Zneužívání sociálních dávek

Anonymní
30.7.11 08:35

Zneužívání sociálních dávek

Ahojte. Predem se omlouvam vsem, ktere takto po ranu nastvu. :kytka:
Mam ve svem okoli (6ti clenou) rodinu, ktera zneuziva socialni davky. Prijde mi to nespravedlive vuci potrebnym, samozivitelkam apod. Popisu situaci.
Matka oficialne na MD (3800kc rodicak), chodi na brigadu, kde si videla 20000kc-coz na socialce nehlasi.
Otec ma oficialne zakladni mzdu (asi 7000kc) bokem na cerno ma do kapsy asi 10000kc.
Na socialce tedy ukazou prijem 3800kc (matka) plus 7000kc (otec).
Pobiraji pridavky a prispevek na bydleni (dohromady asi 6000kc. Jejich mesicni prijem si asi uz spocitate samy.
Pani od prepazky, ktera temhle chudakum davky schvaluje, u nich doma jiste nebyla ( Maji velkou plazmu, kozenou sedacku, plovouci podlahu, psy s PP, oktavku.. tohle vsechno si stacili poridit behem posledniho roku.
Me by zajimalo, jestli s tim ma cenu neco delat? Jestli toto zneuzivani mam jako nahlasit, jestli se tim vubec nekdo bude zabyvat?
Co by jste udelali na mym miste vy?
(Chtela bych jen dodat, ze jim to nezavidim, ale normalni to neni)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5799
30.7.11 08:43

a víš kolik takovýchto lidí je ? :roll: pokud stát něco neudělá proti zneužívání, tak se to bude dít dál :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
softvelvet
30.7.11 08:44

To mi radši ani neříkej :mrgreen: .

• Nahlásit
  • Citovat
5604
30.7.11 08:46

Myslím že by s tím nic nedělali,protože při RP si můžeš vydělat kolik chceš.Kdyby měla smlouvu tak by to socka řešila,ale jestli to dostává na černo tak s tím nic neuděláš.Tam je podstata že ty děti nejsou doma samy. :think: Mě by to sralo taky,ale jen se budeš užírat a stejně nic nevyřešíš a jen se budeš trápit.Jednou jim to skončí a pokud si teď zvykli mít moc a potom nebudou mít tak jim do smíchu nebude. :palec: Já jsem byla jednou na socce bylo tam hodně tmavo a co myslíš dali mi něco? poslali mě do prdele a to jsem byla sama a dvě děti.Dosahovala jsem finančně minima na tři osoby. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
30.7.11 08:49

Já bych podala podnět k šetření, to že dělají načerno se musí dokázat, s přídavkami na dítě asi nic nezmůžeš, nicméně příspěvky na bydlení nebo jakékoliv příspěvky už teď není možné pokud máš majetek jako auto apod. Nedostávají fakt ani chudé maminky, které mají ještě co prodat. Normálně bych to sepsala, jen opatrně s tou prací načerno, to by se mohlo otočit proti tobě. Pokud je prokazatelné, že paní pracuje, napsala bych jen, že tam a tam pracuje a příjem neuvádí, nepsala bych částky.
Znám kadečnici, taky na mateřské, žije s chlapem, který u ní oficiálně není nahlášený, že prý za ní chodí na návštěvu, žijou samozřejmě spolu, ona na mateřské a píše, že pracuje jen hodinu dvě denně, aby udržela salon v chodu a do loňsky pobírala 11000,– různé dávky, protože napsala, že si pčivydělá 3.000,– od letoška jí to po změně radikálně skrouhli. Heště se tím chlubila, jak vydělá přes 35000,– neplatí jako údajná socka ani povinné odvody a ještě tolik bere dávky. No jo no, obyčejný slušný člověk, když náhodou se dostane do blbé situace, ať se jde oběsit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
30.7.11 08:51
to si sice můžeš, ale nikoliv ačerno a nenahlásit, to je regulérní loupeř a pokud se to podaří prokázat, budou to muset zpětně včechno vrátit. Já bych to nevzdala jen proto, že se s tím stejně nic neudělá, jak je možné, že pobírají dávky, když mají auto, třeba ho vůbec nenahlásili, dneska musíš nejdřív prodat co jde, teprve pak něco dostaneš.
gsimča píše:
Myslím že by s tím nic nedělali,protože při RP si můžeš vydělat kolik chceš.Kdyby měla smlouvu tak by to socka řešila,ale jestli to dostává na černo tak s tím nic neuděláš.Tam je podstata že ty děti nejsou doma samy. :think: Mě by to sralo taky,ale jen se budeš užírat a stejně nic nevyřešíš a jen se budeš trápit.Jednou jim to skončí a pokud si teď zvykli mít moc a potom nebudou mít tak jim do smíchu nebude. :palec: Já jsem byla jednou na socce bylo tam hodně tmavo a co myslíš dali mi něco? poslali mě do prdele a to jsem byla sama a dvě děti.Dosahovala jsem finančně minima na tři osoby. :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
30.7.11 08:56

Pokud naše zákony toto umožňují a lidi maj žaludek to dělat, tak jim to nezáviďme.
Nebo snad chceš ty nebohé děti udáním kamsi ožebračit o to, co si rodiče vydělají načerno?

• Citovat
  • Upravit
24324
30.7.11 09:02
terinka4444 píše:
to si sice můžeš, ale nikoliv ačerno a nenahlásit, to je regulérní loupeř a pokud se to podaří prokázat, budou to muset zpětně včechno vrátit. Já bych to nevzdala jen proto, že se s tím stejně nic neudělá, jak je možné, že pobírají dávky, když mají auto, třeba ho vůbec nenahlásili, dneska musíš nejdřív prodat co jde, teprve pak něco dostaneš.
gsimča píše:
Myslím že by s tím nic nedělali,protože při RP si můžeš vydělat kolik chceš.Kdyby měla smlouvu tak by to socka řešila,ale jestli to dostává na černo tak s tím nic neuděláš.Tam je podstata že ty děti nejsou doma samy. :think: Mě by to sralo taky,ale jen se budeš užírat a stejně nic nevyřešíš a jen se budeš trápit.Jednou jim to skončí a pokud si teď zvykli mít moc a potom nebudou mít tak jim do smíchu nebude. :palec: Já jsem byla jednou na socce bylo tam hodně tmavo a co myslíš dali mi něco? poslali mě do prdele a to jsem byla sama a dvě děti.Dosahovala jsem finančně minima na tři osoby. :zed:

To auto muuze byt psane na nekoho jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
30.7.11 09:03
valkil píše:
Pokud naše zákony toto umožňují a lidi maj žaludek to dělat, tak jim to nezáviďme.
Nebo snad chceš ty nebohé děti udáním kamsi ožebračit o to, co si rodiče vydělají načerno?

a tobě nevadí, že ty dávky takovýmto lidem platíš i ty? Nevadí ti, že ty a tvůj partner musíte makat od nevidím do nevidím abyste zajistili svoje děti a přitom jiní se svým konáním vysmívají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
30.7.11 09:05
valkil píše:

Já vidím problém v tom, že tohle zákony neumožňujou a to, co ti lidi dělaj je MIMO zákon… ;-) To, že to nikdo neřeší a pořádně nekontroluje, to je druhá věc, ale tohleto už určitě není v mezích zákona…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5604
30.7.11 09:06
terinka4444 píše:
gsimča píše:

ano terinko jak jsem taky psala pokud má smlouvu tak by to socka řešila,ale pokud ji nemá tak by se to těžko prokazovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
30.7.11 09:07
ynax píše:
valkil píše:
a tobě nevadí, že ty dávky takovýmto lidem platíš i ty? Nevadí ti, že ty a tvůj partner musíte makat od nevidím do nevidím abyste zajistili svoje děti a přitom jiní se svým konáním vysmívají?

A tím, že udám jednoho se změní co?
Budu mít lepší pocit? Já ne :-)

• Citovat
  • Upravit
valkil
30.7.11 09:10
kate02 píše:
valkil píše:
Já vidím problém v tom, že tohle zákony neumožňujou a to, co ti lidi dělaj je MIMO zákon… ;-) To, že to nikdo neřeší a pořádně nekontroluje, to je druhá věc, ale tohleto už určitě není v mezích zákona…

Jasně, nevyjádřila jsem se úplně přesně, ale prostě se to děje, takoví zaměstnavatelé existují, a pak se to asi i složitě dokazuje.
Kdybych na to měla žaludek, třeba bych se tak chovala taky…

• Citovat
  • Upravit
50730

No jo no, někdo v tom umí chodit :roll: Je to hnusné, ale podle mě se o tomhle problému ví - akorát se to systémově neřeší…

Práce načerno bych mi ještě tolik nevadila, ale ty příspěvky na bydlení atd. Ale pochybuju, že se s tím něco udělá… Auto je určitě psané na někoho jiného, plazmu hlídají zrovna tetičce, která jim ji půjčila, protože jsou hrozně chudí a ona má dvě (a jsem si jistá, že na mi má tetička i fakturu). Prostě tihle lidi to mají vychytané…

Ale rozhodně správné by bylo to nahlásit, třeba zrovna tak chytří nebyli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467

Práci načerno řeší inspektorát práce, takže pokud chceš, zeptat se tam.

Terinko, příspěvek na bydlení a dávky od ÚP-OSSP nesouvisí nijak s majetkem, např. u bydlení doložíš příjmy a výdaje, spočítá se to, pokud máš nárok, dostaneš. (Je otázka, jestli to doložíš pravdivě…)
Je ale možné, že dávky od sociálky na MÚ takto zkoumají a podmiňujou prodejem majetku a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama