Dostali jste od dětí 7. nemoc?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
520
28.6.22 21:39

Dostali jste od deti 7.nemoc?

Je to detska nemoc, ale muzou to dostat i dospeli.. kdyz ji mely vase deti, chytl to u vas nekdo dospely?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.6.22 21:54

Ahojky, zrovna dnes ji chytil od syna manžel a čekám, kdy ji chytím já. Zrovna jsem v 16tt, tak se tomu braním jako čert kříži. Synův kamarád to chytil od někoho zároveň, asi na dětském hřišti, 8o a mají to celá čtyřčlenná rodina 8o

• Citovat
  • Nahlásit
61
28.6.22 21:55

Ano, může ji dostat dospělý. A většinou dostane 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28662
28.6.22 22:04

Moje děti měly obě a my dospělý nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12455
28.6.22 22:11

Nás syn ji měl těsně po mém porodu a nechytil to od něj nikdo. Ale je pravda, že panovala striktní desinfekce všeho kolem něj. Kolega to nedávno ale chytil od dcery a průběh byl úplně hrozný. Horečky, bolesti a boláky všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8618
28.6.22 22:37

Když ji měl syn, my jsme to nechytili. U sousedů to chytil otec. Je to dětská nemoc, ale poměrně nová (za naší generace to nebylo), nemáme protilátky a tak je možné, že to chytí i rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
29.6.22 06:59

Když ji děti měly poprvní, tak jsme to chytili. Teď jedou druhý kolo a tentokrát nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
29.6.22 08:00

Měli to oba synové a nechytli jsme to ani my s manželem, ani babička, která s nimi byla, když jim to začlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2278
29.6.22 08:59

Zrovna ji mame doma a zatím se my, rodiče, držíme.. počítáme ale, že to časem chytíme.. jeden syn ma lehký průběh, kdy ma asi 3pupinky a pár flicku na nohou.. mel jeden den teplotu a bylo mu trochu spatne.. druhy syn mel teplotu 2dny, pak 3 dny brečel, že ho bolí polykání v krku, ma kropenate pupinkovane stehna i nohy i ruce. Ale je to atopik tak horší průběh.. zitra to bude týden, kdy jsou doma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2262
29.6.22 10:45

@eva.pass my to měli minulý týden, ja to chytla od syna přes noc, když on v sobotu měl teploty, tak jsem spala s nim a rano se probudila i ja s teplotou. Druhý den jsem mela pupinky na ruce. Je to vysoce infekční a v klidu to chytí i dospělí. Manzel to nedostal a byl s nami doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
29.6.22 10:52

Chytla jsem od malého synovce, který přijel na návštěvu. Moje děti to nechytli nebo měli jen nepatrné příznaky. Já byla cca 9 týden těhotenství, průběh strašnej (horečka, bolest, vyrážka, časem mi slezlo 6 nehtů, u mě značně horší zážitek než třeba covid), ale miminko naštěstí bez následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
29.6.22 10:54

Ono hodně záleží na imunitě daného jedince. Já jsem od syna nechytla ani covid, a to jsem omylem po něm dopila studený čaj z hrnečku :-D Sice jsem proočkovaná, ale stejně…Ale naopak jsem hrozně vnímavá na ty blicí virozy, to bohužel chytnu vždycky :-( Držím palce, ať se vám to vyhne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 10:55

Holky, prosím vás, nevíte někdo, jak je to s tou sedmou nemocí v těhotenství? Jsem v 16. týdnu, nemocný zatím syn a manžel. Všude píšou, že může způsobit vývojovou vadu az potrat v prvním trimestru, já jsem sotva za prvním. Nevíte, v čem je to riziko pro plod? Zda v horečce nebo přímo ten virus dokáže napáchat nějaké škody? Těch informací je všude tak málo… Bály byste se na mém místě? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
2227
29.6.22 12:46

Chytil to od malé nejdřív manžel, já těch 14 dní přežila a potom jsem to chytila taky. Ještě v inkubační době jsem navštívila babičku malé, takže ta to má taky. Zatímco malá měla učebnicové příznaky, my ostatní jsme měli příznaky velice růzorodé a zvláštní.

Co se týká sedmé nemoci v těhotenství, jeden článek tvrdil, že je to nebezpečné v prvním trimestru, další zase že v posledním. Asi bych to konzultovala na gynekologii nebo u dětské doktorky staršího dítěte, ty by mohly mít informace přesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
29.6.22 13:23
@Anonymní píše:
Holky, prosím vás, nevíte někdo, jak je to s tou sedmou nemocí v těhotenství? Jsem v 16. týdnu, nemocný zatím syn a manžel. Všude píšou, že může způsobit vývojovou vadu az potrat v prvním trimestru, já jsem sotva za prvním. Nevíte, v čem je to riziko pro plod? Zda v horečce nebo přímo ten virus dokáže napáchat nějaké škody? Těch informací je všude tak málo… Bály byste se na mém místě? Děkuji.

Mám informaci 3 roky starou, kdy jsem chytla 7. nemoc v prvním trimestru. Tenkrát to moje praktická lékařka konzultovala přímo s odborníky a prý to v ČR není nebezpečné. Informace o nebezpečnosti jsou z Amerického kontinentu, kde jim řádí i nějaká jiná mutace a ta nebezpečná pro těhotné je. Ale v Evropě se prý nevyskytuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat