Dornova metoda

1718
5.8.10 22:04

Dornova metoda

Ahojky, v Blesku zdraví jsem četla článek o „Dornově metodě“ a docela mne to zaujalo, a tak se chci zeptat: zda máte někdo zkušenost na vlastní „kosti“? :wink:

Mám již několikaleté problémy se zády, a tak mne to zaujalo, proto zjišťuji, zda to opravdu funguje :think:

info o metodě: www.dornova-metoda.com

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2668
5.8.10 22:34

Lady mi s manželem cvičíme Dornovu metodu neboť máme oba kratší pravou novu caa. 1-2 cm. Tím páem to může mít vliv i na ovulaci a možná u chlapa i na SPG .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8114
5.8.10 23:10

DOPORUČUJI!!!

LadyA, mám zkušenosti již 2 roky. Po naražené kostrči na ledě…jsem po půl roce měla „záchvat bolesti“ zad. Jednalo se o vyhřezlou ploténku…léčba klasická lékařská- týden na kapačkách a pak doporučena rehabilitace. Pochopila jsem, že kapačky(měla jsem namíchaný tramal a podobné svinstva…)pomohly jen od momentální bolesti, ale ploténku nenapraví… Sedla jsem tehdy k netu a hledala, co pomůže. Jedním řešením byla operace, ale já se zapřísáhla, že nikdy- abych byla půl roku na nemocenské…nehrozí. Takže jsem na jedné diskuzi našla, že jednomu pánovi s vyhřezlou ploténkou pomohla dornovka. V Brně jsem našla masére(spíše fyzioterapeuta), ke kterému chodím již 2 roky pravidelně každý měsíc. Hned v počátku mi vysvětlil, co způsobilo vyhřezbutí ploténky- měla jsem „vyhozenou“ nohu z kyčelního kloubu( normálně to nepoznáš, ono to nebolí, ale ,může bolet nejdřív třeba kotník, nebo koleno a později záda- až vzniká skolioza), noha byla delší a způsobila vyrotování pánve a ploténka byla venku… Tohle nevysvětlí žádný klasický doktor ani nedá do souvislosti předchozí úrazy a jen léčí stav a nikoliv příčinu. Můj masér mi vždy zkontroluje délku nohou, případně napraví, pak masáží záda olejem uvolní a po celé délce páteře postupně napraví vyskočené obratle. Mě u toho vždy dělá ještě masáž lymfy-nohy i ruce. Je to super a vždy se k němu těším- mám sedavé zaměstnání+cestování autem a pohybu moc nemám(krom prochajdy se psy), tak se „hýčkám“ aspoň takto. Jinak dornovce moc věřím, protože už spoustě známých pomohla- holka 15let- háčka basketbalu, vyhřezlá ploténka, skolioza, kterou doktoři léčili 2roky vložkami do bot???- napravil ji. Moje dcera hraje basket a syn fotbal- co chvilka vyozená noha, vymknutý prst a vše napraví(v nemocnici nám dali dlahu na 3týdny a prst pak bolel dál), moje mamka-brnění a mrtvění rukou- vyskočené obratle krční páteře(a doktorka ji málem hnala na operaci s karpálními tunely). Moje kamarádka- nemohla otěhotnět, zadržovala vodu, otékala…no a po 2 masážích těhulka a dnes už má 4 měsíční holčičku… DOPORUČUJI. Pokud budeš chtít, klidně pošli SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12968
5.8.10 23:46

O Dornovce jsem taky už dost načetla, jen se mi nedaří najít někoho v naší blízkosti :-(
Záda mě trápí už léta a teď se nám navíc nedaří druhé mimi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17745
6.8.10 08:16

Vím, že v Praze se cvičí, ale určitě nejen tam :think: .Dá se udělat i kurz :potlesk: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8114
6.8.10 09:12

Evculindo,

• asi Evi, že? kdyby ti nevadilo zajet si do Brna- je tam opravdu super masér a levný 600,–Kč/hod. Když k němu chodím pravidelně tak tam jsem cca 30-40min a platím 350,–Kč. Když jdemme celá rodina tak dává slevy :palec: Pokud by se vás třeba domluvilo víc- 5 do auta, tak s ním po telefonu můžeš dohodnout i cenu za masáž… objednací doby tak do 14ti dnů(nevím, jak to má teď přes prázdniny a taky záleží, jestli chceš dopo nebo odpoledne…vím, že někdy dělá i sobotu) Jezdí k němu i moje sestra ze Zlína- protože zastává názor že je lepší masér na doporučení=už vyzkoušený. Měla jsem tu i kamarádku z Prahy a moc si to chválila a říkala, že vždy domluví 5lidí do auta a zajedou si do Brna na masáž, protože se jim to vyplatí… :dance: Kdyby jsi chtěla kontakt na něj, písnu ti SZ.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12968
6.8.10 10:16

Birmo - MOC díky!!! Za kontakt budu ráda! :huban: Brno není až tak daleko a když to spojím s Ikeou, tak to bude úúúúžasný :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Písnu ti SZ,jo :wink:

Jinak jsem si našla nějaký stránky, kde jsou uvedený všechny masésrký studia, tak jsem si říkala, že ty okolo obvolám… Jenže pokud nevím, že jsou dobří, tak si nejsem jistá :think: Potíže mám velký, tak bych se možná i bála…
Nějak už to vymyslím :pankac: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
6.8.10 20:30

Chtěla bych to zkusit, ale nejraději bych, kdyby to zároveň byla nějaká fyzioterapeutka, ale to asi bude těžké najít. Jediné co mne na tom zaráží, že kurz si defacto může udělat kdokoli. Asi člověk musí dát spíš na reference.

evculinda: na tom odkazu, který jsem dala v úvodu jsou také kontakty, tak třeba tam najdeš někoho poblíž ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8114
7.8.10 20:58

LadyA, i přesto, že je to chlap, chodím tam ráda- fakt mi vždy pomůže a jsem jak znovuzrozená. Ze začátku jsem byla trochu na rozpacích, že jsem jen v kalhotkách, ale vždy mám „choulostivá místa“ překryta ručníkem, který používá a nějak neřeší, jak vypadám… Vem to, že jsi u doktora, tam se taky svlékáš…A co teprve u gynekologa :roll: Nevím přesně jak je to s tím kurzem, ale kolik lidí provozuje masáže a někdy to nemá s „pomocí“ nic společného a třeba moje tchýně od jedné masérky skončila s naštípnutým žebrem a týden nemohla chodit… Tenhle masér dělá i jiné masáže- třeba thejskou ap…byl asi 1,5roku přímo v Thajsku, kde se učil…je opravdu spolehlivý. Dokonce jedna masérka od nás jela k němu, aby viděla jeho práci a něco se přiučila- tak ji naučil srovnat nohy, napravit lopatku a řekl jí, že to není na 3sezení, že masáže jak dělá on, tak jsou kombinací několika „učení“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
7.8.10 21:12

jejda, sem to blbě napsala - nevadí mi chlap, ale myslela jsem tím, že bych byla raději, aby to byl někdo kdo i ví jak neublížit = fyzioterapeut/ka :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8114
8.8.10 13:46

LadyA, neboj on neublíží i když je chlap- a že je chalp jako hora… já jsem si k němu poprvé nesla i výsledky z neurologie(ploténka), protože jsem měla strach, aby mi někde něco „nepokazil“ a já třeba neochrnula :mrgreen: …, on to přečetl, koukl na jednu ze svých „mapek“ těla co má na zdi a hned věděl, která bije… Jeho masáž opravdu nebolí, je to moc příjemné…(kdykoliv jsem byla dříve na masáži, přišlo mi, že pokud nejsem „dobitá“…tak to asi nefunguje…) dnes vím, že masáž nemá bolet. Občas, když mám některý obratel vysunutý více, tak je to nepříjemné, ale vím, že když mi ho napraví, tak zmizí lupaní v zádech a omezenost pohybu. Je opravdu mírný. Jo a taky jsem pochopila, proč jsem mívala takové problémy s krční páteří…-STRES… prostě, když jsem se s něčím prala, tak jsem měla více blokád než teď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5009
22.8.11 16:01

Chtěla bych se zeptat, zda neznáte někoho z Prahy, kdo provozuje Dornovu metodu? Při těhotenství a následném porodu se mi nějak špatně poskládaly kosti a klouby a mám velké bolesti bederní páteře. Moje dr. mi doporučila na napravení Dornovu metodu, ale nechci jít k žádnému šamanovi, ale k profíkovi, který pomůže. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15319
22.8.11 16:14

Birmo, mohla bych taky poprosit o kontakt do SZ? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Krinda
2.10.11 14:20

Dornovce taky muzete najit na www.masaze.info,kde si najdete kraj a Vase mesto a vyjedou Vam maseri a „dornovci“.Jsou tam i recenze,muzete si vybrat

• Citovat
  • Nahlásit
bednarikjoseff
12.1.12 20:36

Tuto metodu jsem vyzkoušel u jednoho kluka v Brně, ten klučík odstranil moje dlouholeté problémy s páteří během jedné hodiny, To se lékařům nepovedlo za sedm let. Tahle metoda je účinná a nebolí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat