Do(studování) SŠ

Anonymní
24.8.21 16:35

do(studování) SŠ

Odešla jsem že SŠ, měla jsem dítě brzy.

Řekla jsem si, že škola počká, chtěla jsem si vytvořit své zázemí, nebýt na nikom závislá, věnovat se dítěti (nenechat si nic utéct) atd.

Dítě už povyrostlo, mám práci, kterou mám ráda byť mizerně placenou a snažím se realizovat i nějakou ruční prácí a přivydělat si tak. Celkem mě baví i jazyky. Mám na to sluch/cit.

V posledních dvou letech mi nedá spát pocit, že bych měla maturitu dodělat. V mém oboru by to znamenalo dodělat 3. a 4. ročník. A možná nějaká rozdílovka :nevim:
Nebo začít nový obor a dělat SŠ úplně od začátku. Nabízí se předškolní a mimoškolní pedagogika, nebo sociální činnost. Můj nedodělaný obor je hotelnictví.
Vlastně ani nevím, jak by se v práci postavili k tomu, že bych min. 1 den v měsíci byla ve škole.

Mám dilema. Nevím co studovat, pr

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32690
24.8.21 16:36
@Anonymní píše:
Odešla jsem že SŠ, měla jsem dítě brzy.

Řekla jsem si, že škola počká, chtěla jsem si vytvořit své zázemí, nebýt na nikom závislá, věnovat se dítěti (nenechat si nic utéct) atd.

Dítě už povyrostlo, mám práci, kterou mám ráda byť mizerně placenou a snažím se realizovat i nějakou ruční prácí a přivydělat si tak. Celkem mě baví i jazyky. Mám na to sluch/cit.

V posledních dvou letech mi nedá spát pocit, že bych měla maturitu dodělat. V mém oboru by to znamenalo dodělat 3. a 4. ročník. A možná nějaká rozdílovka :nevim:
Nebo začít nový obor a dělat SŠ úplně od začátku. Nabízí se předškolní a mimoškolní pedagogika, nebo sociální činnost. Můj nedodělaný obor je hotelnictví.
Vlastně ani nevím, jak by se v práci postavili k tomu, že bych min. 1 den v měsíci byla ve škole.

Mám dilema. Nevím co studovat, pr

No úplně nevím, jestli by ti uznali ty roky, co jsi absolvovala. Ptala ses na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2632
24.8.21 17:12

Já myslím, že vrátit se takhle do školy lze jen do dvou let. Jestli ti teda dobře rozumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
24.8.21 17:30

Poptej se jestli by ti vůbec ve škole uznali absolvované ročníky, uznává se jen určitý počet let od ukončení/přerušení studia. Z těchto tří oboru je nejlepší předškolní pedagogika. Hotelnictví není úplně ideální obor pro člověka s rodinou, uplatnění hlavně jako servírka či kuchařka a jestli chceš pracovat v sociálních službách, tak ti stačí udělat si kurz na pracovníka v sociálních službách, se sociální střední budeš na tom úplně stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 17:47
@vokishka píše:
No úplně nevím, jestli by ti uznali ty roky, co jsi absolvovala. Ptala ses na to?

Ano, ale ne na škole, ze které jsem odešla. Ta absolutně zavrhla možnost ivp, takže mi nabídli jít na tří letý obor a jedině denní studium, což jsem tehdy nechtěla.

Uznané roky na soukromé ano, s tím, že by byla případně rozdílovka z jazyků. Ještě neuplynulo 10 let :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat