvydím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama