Reklama

Delší nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.11 17:27
Nemocenská

Krásné odpoledne

Muž již od 12.7. marodí. Má campilobakterii, v pátek byl na KO s tím, že ho zřejmě doktor uschopní. Jenže měl ještě pozitivní nález, tak dostal další (již 3.) ATB. V úterý má jít na KO, jenže ATB které mu předepsal byly na objednání, tudíž ještě v úterý bude dobírat prášky a nebude mu moct udělat stěr. Takže ve středu bude muset znova a do pátku čekat na výsledky. To znamená další týden doma. A třeba ještě nebude úplně v pořádku.
Chtěla jsem se tedy zeptat jak to bude s penězma? Muž dělá u Policie ČR. První 3dny se nevyplácí, ne?! A když bude marodit déle jak měsíc? Nevíte někdo jak to je? :wink:
Děkuji za odpověď…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

pajuch
Extra třída :D 12421 příspěvků 31.07.11 17:33

prvních 21 dnů mu proplácí zaměstnavatel ( pouze pracovní dny ) z toho jsou první tři dny neplacené, od 22 dne nemoci ho vyplácí ossz :-)

pajuch
Extra třída :D 12421 příspěvků 31.07.11 17:36

podotýkám že náhrada mzdy těch 21 dní je 60% z platu :-)

benn
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 31.07.11 17:44

takže první 3 dny nic, další 4-21 den u policie 100% jedinná výhoda, kterou máme a pak od 22 dne vyplácí OSSZ, a to 60% z vyměřovacího základu.

gsimča
Kelišová 5604 příspěvků 31.07.11 18:27

Holky mi vypláceli nemocenskou i za sobotu a neděli.
posílám kalkulačku stačí zadat jen hrubý příjem.

http://www.penize.cz/…y/nemocenska#…

gsimča
Kelišová 5604 příspěvků 31.07.11 18:30

máš to tam krásně popsáno kolik dostane, hrubý příjem průměr za celý rok + -. :palec:

MarketaR
Závislačka 3803 příspěvků 31.07.11 18:44

jj je pravda, že když už to platí ossz tak je to za kalendářní den. A když má trvalý pracovní poměr, tak by mu to mělo vyjít někdy lépe než mzda. Podle toto jaké měl příplatky. Teda pokud je celý měsíc v pracovní neschopnosti. já jsem na rizikovém těhotenství a takhle mi to vychází. To jak to platí zaměstnavatel to jsem nepočítala ale moc peněz to nebylo.
Ta kalkulačka je dobrá.

gsimča
Kelišová 5604 příspěvků 31.07.11 19:07

pro opravu je to i v te kalkulačce napsané, jak psala Pajuch první 3 dny se neplatí,potom 21 dnu jen pracovní dny a potom 22 dnů a více všechny dny i sob. a neděle.Je to vše vypsané v kalkulačce. :palec:

gsimča
Kelišová 5604 příspěvků 31.07.11 19:10

pro ostatní co si chtěji vypočítat i mateřskou, jak jsem poslala odkaz na nemocenskou tak hned pod tou tabulkou je napsáno další kalkulačky a tam si můžete vybrat co chcete vypočítat. :palec:

pajuch
Extra třída :D 12421 příspěvků 31.07.11 19:13

holky taky ráda poradím dělám na ossz ( ta dělá nemocenský a mateřský ) :palec:

MarketaR
Závislačka 3803 příspěvků 31.07.11 19:26

jé tak tu máme osobu nejpovolanější :-) to je super.

benn
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 31.07.11 20:36

jé Pajuch tak to bys mi mohla říct jak najdu na výplatní pásce vyměřovací základ. Je to hrubá mzda nebo jak? Díky moc. A těď když jsem na neschopence a nešl již do práce. Bude se mi mateřská vypočítávat z posledních 12 měsíců kdy jsem chodila do práce takže např. od od 6/2010 do 6/2011.

pajuch
Extra třída :D 12421 příspěvků 01.08.11 10:27

Benn vyměřovací základ je hrubá mzda, jak píšeš v pásce jí objevíš :-)
Koukám že jsi skoro na stejno, mateřská se počítá 12 měsíců zpětně od nástupu na ní, takže budeš nastupovat v prosinci 2011 a vyměřovací základ se ti bude počítat od prosince 2010 do listopadu 2011, nemoc se do toho nepočítá :palec:

MarketaR
Závislačka 3803 příspěvků 01.08.11 10:40

kamarádka má dotaz tak třeba tě nebudu moc otravovat :-) Kamarádka nastoupila na neschopenku někdy v půlce července. Pracovní smlouvu má do konce července. Byla jako brigádník. Jak se jí bude počítat nemocenská? a z jaké částky? Než šla na brigádu byla taky na mateřské.

pajuch
Extra třída :D 12421 příspěvků 01.08.11 10:54

no mělo by to být z toho co si tam vydělala..... :-) jde o to taky jakou měla smlouvu

MarketaR píše:
kamarádka má dotaz tak třeba tě nebudu moc otravovat :-) Kamarádka nastoupila na neschopenku někdy v půlce července. Pracovní smlouvu má do konce července. Byla jako brigádník. Jak se jí bude počítat nemocenská? a z jaké částky? Než šla na brigádu byla taky na mateřské.
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Bořek Slezáček: Prochlastal jsem se ke šťastnému životu!

Je vystudovaný inženýr ekonomie s červeným diplomem, mluví pěti jazyky, byl... číst dále >

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >