Samoživitelka a hledání bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 14:23
samoživitelka a hledání bydlení

Dobrý den, pravděpodobně se zanedlouho stanu samoživitelkou se dvěma dětmi (16 let a 4 roky) mladší bude ve střídavé péči.
Zajímalo by mně jestli je opravdu tak složité najít si v této situaci bydlení, zda je pravda, že nikdo nechce pronajímat samoživitelkám?
Jsem pracující, nemám problém zaplatit kauci ani 2-3 nájmy předem.
Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petája
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 01.07.19 14:31

Tak všechno se odvíjí od toho, jak budete finančně zajištěná, pokud dáte kauci předem, tak si myslím, že by najít bydlení neměl být problém, i když jste (nebo budete) samoživitelka.

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 01.07.19 14:31

No záleží odkud jsi. Dneska je to celkově o štěstí. Problém najít pronájem má snad každý, protože nejsou a když jsou tak za naprostý nesmysly neodpovídající stavu bydlení.

libertado
Povídálka 41 příspěvků 01.07.19 14:32

Záleží kolik jsi schopna reálně vydělat a o jaký byt máš zájem. Ono když se řekne samoživitelka, většina lidí co nabízí byt se zalekne, protože si představí někoho, kdo svou situaci těžko zvládá a obává se problémů s placením.

Russet
Neúnavná pisatelka 17053 příspěvků 01.07.19 14:35
@Anonymní píše:
Dobrý den, pravděpodobně se zanedlouho stanu samoživitelkou se dvěma dětmi (16 let a 4 roky) mladší bude ve střídavé péči.
Zajímalo by mně jestli je opravdu tak složité najít si v této situaci bydlení, zda je pravda, že nikdo nechce pronajímat samoživitelkám?
Jsem pracující, nemám problém zaplatit kauci ani 2-3 nájmy předem.
Děkuji

Samoživitelka nejsi. Děti mají otce. Ty nejspís chodíš do práce. Proč by ti někdo nechtěl pronajímat? Znamá takhle bydlí s dětmi sama, ani netuším, jestli dostává od otců svých dětí alimenty a je schopná si na podnájem vydělat.

Bubla Bůčková
Kelišová 7119 příspěvků 01.07.19 14:38

A to se musí hlásit? To samy děti, psi, kočky :nevim:

Russet
Neúnavná pisatelka 17053 příspěvků 01.07.19 14:49
@Bubla_Bučková píše:
A to se musí hlásit? To samy děti, psi, kočky :nevim:

Tak ve smlouvě obvykle ty osoby jsou jmenované. Aspoň přibližný počet osob je třeba. Aby se nastavily zálohy na vodu. S dětmi logicky víc pere, vaří, víc topí.

Bubla Bůčková
Kelišová 7119 příspěvků 01.07.19 14:54
@Russet píše:
Tak ve smlouvě obvykle ty osoby jsou jmenované. Aspoň přibližný počet osob je třeba. Aby se nastavily zálohy na vodu. S dětmi logicky víc pere, vaří, víc topí.

Ty jo, tak to jsem ještě nezažila ale to už je let… A vlastně dost toho bez smlouvy :)

Janli
Echt Kelišová 9295 příspěvků 01.07.19 14:57

My samoživitelkám pronajímáme běžně. Samozřejmě těm prověřeným a větší rizikovost si prostě ošéfujeme smlouvami na kratší dobu. My teda máme spíš vyzkoušené, že jsou vděčné za šanci a opravdu se snaží.

PaníBovaryová
Závislačka 4933 příspěvků 01.07.19 14:57

Lokalita?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 14:57

Anonym nebo zmazat - finanční situace.
S manželem najímáme byty i domy a řeknu tak jak to je - dáváme přednost spíše párům 25+, ideálně bez malých dětí a zvířat. Jednak je to otázka těch peněz a schopnosti splácet a pak i co se týče malých dětí a zvířat tak zničení zařízení. Bohužel i když si všichni myslí, že jejích děti jsou chodící andílci, tak realita je taková že se často řeší pomalování stěn/nábytku, různé poškrábání a rozbití věcí. Prostě děcka. Zažila jsem už i 13 letou pubošku co ve vzteku prokopla skleněné dveře v předsíni :mrgreen:
Tím tě nechci odrazovat, v reálu je to vždy risk dát nájem komukoli - nikdy nevíme co se z toho člověka vyklube. Já např šla do rizika a před dvěma lety pronajala páru 19/20 let, fakt mlaďoši, i peníze na zálohu a občas i nájem vidím, že posílají jejich rodiče, když to mladým nevychází. Ale posílají a hlídají si termíny, tak neřeším. Manžel si sice klepal na čelo, že je to riziková skupina (čerstvě zamilovaní, oba první práce, ještě k tomu pes), ale já do toho šla a zatím nelituji. Tak doufám, že budou ok i nadále.
Co teda jako vlastník oceňuji, když lidi narovinu řeknou jak to je - tj nezatají děti, zvířata atď. a i pak jednají na rovinu když je niaky problém. To pak i když je fakt něco, tak jsem více ochotna to s nimi řešit a i dělat kompromisy ohledem bydlení. Např. když mi narovinu napíše nájemce, že se soused byl stěžovat na štěkot, tak abych s tím počítalana schůzi SVJ, a že už zabezpečil aby se to neopakovalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 15:00

@PaníBovaryová Prostějov

PaníBovaryová
Závislačka 4933 příspěvků 01.07.19 15:02
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová Prostějov

nemyslím, že bude problém

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2447 příspěvků 01.07.19 15:04
@Anonymní píše:
Anonym nebo zmazat - finanční situace.
S manželem najímáme byty i domy a řeknu tak jak to je - dáváme přednost spíše párům 25+, ideálně bez malých dětí a zvířat. Jednak je to otázka těch peněz a schopnosti splácet a pak i co se týče malých dětí a zvířat tak zničení zařízení. Bohužel i když si všichni myslí, že jejích děti jsou chodící andílci, tak realita je taková že se často řeší pomalování stěn/nábytku, různé poškrábání a rozbití věcí. Prostě děcka. Zažila jsem už i 13 letou pubošku co ve vzteku prokopla skleněné dveře v předsíni :mrgreen:
Tím tě nechci odrazovat, v reálu je to vždy risk dát nájem komukoli - nikdy nevíme co se z toho člověka vyklube. Já např šla do rizika a před dvěma lety pronajala páru 19/20 let, fakt mlaďoši, i peníze na zálohu a občas i nájem vidím, že posílají jejich rodiče, když to mladým nevychází. Ale posílají a hlídají si termíny, tak neřeším. Manžel si sice klepal na čelo, že je to riziková skupina (čerstvě zamilovaní, oba první práce, ještě k tomu pes), ale já do toho šla a zatím nelituji. Tak doufám, že budou ok i nadále.
Co teda jako vlastník oceňuji, když lidi narovinu řeknou jak to je - tj nezatají děti, zvířata atď. a i pak jednají na rovinu když je niaky problém. To pak i když je fakt něco, tak jsem více ochotna to s nimi řešit a i dělat kompromisy ohledem bydlení. Např. když mi narovinu napíše nájemce, že se soused byl stěžovat na štěkot, tak abych s tím počítalana schůzi SVJ, a že už zabezpečil aby se to neopakovalo.

Taky se ti muze stat, ze ten krasny, mlady a perspektivní pár jsou jenom nastrceni figuranti a ve skutecnosti tam pak nekdo uplne jiny vari drogy :P Uz jsem o tom kolikrat slysela…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 15:09

@Pajka89 Tak ono se o to musí člověk i zajímat a občas chodit na návštěvu. Koukat jak vypadá vyúčtování a taky se hodně aktivně stýkat se sousedi. Byty máme v lepších čtvrtích, kde je i ochranka areálu, je vše hlídáno kamerami takže fetky tam fakt nechodí. Domy máme v oblasti kde bydlí i naše širší rodina, takže tam vidí denně co se děje navíc taky nepronajímáme komukoli kdo přijde. Jeden dům má např už několik let pronajat jeden herec s rodinou co si hlídá aby nebyl problém i kvůli novinářům.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama