Odhlášení partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 01.08.11 11:45
Odhlášení partnera

Ahojky maminy,mám takovou prosbu,já pobírám rodičovský příspěvek 7600 a přítel je na podpoře a má pouze 7000 podporu,stačí nám to pouze na poplatky a na živobití nezbívá nic,dali mi příspěvek na bydlení,ale chci se zeptat,kdyby si přítel odhlásil trvalý pobyt z mého bytu,ale bydlel by s náma,zda bych mohla dostat od sociálky vyšší příplatek na bydlení,kdybych udávala pouze svůj příjem a hlavně zda by nechodili ze sociálky kontrolovat,zda s námi bydlí,či nikoliv.....nevíte některá? Už nevím,co vymyslet,aby jsme měli o nějakou korunu navíc.......

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Raduš.ka44
Kelišová 7192 příspěvků 01.08.11 11:53

Ano, je možné, že v případě, že se z bytu odhlásí, tak ti přípsěvek na bydlení zvednou (pochopila jsem, že ho už pobíráš). Na kontrolu nepřijdou, páč podstatný je trvalý pobyt, pokud ho v tom bytě mít nebude, tak jeho příjem nikoho nezajímá. Do toho, že spolu fakticky bydlíte, už sociálce nic není.

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 01.08.11 11:58

Pokud už příspěvek na bydlení máš, zřejmě chceš dosáhnout na příspěvek v hmotné nouzi a tam ty kontroly chodí, navíc je to individuální kolik ti dají. :nevim:

Co vymyslet - mohla bys jít na brigádu nebo se vrátit do práce klidně na částečný úvazek (dle toho, jak máš staré děti) Přítel by pohlídal po tu dobu děti a nepřišli byste o podporu v nezaměstnanosti ani o rodičák. Příspěvek na bydlení tipuju, že nebude žádná horentní suma.

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 01.08.11 12:04

Děkuju za rady,já si taky říkám,jestli by se to odhlášení vyplatilo,aby mi ten přízpěvek na bydlení nezvedli jen o nějakou tu stovku,nevím kde a jak to vypočítat.....synka mám 15 měsíčního a stále kojenýho i přes den…

Jana206
Nadpozemská drbna 27182 příspěvků 01.08.11 12:17

U příspěvku na bydlení je důležitý trvalý pobyt, kdo tam doopravdy žije nebo nežije, se pro účely tohoto příspěvku nezjišťuje..
Je to běžná praxe, ale dobře ten krok(odhlášení TP a přihlášení jinam např. k příbuzným nebo na radnici města), zvažte..
Ne, že by hrozilo nějaké riziko, ale u nás ten, kdo má TP na radnici, nemůže mít např. aktivní živnostenský list..

Co se týče ostatních dávek - u přídavků na děti musí být rozsudek soudu, sociální příplatek je jen pro rodiny s postiženými dětmi a co se týče tzv. žebráckých sociálních dávek, tam naopak nezáleží na TP, ale na tom, kdo v bytě doopravdy žije a nežije. Chodí se to kontrolovat, zvlášť u samoživitelek a tvrdě se to postihuje. U těchto dávek musíš odevzdávat CELÝ výpis z účtu a vysvětlit každý pohyb navíc..U příspěvku na bydlení nikoliv, tam stačí odevzdat stranu, kde odchází nájemné a inkaso, počáteční a konečný stav nikdo nekontroluje..

Jana206
Nadpozemská drbna 27182 příspěvků 01.08.11 12:19
Gina108 píše:
Pokud už příspěvek na bydlení máš, zřejmě chceš dosáhnout na příspěvek v hmotné nouzi a tam ty kontroly chodí, navíc je to individuální kolik ti dají. :nevim:Co vymyslet - mohla bys jít na brigádu nebo se vrátit do práce klidně na částečný úvazek (dle toho, jak máš staré děti) Přítel by pohlídal po tu dobu děti a nepřišli byste o podporu v nezaměstnanosti ani o rodičák. Příspěvek na bydlení tipuju, že nebude žádná horentní suma.

Mýlíš se Gino, příspěvek na bydlení jsou v případě, že poživatel platí standartní tržní nájem plus inkaso, tisícové částky s trojkou, čtyřkou, pětkou nebo i šestkou na začátku :pankac:

Příspěvek upraven 01.08.11 v 12:20

Ema N.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.11 12:19
Raduš.ka44 píše:
Ano, je možné, že v případě, že se z bytu odhlásí, tak ti přípsěvek na bydlení zvednou (pochopila jsem, že ho už pobíráš). Na kontrolu nepřijdou, páč podstatný je trvalý pobyt, pokud ho v tom bytě mít nebude, tak jeho příjem nikoho nezajímá. Do toho, že spolu fakticky bydlíte, už sociálce nic není.

pozor na to, nevim jak jinde, ale tady, kdyz nekdo hlasi, ze bydli sam (hlavne matka na materske), tak socialka prijde zkontrolovat, jestli je to tak opravdu. Hlavne, kdyz se jedna o ruzne prispevky…

mag
Extra třída :D 11126 příspěvků 01.08.11 12:23
Jana206 píše:
Ne, že by hrozilo nějaké riziko, ale u nás ten, kdo má TP na radnici, nemůže mít např. aktivní živnostenský list..
Živnostenské oprávnění mít může, jenom musí mít souhlas ohloašovny s místem podnikání, nebo ho musí mít jinde.
Billi
Nadpozemská drbna 26040 příspěvků 01.08.11 12:24

Na to bych si dala dost bacha. Sousedka to s partnerem přesně tak měli a udělali. Někdo je napráskal a myslím, že museli dávky zpětně vracet (nevím jestli celé nebo jen částečně). Ale nevím co to bylo za dávky (na bydlení ne, dům byl jejich). Rozhodně z toho měli dost velké problémy.

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 01.08.11 12:31

Jak píše Ema…takže stejně nevím,zda by chodili kontrolovat,asi je to v každém městě jinak......a lze si to nějak vypočítat,zda bych na tom byla lépe s přízpěvkem na bydlení?

tterka
Kelišová 5424 příspěvků 01.08.11 12:32

Nevím, jak je to jinde, ale kamarádka to tak s přítelem udělala také, pak jim přišla kontrola a museli dost peněz vracet :think:

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 01.08.11 12:35

Tterko a dělali to kvůli příspěvku na bydlení,nebo jiným dávkám?

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 01.08.11 12:37

Me kamaradce chodili v tomto pripade na kontrolu „namatkove“ treba ze zavolali tri dny predem a tak skoro co dva mesice!!! :-(

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 01.08.11 12:38

Spis bych resila praci pritele, alespon nejakou brigadku - treba nacerno, i kdyz to asi neni spravne, je to reseni na prechodnou dobu - nez si najde normal prace…
Moc neverim lidem, kteri nemuzou sehnat zadnou praci… :cry:

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 01.08.11 12:45

Ještě něco mě napadlo-byt je můj,on žádný majetek nemá,kdybych ho k sobě tenkrát odmítla nahlásit na trvalo,už jen z důvodu případných komplikací při případném rozchodu,taky by měl trvalý pobyt na městě a neznamená,že když spolu máme dítě,musím si ho přihlásit k sobě…jen tak nad tím uvažuju…takže bych také žádala o příspěvek na bydlení a sociálce do toho podle mě nic není,přijde mi to logický,ale fakt nevim…ach jo..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama