Dospělá dcera a domácí finance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 17:34
dospělá dcera a domácí finance

Prosím o zachování anonymu, nebo smazání. Jde o řešení financí s dcerou, je to pro mne citlivé a nechci být poznána. Děkuji.
Jsem rozvedená mám tři děti. Jsem na RD, druhé dítě ZŠ, dospělá dcera VOŠ. Výživné na mladší děti platí otec mne. Nejstarší dceři ho platí přímo jí a to 7000,–kč. Dcera má představu, že u mne bude zadarmo bydlet, budu jí živit/hradit jídlo/,kupovat drogerii, kromě dekorativní kosmetiky a ona si z peněz od otce bude hradit dojíždění do školy-mohla by jezdit HD za cca 1200,–kč měsíčně, ale chce jezdit autem, i když pravda jezdí ve třech…tak se to možná vyplatí, dále školné 300,–kč měsíčně, kosmetiku, oblečení a zábavu. Nesouhlasím s tím a trvám na tom, že buď mi bude přispívat na jídlo, nebo se živit sama. Můj příjem tvoří RP, výživné na dvě děti a výživné na mne a je to celkem 22 500,–kč. Myslím, si že poskytování bydlení plus té drogerie a částečně i jídla/hradí si ho nyní teda sama, ale věci jako je mouka, olej, sirup ap. si bere ode mne/ je postačující a že kdybychom čistě teoreticky řešily věc soudně vyměřením výživného z mojí strany, tak si dcera nepolepší…
Pro úplnost uvádím, že dceři není „čerstvých 18“ ale 22,přes léto brigádničí to ano, ale během školního roku o tom nechce ani slyšet i když studium zvládá velmi dobře aniž, by musela vyvíjet nějaké nadměrné úsilí.
Mám ji moc ráda a myslím si, že jsem pro ni vždy chtěla a dělala to nejlepší, ale mám ještě dvě další děti, žiji bez partnera a prostě se mi nechce zbytečně sponzorovat dospělou, mladou zdravou holku…Váš názor?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 40 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14840 příspěvků 11.07.19 17:40

Při takovém nastavení by nejméně 2000 měla přispět.

blobfish
Závislačka 4771 příspěvků 11.07.19 17:41

A jakou částku by sis představovala? Píšeš, že bys chtěla, aby přispívala na jídlo, ale pak píšeš, že si od tebe bere „věci jako je mouka, olej, sirup ap.“ a jinak si jídlo hradí, tak si říkám, kolik že to může měsíčně dělat?

Tableta
Kelišová 5299 příspěvků 11.07.19 17:42

Smazáno, špatně jsem to pochopila :oops: :oops:

Příspěvek upraven 11.07.19 v 17:43

Mialina
Stálice 59 příspěvků 11.07.19 17:43

No a zkoušela sis s ní o tom nějak v klidu promluvit, říct jí, že prostě to nezvládáš a že bys byla ráda, kdyby ti finančně pomohla víc, než pomáhá teď? Na jednu stranu je dospělá, ale na druhou stranu je student a ty sis udělala tři děti. Zkusila bych ji poprosit, jestli by i mimo prázdniny nemohla na občasnou brigádu, třeba dva dny v týdnu. :) Myslím, že když bude vidět, že se máma snaží, ale prostě situace je, jaká je, půjde na ni sama. Ale nešla bych na ni nějak trvde, že jestli tohle nebude a tamto nebude, tak se bude živit sama. To se akorát šprajcne :think:

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 11.07.19 17:43

Já se přiznám, že chtít po vlastní dceři peníze za to, že si občas vezme mouku, olej nebo sirup, by mi hrdost nedovolila. Pokud finančně opravdu nemůžeš kvůli těm pár potravinám vyjít, tak si s dcerou narovinu promluv. Pokud ti vadí, že stále bydlí u tebe, tak to taky řekni na rovinu a pomoz jí sehnat bydlení jinde.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 11.07.19 17:44

No pokud se s ní rozumně nedomluvíš, tak máš asi smůlu. Studující dítě musíš podporovat do 26 let. Je to blbý, ale je to tak.

vokishka
Extra třída :D 14840 příspěvků 11.07.19 17:48

@Lalelale tak přece nejde jen o jídlo, ale i o energie atd. I kdybych si to od ní brala, dávala si to stranou, pokud by mi nevyšly peníze, sáhla bych do nich. Zbytek bych jí naspořila.
edit nevím, jak máš velké děti, ale u nás citelně klesla spotřeba teplé vody po odchodu dětí :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.07.19 v 17:48

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 17:48

Já jenom, nesouhlasím s tím, že bych ji měla živit a financovat jí bydlení, zatím co výživné od otce jí bude sloužit víceméně jako kapesné. a myslím si, že tomu ani neodpovídá výše mého příjmu, jehož podstatnou část tvoří alimenty na dvě děti, což nejsou moje peníye, ale peníze dětí…tož tak :?

anahry
Kecalka 402 příspěvků 11.07.19 17:49

No, prakticky vzato, pokud je studentkou denního studia, máte s jejím otcem stejnou vyživovací povinnost. Tedy, pokud otec platí 7000, ty taky. Spočítej si výdaje na dceru a uvidíš, zda se do této částky vlezeš. Pokud ne, zkus to s dcerou rozumně a citlivě probrat.

Pvln34
Kecalka 124 příspěvků 11.07.19 17:52

Dám príklad z rodiny. Brat 24 let, od 18 si zarába sám, prispieva doma cc 4000 mesačne (jedlo, bývanie). Inde by zaplatil ďaleko viac. Jeho to naučí zodpovednosti a mame, samozivitelke to pomôže. Pripadá mi to normálne, že si dospelé osoby financujú svoj život samé.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9498 příspěvků 11.07.19 17:53

Hm, to je tezke. Myslim, ze 7000 je v porovnani s tim, co mas ty, docela luxus. Normalne to s ni probrat nepomuze? Napsat ji na papir veskere vydaje co mas, aby videla, ze ty na nejakou zabavu a hadriky 7000 rozhodne nemas?? :think:

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 11.07.19 17:54
@Anonymní píše:
Já jenom, nesouhlasím s tím, že bych ji měla živit a financovat jí bydlení, zatím co výživné od otce jí bude sloužit víceméně jako kapesné. a myslím si, že tomu ani neodpovídá výše mého příjmu, jehož podstatnou část tvoří alimenty na dvě děti, což nejsou moje peníye, ale peníze dětí…tož tak :?

A ty máš problém vyjít s penězi? Pokud jo, dceři to řekni a domluvte se. Pokud ne, nechala bych ji s těmi penězi od otce hospodařit jak chce. Dcera studuje a k tomu brigadnici, neflaka se v mamahotelu.

PupuP
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 11.07.19 17:54

Vzdyt studuje! Co bys po ni chtela? Nechapu

Jeremi
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 11.07.19 17:55

Dokud jí nebylo 18, tak šlo výživné k rukám matky, která zabezpečovala bydlení, jídlo, kupovala dítěti oblečení, boty, dávála mu kapesné… A teď si slečna představuje, že maminka většinu bude zabezpečovat dál (kromě oblečení, obutí a kapesného), ale zadarmo. Taky bych chtěla příspěvek. Dva tisíce aspoň.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 40 Další »
Váš příspěvek
Reklama