Léčba horečky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Q97
16
28.6.22 03:08

Léčba horečky

Syn 9 měsíců má horečky 38-39 stupňů. Už několikrát jsme podali čípek pro snížení teploty. Jak to prosím je s léčbou? Je lepší dodržovat intervaly 4h mezi podáním, dokud horečka kompletně nezmizí, nebo dávat lék až v případě nutnosti (teplota trochu vyšší). Nechat tělo, aby si s nemocí trochu samo poradilo? Co je z hlediska budování imunity lepší?

Tenhle dotaz je vlastně i obecně na jiné nemoci (kašel, rýma apod.), nevím, zda imunitě spíše neškodím, když v jednu chvíli lék podám, ale pak nechávám, aby si tělo samo poradilo 🤷🏻‍♀️

Děkuji za pomoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43852
28.6.22 06:06

Střídat panadol a nurofen čípky. Nemusí se pak úplně dodržet rozestup. Při prvních dnech horečky nechodím k lékaři, jen kdyby opravdu nešlo horečku srazit a nebylo to hodně malé dítě. Na kašel používám sirup, mívá spíš zadní rýmu a z toho pokašlává. Kapky do nosu a tekutiny. Hodně smrkat nebo odsávat. Hodně malému dítěti jen čištěnou mořskou vodu. Jako malé dítě neměl nikdy tak urputnou rýmu jako třeba já, v noci dýchá nosem normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
28.6.22 06:24

Stridat leky vic prispevek vyse, ale horecku ber spise jako pritele, neni potreba ji za kazdou cenu srazit az na obvyklou teplotu ditete. horecka pomaha i lecit… ja davam dalsi davku az teplota zase vystoupa nad nevhodnou hranici, tj. kdyz po casovem rozestupu je dobra, rozhodne do titete nehrnu dalsi sirup ci cipek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29714
28.6.22 06:52

No pokud to je jen kolem 38, tak nechávám vypotit, leda třeba na noc dávám léky, protože to teplota z pravidla leze ještě víc nahoru), vyšší horečky srazim, dávám po těch 4 hodinách paralen/nurofen. Když je echt vysoká a nemají studené nohy, tak přidám octové ponožky. Pokud budou trvat dýl jak 3 dny, tak pak jít k Dr zjistit příčinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8816
28.6.22 07:08

Teplota 38 stupňů se nesnižuje, a rozhodně pri takové zvýšené teplotě nedavkuj dítě každý 4 hodiny. 8o Není nutný aby měl 36.5. Je důležitý aby když už je teplota, tak aby klesla. Nezůstavala stejná, nebo se nezvysovala. Pokud bude mít v 8 ráno 38,5 dej čípek. Když bude mít za čtyři hodiny 38, nic už nedávej pokud to nebude zase stoupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73851
28.6.22 07:37

V tomto veku bych snizovala nad 38-38,5, dle jeho stavu. U strasich deti pak nechavam horecku pusobit a snizuju az nad 39. Dcera byla do cca 5 let nemocna ve skolce porad a v prvni tride uz v podstate nechyta nic ani od nas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73851
28.6.22 07:38

A intervaly dodrzuju tak, ze lek nepodam driv, ale samozrejme cekam, az ta horecka zase vyleze nad hranici, kterou jsem ochotna tolerovat. Klidne po 9 hodinach napriklad, pak po 11 atd. I to, ze se prodluzuji intervaly mezi podanymi leky je pak znamkou ustupujiciho infektu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
28.6.22 08:20

Ja bych jen rada podotkla, ze horecka se neleci, neni to nemoc. Horecka je priznak problemu v organismu. 38 jsem nesrazela, pokud diteti nebylo vylozene zle nebo ho k tomu neco nebolelo (zuby, hlava). Nad 38,5 jednorazove cipek/sirup (Panadol, Nurofen apod), tam by mela teplota klesnout a dokud zase dite nepalilo, tak jsem nic dalsiho nedavala. Nutnost stridat po 4 hodinach paracetamol a ibuprofen jsme meli jen pri spale, jinak si s tim telo vetsinou samo za par dni poradilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5675
28.6.22 08:55

Nestridala bych za každou cenu, vlastně já se tomu snažím vyhýbat a dávám většinou jen Nurofen sirup po 8 hodinách plus minus, když je to potřeba. Když se teplota drží v nějaké normě, tak interval prodloužím, ale nezkracuji. Po 4 hodinách jsem střídala jen když byly antibiotika, to už je to jedno, protože působí hlavně ty léky. Jinak ta horečka sama o sobě taky k něčemu je, a když má dite jenom 38, plus minus tady rejdi a hraje si, maximálně je nevrlé, tak nedávám nic a vyckavam, kam se to vyvine :lol: když to skáče nad 39 nebo nad 40, prioritně se snažím ho zavodnit a pak, až aspoň něco vypije, dávám ten sirup.

K lékaři bych šla po trech dnech, když by se stav nezlepsoval nebo se neobjevily žádné další příznaky (čímž myslím hlavně vyrazku). Kdyby se stav zhoršoval, šla bych dříve.

Příspěvek upraven 28.06.22 v 08:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18297
28.6.22 08:57

Horecka neni nemoc, ale obranna reakce organismu. Co mam zkusenosti, tak cim dukladneji clovek srazi, tim dele se nemoc vlece. Ja srazim holkam, jen pokud vypadaji vylozene spatne (coz u nich byva az nad 39) nebo obcas na noc, at se vsichni vyspime. Synovi srazim drive (38.5-38.7), tam uz mam zase zkusenost, ze kdyz nepodchytim horecku vcas, telo se nejak zacykli v horecnate reakci, syn ma pres 40 a nejde mu to srazit. U malych deti je mozna lepsi byt opatrnejsi, ale do budoucna si myslim, ze je lepsi antipyretiky spis setrit, pokud to dovoli stav ditete.

Příspěvek upraven 28.06.22 v 08:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2200
28.6.22 08:57

Obecně se doporučuje do 38 nesrážet, ale já se řídim hlavně stavem dítěte. Pokud nemá 38, ale vidim, že je hotová, ukňouraná tak ten nurofen klidně dám. Mladší dcera trpí na hodně vysoké horečk přes 40. Tam už střídám paralen a nurofen po 4h na doporučení dr. i po 3h, když je to třeba. Na noc dávám lék i když má 38, aby se v klidu prospala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
16
28.6.22 09:10

@Russet dobře, mockrát děkuji. Podle intuice jsem to tak také dávala, ale právě jsem si nebyla jistá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3022
28.6.22 09:11

Ridim se celkovym stavem ditete. Kdyz 13mesicni pri horecce 39,8 tanci a je uplne v pohode, tak nevidim duvod horecku snizovat. Stejne tak kdyz 5leta pri horske ture popohani zbytek rodiny, ktery jde 20 m za ni, a jen diky tomu, ze si pri 30 stupnich ve stinu postezuje, ze je ji zima, zjistime, ze ma horecku 39,4. Tehdy jsem se s ni vratila do kempu, turu nedokoncila, povinne odpovivala ve stanu. Ale horecku jsem ji nesnizila.

Naopak kdyz pri 38,8 breci, ze ji boli hlava, tak ji podam Paralen. Ostatne kdyz dceri byly 4 tydny, tak mela horecku 38,8 - 39,2, jinak byla uplne normalni. Kdyz to trvalo 12 hodin, jela jsem s ni na pohotovost. Tam uz mela jen 38,4. Nechali si nas 3 dny v nemocnici, udelali ji spoustu vysetreni (na pricinu horecky neprisli), pri kazdem prebalovani jsem mela merit teplotu. Kdyz uz mela jen zvysenou teplotu (po tech 3 dnech), pustili nas domu. A za celou dobu hospitalizace ji ani jednou nepodali antipyretika. Doma ji po par hodinach zase stoupla teplota na 38,8. Volala jsem do nemocnice. Rekli, ze jestli chci, muzu prijet. A jestli chci, muzu ji podle hmotnosti odkrojit kousek Paralen cipku. Ale rekli to stylem, ze to fakt neni potreba. Po par hodinach ji zase teplota sama klesla a pak uz se nevratila.

Proste pokud dite neni apaticke, schvacene, uplakane, tak nesnizuju. A pro pripad nejistoty mam doma CRP testy. Zadny lekar mi nerekl argument, ktery by me presvedcil k podani antipyretik diteti, ktere je pri horecce v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1285
28.6.22 09:14

Střídám paralen/panadol a nurofen/ibalgin. Pokud po 4 hodinách horečku nemají, tak nedávám a jen hlídám teplotu. Pokud ale mají třeba už po 3 hodinách vysokou, tak nečekám další hodinu. V případě kašle pravidelně a do 17:00 sirup a pak třeba ještě ve20:00 tussin(ten na noc nevadí). Rýmu řeším tak, že třeba 5× denně udělám toto:dám mořskou vodu na uvolnění, třeba za půl hodiny odsaju(ideálně odsávačkou na vysavač), po odsání dám nasivin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Q97
16
28.6.22 09:15

Děkuju moc za všechny reakce. Potvrdila jsem si, že intuitivně teda dělám vše správně 😅 ale prcek má takto horečku poprvé, tak jsem raději opatrnější 😇 on je teda nevrlý teď pořád, jakmile má nad 38. Ale čípek jsem dala až když měl 38,7 a výš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat