Reklama

Péče o dítě do 7 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 03.08.11 21:00
Péče o dítě do 7let

Ahoj maminky prosím o radu pro kamarádku.Chci se zeptat jak to je,když má rodičák na 4roky,ale chtěla by být se synem delší domu doma než ty 4roky její syn má roštěp a je v evidenci jako rizikový má očkování zadarmo,ale nemá to velké měl to jen mírně tak se chci zeptat prý je možnost si zažádat o péči o dítě i s nějakým finančním příspěvkem je to možné.Můžete mi poradit kdo s tím má zkušenosti nebo ví co a jak.Děkuji za vaše rady

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Ferum
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 03.08.11 21:16

Ahoj.
Osobně ti moc neporadím, jen co vím od kamarádky.
Kamarádka má postiženého syna. A co si od ní pamatuji. Tak toho kvůli tomu hodně obíhala, ale hlavně začala u dětské doktorky a pak šla s papíry od ní na sociálku. Prý je to skoro stejné problémové jako získat invalidní důchod.

monki
Kecalka 173 příspěvků 03.08.11 21:29

Ahoj,tam,kde žádala o RP,se kolem 3.roku žádá o prodloužení ze zdrav.důvodů.Na úřadu práce odd.SSP jí poradí,vyplní s ní formuláře o žádost posouzení zdravotního stavu.Na základě toho jí pak buďto přiznají či nepřiznají RP na další léta-synovi skončil RP v jeho 3letech,ve 4letech mu diagnostikovali autismus a nyní pobírá RP,máme to do konce roku 2012,takžýe zatím do 6 a pak se dá ještě prodloužit v případě potřeby do 7let.Vyplácí se to zpětně k datu žádosti a funguje to tak,že se na formulář napíše kontakt na všechny doktory,kam chodí,oni pak pošlou k dětské papíry a ta s vámi vyplní,formulář,kte­rý půjde na posudkovou komisi.Trvá to dle bydliště-někde 2měsíce,jinde 6měsíců,proto si maminky žádají už v těch 3letech…

monki
Kecalka 173 příspěvků 03.08.11 21:31

dostává se 7600 bez ohledu na zvolenou variantu

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 03.08.11 22:00

A syn kamarádky nemůže kvůli rozštěpu navštěvovat školku?Má omezení?
Včera na seznamu psali,jak stát „vyléčil“spousty nemocných-tím,že sebral invalidní důchody.A berou se opravdu šmahem.Známý je po druhé transplantaci ledviny,také nefunguje jak má /ona nevydrží napořád,pomalu se ničí,až přestane fungovat /,má 5 let do důchodu a sebrali mu plný invalidní důchod dostal jen první sutpeň.
Tak porovnej,jak na tom syn kamarádky je,pro představu,zda je objektivní důvod aby ona byla s ním doma a pobírala peníze.Protože mezi dětma je spousta s astmatem,poruchou imunity,do školky musí,i když je to utrpení pro všechny,ale příspěvky nedostanou.

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 04.08.11 06:51

A o jaký rozštěp jde??? Pokud jen o rozštěp patra, tak nevím zda jí bude toto schváleno.

Hanka1
Extra třída :D 13508 příspěvků 04.08.11 07:20
lasička1 píše:
Včera na seznamu psali,jak stát „vyléčil“spousty nemocných-tím,že sebral invalidní důchody.A berou se opravdu šmahem.Známý je po druhé transplantaci ledviny,také nefunguje jak má /ona nevydrží napořád,pomalu se ničí,až přestane fungovat /,má 5 let do důchodu a sebrali mu plný invalidní důchod dostal jen první sutpeň.
Tak porovnej,jak na tom syn kamarádky je,pro představu,zda je objektivní důvod aby ona byla s ním doma a pobírala peníze.Protože mezi dětma je spousta s astmatem,poruchou imunity,do školky musí,i když je to utrpení pro všechny,ale příspěvky nedostanou.

napodobne, otec je po lonske transplantaci srdecni chlopne a ac mel jen CASTECNY ID tak i tak sel na revizi, nastesti uz spada do kategorie predcasneho duchodu…

Jinak pokud syn se muze najist - nema tedy rozstep celeho patra (ten vetsinou do tri let operuji) tak nevidim duvod, proc by nesel do skolky jako jine deti - kdyz muze skolku s asistentkou navstevovat napr. Makulka s nemoci motylich kridel, tak nevim proc by nemohlo byt ve skolce dite s rozstepem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.11 09:53

Starší syn (7),má ADHD,těžké VVřeči,které souvisí s poškozenáím CNS,astma,ato­pák,středně těžkou nedoslýchavost-55db na obě uši,obsedantně kompulzivní poruchu,nově ještě autismus atyp.-celkem má cca8-9dg.,ale na ssp,když posuzovali nárok na soc.příspěvek,tak ho uznali jen z 20% a tím pádem,kdybych žádala u něj rodičák,je bez nároku-pravda,k autismu nebyly doložené všechny zprávy,každopádně navštěvujeme 8odborníků.Mladší syn,kde byl jasně potvrzený dětský autismus,tomu byl nárok na RP přiznán.Autisté se totiž neorientují v čase ani prostoru,nero­zumí,co po nich chcete,co říkáte,ač často sami mluví,nevědí,o čem,od­mítají chodit,jíst,mnozí jsou agresivné,atd.Do školky by chodil rád,ale do normální ho nepřijmou a zrovnatak dnes děti s ADHD kolikrát odmítají přijmout i do spádové základní školy,natož pak školka.Takže pokud má pouze rozštěp patra,tak asi neuspěje-známí mají dceru s rozštěpem páteře a i oni měli trable…také chodí do školky.Posudkáři mají tabulky,třeba u mladšího syna bylo postižení ohodnoceno jako postižení ze 60%…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.11 11:22

anonymni, tak to koukam, ze mame velke stesti na skolku. Sousedka ma adoptovaneho ctyrleteho Roma a dostali ho jako trimesicni miminko a cca kolem druheho roku mu diagnostikovali ADHD a do mistni statni skolky ho prijali. Jen kvuli nemu opravuji vstupni branu, aby byla na bzucak i pri odchodu ze skolky (rodice si zabzucenim otevrou) pac jim utika, ale to berou jako genovou indispozici.

inko je snad pochopitelne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.11 12:56

jojo,to máte štěstí na školku-my to štěstí neměli,ač s mladším nebyly žádné komplikace,tak ho po potvrzení dg.z normální mš.ze dne na den vyoučili stejně,jako holčičkulco měla celiaklii.Nakonec se na nás štěstí usmálo a syn byl přijat do specky,kam ho budu denně vozit půlhodiny,ale díkybohu za to.A tam s ním navíc budou pracovat.O asis­tentovi v bývalé mš nechtěli ani slyšet…

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 04.08.11 17:34

Děkuji moc za rady ne nemá to rozsáhlý roštěp měl to málo tak nevím jestli jí v dnešní době něco dají do školky si myslím,že může chodit nemá problémy jen trochu s řečí,ale byl na doplnění patra a má to OK a tak bude chodit na řeč.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.11 20:45

Bohužel někdy se dávají různé příspěvky tam kde to není nezbytné a na oplátku nedostanou ti,kteří to potřebují.
Syn měl těžké astma,nejtěžší pacient v ambulanci,as­tmatické záchvaty několikrát do měsíce-opravdu dušení,ne že „jen pískal“ na průduškách.Do školky nesměl,příspěvek jsme žádný nedostali.Nemohla jsem se vrátit do své práce,kterou jsem měla ráda,ale dělala jsem po večerech pojišťováka-stres,honička,nez­nala jsem večery s dětma…spoustu mě toho uteklo,ale bohužel žít jsme z něčeho museli.A potom když vidím,že by někdo dostal příspěvek na dítě,které mělo rozštěp,ale není to o tom,že by nemohlo do školky,jen maminka by si ráda prodloužila mateřskou,tak se ve mě mísí vztek a na druhou stranu bych brečela nad nespravedlností.
Chtěla bych spravedlnost,všem měřit stejným metrem-máš potíže,nemůžeš pracovat,jasně,dos­taneš důchod,dítě nesmí do školky,dostaneš příspěvek.Ale rodiče,co si řeknou-vždyť mé dítě nějakou nemoc má,i když ho neomezuje,chodí do školky,tak proč nezkusit něco nedostat?A často jim to vyjde…a v systému chybí peníze,stát řekne že nepokryje náklady na příspěvky a začne se šetřit.Tvrdě a bohužel to často odnášejí ti,co by to potřebovali.
Takže všichni,kdo uvažujete nad nějakým nadstandartním příspěvkem,sáhněte si do svědomí,zda je to opravdu nezbytné a opravdu nejde pracovat či dát dítě do školky.Ať neubližujete těm,co to opravdu potřebují,jen nemají náturu na odvolání a nedomůžou se toho na co by měli nárok.

byron 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.11 20:51
lasička1 píše:

Ono s eto nedá takto porovnávat…Můj syn do školky chodí, přesto má vážné problémy a nárok na dlouhodobou matřeskou mám…

Zakladatelko, podej si žádlst a obíhej so vyšetření a uvidíš…bud budeš mít nárok nebo ne

byron 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.11 20:53
milunaeviku píše:
Děkuji moc za rady ne nemá to rozsáhlý roštěp měl to málo tak nevím jestli jí v dnešní době něco dají do školky si myslím,že může chodit nemá problémy jen trochu s řečí,ale byl na doplnění patra a má to OK a tak bude chodit na řeč.

No tak to potom asi opravdu nemáte nárok.....

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.11 21:00

já se přidám s tím,že je to ošidné-ne zcela jednoznačné-můj syn,autista sice do mš chodit bude,ovšem ta končí pro autíky ve 13h a odevzdávám ho tam v 9ráno-cesta 30min busem plus 20min na bus pěšo se synem v kočárku.Každý týden jsme minimálně jeden den u lékaře a to říkám minimálně-do práce bych nikam nemohla,ex neplatí alimenty,já splácím jeho dluhy,řeším to tak,že se snažím pracovat jako OSVČ a taky mě neskutečně štve,že nemnohu s dětmi trávit tolik času,kiolik by potřebovaly.Navíc v mš synovi dají milionkrát lepší péči,neb tam se mu budou věnovat,zatímco já doma často visím na tel.,řeším chod domácnosti-nákup,vaření apod.,tam s ním budou pracovat zkrátka intenzivněji,přijde do kolektivu…ale samozřejmě pokud chce být maminka pouze dýl doma s dítětem,které nemá výraznější problém,tak s tím taky nesouhlasím a navíc si myslím,že v poslední době to v žádném případě nedají každému-znám i autíky,kterým to bylo zamítnuto

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >