Příspěvek na bydlení - Ostrava

Anonymní
30.7.11 12:46

Příspěvek na bydlení - Ostrava

Prosím Vás o radu. Dostala jsem se do finanční tísně a chtěla bych požádat o dávku státní sociální podpory - příspěvek na bydlení. Můžete mi prosím poradit kam jít? Jsem z obce, která patří pod Ostravu, ale nevím zda jít přímo na úřad státní sociální podpory (adresa myslím 30. dubna) nebo na svůj obecní úřad. Nejsem si jistá, ale myslím, že náš úřad vyplácí jen dávky v hmotné nouzi a ne dávky státní sociální podpory. Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24467
30.7.11 17:29

Příspěvek na bydlení vyplácí úřad práce - odbor státní soc. podpory, takže tam :palec:
(Potřebuješ všechny doklady o výdajích za bydlení za uplynlé čtvrtletí, aktuálně teda duben květen červen)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.11 18:07

Zrada -příjmy prarodičů!!!Dvě bytové jednotky

Bohužel jsem narazila na problém, bydlím sice sama - mám celé patro rodinného domu, ale dole bydlí mí prarodiče, kteří zde mají také trvalý pobyt. Prý se počítají semnou dokupy a já bych musela dokládat i jejich příjmy? Je to vůbec možné? Co je to za blbost???? Pomoc :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
24467
30.7.11 18:24

Záleží, jak platíte zálohy atd… Jestli máte všechno „zvlášť“ a máš inkaso na své jméno…
Musíte být „dvě samostatné bytové jednotky“. Resp. třeba vodu platí babi, ale ty jí přispíváš - nemůžeš doložit jako svůj výdaj.

Např. lidi v paneláku mají taky všichni stejnou adresu, ale každý byt si platí výdaje sám za sebe.

Chjo, ale už přesně nevím, jak to tam bylo, poptej se na tom úřadě, měli by poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.11 18:42

pokud je tam jen jedna bytová jednotka,tak je to smůla-jinak pokud jsou v domě hlášené další osoby,musí se doložit opravdu jejich příjmy,případně doložit,že tam nebydlí,což v tvém případě tedy to první asi.Ale krom, příjmů se zahrnují i komplet výdaje-tedy energie za všechny,odpad,voda,plyn,teplo a pokud náklady přesahují 30% příjmů,měl by být nárok…

• Citovat
  • Upravit
Kashaa
13.3.13 14:01

Podpora na bydlení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak zhruba dlouho trvá vyřízení žádosti na podporu bydlení a zda-li je určený den vyplácení podpory. Předem děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
328
14.3.13 13:41

Příspěvek na bydlení, pokud vše doložíte 3měsíce zpětně mají 30dnů na vyřízení. Příklad doložím to k 15dnu v měsíci, do konce měsíce mi můžou poslat rozhodnutí a následující měsíc už mi to chodí v termínu. Ale řeknou Vám na úřadě. A může se stát jako kdysi v mém případě, že mi tam něco chybělo a až jsem se začla následující měsíc pídit po tom jak to vypadá, tak řekli co je třeba ještě doložit, takže zpoždění a ani se neobtěžovali dát vědět, pak už jsem si tam sama psala emaily jestli je vše ok..rádi ztrácejí doložené papíry-další rada od všeho mít kopie.snad jsem pomohla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama