Dotaz ohledně jména

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 12:01
Dotaz ohledně jména

Maminky, máte doma někdo syna (nebo třeba nějakou kamarádku co má syna) se jménem William? Jak ho oslovujete? Nesetkaly jste se třeba s tím, že by mu někdo říkal Viléme?
Děkuji :)

(Anonym nutný)

Reakce:
xFelli
Závislačka 2735 příspěvků 12.11.14 12:06

Mám kamaráda Viliama a říká se mu Vildo..

lenk
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 12.11.14 12:09

Nemám, ale říkala bych mu Willi, Wille, mám známého Viléma a říkají mu takhle.

evill
Závislačka 3775 příspěvků 12.11.14 12:10
@Anonymní píše:
Maminky, máte doma někdo syna (nebo třeba nějakou kamarádku co má syna) se jménem William? Jak ho oslovujete? Nesetkaly jste se třeba s tím, že by mu někdo říkal Viléme?
Děkuji :)(Anonym nutný)

Kamarádka mu říká Wildo, Wilíku a jeho babička Wilémku.

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 12.11.14 12:27

Měla jsem kolegu s tímhle jménem, otec byl cizinec, a všichni mu říkali Willi, a to už byl čtyřicátník. Nikdo s tím neměl problém.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10272 příspěvků 12.11.14 12:42

S náma v porodnici byli dva ;) Jeden byl Petr William a jeden jen William. My jsme chtěli taky Viléma, ale máme holku :D

Teď nejsme ve styku, ale myslím, že Viléme bych mu asi neříkala - ale Vilíku klidně. Případně Billy.

A jinak pokud myslíš, že by lidi mu místo William říkali Vilém, tak to se samozřejmě může stát, jako se třebe holčičce jménem Sophia může říct Sofie a tak… ale čekala bych to spíš u starší generace.

Já bych teda hlavně apelovala na to, abyste Williama kombinovali s nějakým adekvátním příjmením - pokud jste Novákovi nebo Vopičkovi, tak to bude za trest. (Ten „náš“ William z porodnice měl nějaké německé příjmení, Walter nebo tak, a měl tatínka Richarda a bratra Edwarda, a to je myslím celkem pěkný. Petr William byl Procházka :zed: )

Sabuliin
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.11.14 17:11

My mame taky takove „cize“ znejici jmeno :) @Slečna Ferka

Slečna Ferka
Extra třída :D 10272 příspěvků 12.11.14 19:04

@Sabuliin Tak pak nevidím problém :)

Lola221
Nováček 4 příspěvky 13.11.14 12:04

Můj muž je Viliam (je to slovák) a na SK mu říkají Vilo, Vilko. V Čechách nejčatěji Vili, Vile, Vilíku :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >