Doporucite anglicky slovnik pro dítě (13 let) ?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katuska1984
Kecalka 418 příspěvků 28.01.19 11:04
Doporucite anglicky slovnik?

Pro dceru 13 let.
Anglictina ji moc zajima. Chtela jsem Oxford vykladovy, ale to je moc podrobne, az nudne.
 Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 14022 příspěvků 28.01.19 11:07
@katuska1984 píše:
Pro dceru 13 let.
Anglictina ji moc zajima. Chtela jsem Oxford vykladovy, ale to je moc podrobne, az nudne.
Dekuji

Fin publishing. Mám i německý.

Capretta
Kecalka 462 příspěvků 28.01.19 11:14

Jestli ji zajima anglictina, spis bych ji predplatila Netflix, aby sledovala serialy v originale s titulky a na prazdniny poslala rozmluvit se do zahranici.

V dobe google prekladace a slusnych offline slovniku do mobilu by klasicky slovnik mohl byt lapac prachu. Ja pred roky zainvestovala do Macmillan english dictionary, byla hromadna sleva pro nasi vs, a uz je i aplikace…

katuska1984
Kecalka 418 příspěvků 28.01.19 11:34

@Capretta na tv kouka malo.. a knihy miluje..

Russet
Extra třída :D 14022 příspěvků 28.01.19 11:36
@Capretta píše:
Jestli ji zajima anglictina, spis bych ji predplatila Netflix, aby sledovala serialy v originale s titulky a na prazdniny poslala rozmluvit se do zahranici.V dobe google prekladace a slusnych offline slovniku do mobilu by klasicky slovnik mohl byt lapac prachu. Ja pred roky zainvestovala do Macmillan english dictionary, byla hromadna sleva pro nasi vs, a uz je i aplikace…

Není nad listování papírem. Aspoň nebude zírat zase do mobilu :nevim:

Capretta
Kecalka 462 příspěvků 28.01.19 11:49

@katuska1984 ja taky :) TV ani nemam. Ale sledovani oroginalnich filmu /serialu s titulky mi zvedlo jazyk vzdy o level vyse, jeste nez jsem zacala pracovat v mezinarodnim prostredi. Jazyk je potreba slyset (idealne samozrejme pouzivat), ne jen videt napsany na papire

@Russet souhlas, taky miluju knihy, ale slecnu jazyk zajima a chtela by ho pravdepodobne pouzivat, proto je lepsi cteni zkombinovat s poslechem.. A venku s sebou asi slovniky tahat uplne vsude nebude

Tansele
Kecalka 141 příspěvků 2 inzeráty 28.01.19 11:51

V tom případě doporučuju Longman Dictionary of English Language and Culture. Skvělý výkladový slovník se zajímavostmi z kultury a historie, používala jsem ho při studiu hodně. A nepodceňovala bych sledování seriálů v aj, to fakt pomáhá. I když si nedovedu představit, že si 13 letá holka listuje slovníkem, já ho používala pracovně a ke studiu. Radši jí kup nějakou knihu v aj, ať se naučí idiomy, a slovník jen jako pomůcku.

Russet
Extra třída :D 14022 příspěvků 28.01.19 11:53
@Capretta píše:
@katuska1984 ja taky :) TV ani nemam. Ale sledovani oroginalnich filmu /serialu s titulky mi zvedlo jazyk vzdy o level vyse, jeste nez jsem zacala pracovat v mezinarodnim prostredi. Jazyk je potreba slyset (idealne samozrejme pouzivat), ne jen videt napsany na papire@Russet souhlas, taky miluju knihy, ale slecnu jazyk zajima a chtela by ho pravdepodobne pouzivat, proto je lepsi cteni zkombinovat s poslechem.. A venku s sebou asi slovniky tahat uplne vsude nebude

Mám neteř v tomhle věku a pochybuju, že by koukala na filmy v původním znění :nevim: Ven je samozřejmě tahat nebude, tam se bude hodit ten mobil. Ale může si ve slovníku listovat, zapisovat si náhodně vybraná slova… Já už teď kvůli rychlosti taky beru do ruky mobil, ale když já se začínala učit anglinu, byly jen takové nic moc slovníky. A přesto měly pro mě kouzlo. Protože obsahovaly něco, co jsem chtěla znát a nejlépe všechno najednou.

Capretta
Kecalka 462 příspěvků 28.01.19 12:01

@Russet vubec neter nepodcenuj, synovci je 13 taky a bez problemu. Mela jsem to podobne jako ty a proto jsem se nerozmluvila diky skolni vyuce :)
Nerozporuju, ze maji knizky kouzlo, ale dnesni generace ma sirsi moznosti a proc nezkombinovat vse, co muze pomoci a potesit.

Havlova
Kecalka 249 příspěvků 28.01.19 12:58

@Russet Proč ne? Dcera (13) sleduje originální seriály a filmy, anglicky mluví líp než většina vrstevníků, podle učitelky na gymplu i líp než většina septimánů a to je v tercii. U nich ve třídě jsou takové děti 3, baví je to.

Havlova
Kecalka 249 příspěvků 28.01.19 13:32

@katuska1984 Jestli to nemusí být slovník, co koupit nejakou knihu pro mládež? Dcera naposledy četla tohle, ale záleží, jaké má ta vaše zájmy.

katuska1984
Kecalka 418 příspěvků 28.01.19 13:35

uz mame objednany. dekuji moc

katuska1984
Kecalka 418 příspěvků 28.01.19 13:36

urcite vymyslime jeste neco jineho
dik za napady

Russet
Extra třída :D 14022 příspěvků 28.01.19 16:43
@Havlova píše:
@Russet Proč ne? Dcera (13) sleduje originální seriály a filmy, anglicky mluví líp než většina vrstevníků, podle učitelky na gymplu i líp než většina septimánů a to je v tercii. U nich ve třídě jsou takové děti 3, baví je to.

Ale na takové úrovni zakladatelčina dcera není.

Russet
Extra třída :D 14022 příspěvků 28.01.19 16:43
@Capretta píše:
@Russet vubec neter nepodcenuj, synovci je 13 taky a bez problemu. Mela jsem to podobne jako ty a proto jsem se nerozmluvila diky skolni vyuce :)
Nerozporuju, ze maji knizky kouzlo, ale dnesni generace ma sirsi moznosti a proc nezkombinovat vse, co muze pomoci a potesit.

Nepodceňuju. Já ji znám. Rozmluvila jsem se díky bezvadné profesorce na střední. Z jejich základů čerpám dodnes.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >