Dotaz pro učitelky - jak přežít rodiče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 13:40
dotaz pro učitelky- jak přežít rodiče?

Tak jsem se dneska tak trochu vyšokovala ve školce. Děcko jelo na výlet se školkou. Jedna maminka tam přivedla silně kašlající dceru. Fakt to v ní úplně rachtalo. Zaslechla jsem, jak jí šeptá, ať to vydrží, že jí ten prášek brzy zabere. Tekly jí nudle. 8o Další maminka pomlouvala učitelky před školkou, že to mají děsně zorganizované, jak si mohou dovolit dát dětem s sebou obědový balíček, že nebudou mít teplý oběd (mimochodem jednou za rok). Asi před týdnem jsem se dozvěděla přímo od učitelky, že si jedna maminka stěžovala, že chodí na příliš dlouhé procházky a dítě je pak unavené a nechce do školky… :roll: (nejmladšímu dítěti ze školky je 3,5roku, takže žádní dvouleťáci…)Tyjo, já jsem tak ráda, že je vyvenčí, vůbec nechápu, jak si někdo může na toto stěžovat. Se zlobivým děckem bych si nejspíš poradila, ale ty rodiče bych asi nedala, to je děs. Samozřejmě znám určitě i spousta normálních rodičů, ale tohle je během týdne potřetí, co nevěřím svým uším. Jak se dá tohle skousnout?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
sakota
Kelišová 5875 příspěvků 30.05.19 13:46

No blbe, ale co zbyva. :D je jen jedna vec, ktera je horsi nez deti: jejich rodice. :lol:

SAJ
Závislačka 4019 příspěvků 30.05.19 13:48

Stačí výdržet do střední školy. To už nechodí rodiče prudit, ale brečet. :mrgreen: Ti samí.

S rozumnými se domluvíš kdykoli.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 30.05.19 13:49

Taky vždy čumím jak jsou někteří rodiče hnusní, nepozdraví, odevzdají dítě, ještě si postěžují na blbosti a přijdou si až ke konci provozní doby… je mi učitelek fakt líto, já bych to dělat nemohla

sakota
Kelišová 5875 příspěvků 30.05.19 13:51

@Kaileee tak prichod ke konci provozni doby neni nic proti nicemu. Blby je prichod po konci provozni doby, ale chapu, ze vyjimecne se muze neco pos.at kazdemu. Kdyz to neni kazdy tyden… ale ty stiznosti na prkotiny, to bylo vyzivne. (Akt.jsem na rodicaku, tudiz vzpominam na to, co bylo. Treba to bude po navratu lepsi… :lol: :lol: )

necy
Kecalka 120 příspěvků 30.05.19 13:55

Taky obcas na satne zasnu.Ted ceka syna prvni vylet ve skolce.Na vylety jezdime jako rodina hodne.Ale toto bude prvni ve skolce. Koupila sem lepsi batoh, novou lahev. Prijde me to jako udalost :oops: :lol: A na satne jen slysim jestli to neni zbytecne, komplikovane a podobne reci :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 13:56

Jojo, ve čtvrté třídě žádný problém doma, synáček nejhodnější, ani o něm neví (zaparkovaný u PC), i když jsme s třídní učitelkou maminku upozorňovaly na výchovné problémy. V páté už maminka na třídních schůzkách brečela, že neví, co s ním a ať jí řekneme, co má dělat :roll:
Další - denně se se synem učí několik hodin… hm, to by to vypadlo ve škole jinak. Navíc to děcko mi řekne, že se doma neučilo…
Další - ano, jistě dohlédne na pravidelnou přípravu, chystání pomůcek a včasnou večerku (fakt není možné, aby v pětce díte chodilo spát o půl druhé! ráno)… skutek samo utek.
Další - tentokrát otec - syn se nebude učit rovnice, jen proto, že se zrovna rovnice probírají, ale máme počkat, až kluk sám projeví zájem a pak mu to vysvětlit.
A pořád něco :roll:

Anonym, přece jen dost info…

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 4 inzeráty 30.05.19 13:56

Stěžování si bylo, je a zřejmě i bude všude, nejen ve školce. Spíš mi vadí ta situace, kdy rodič dá do školky evidentně nemocné děcko. Chápu, že musí chodit do práce, peníze nepočkají, ale sama patřím mezi pitomce, kteří vždy nechají dítě pořádně vyležet, pak ho dají zdravé do školky a za týden si ho zase berou zpátky s kašlem, rýmou apod.

S naší školkou a jejími učitelkami zatím nemám žádný nějaký problém, připadá mi, že jsme dost na stejné vlně, navíc dbám pravidla, že nemohu věřit všemu, co mi děcko namluví (a doufám, že stejně tak ve školce nevěří všemu, co jim povídá o nás :mrgreen: ). Většinou lze vše, co by se mi případně nemuselo líbit (třeba ten obědový balíček), řešit předem…

Svého času jsem dobrovolničila ve školce pro sociálně vyloučené děti. Kolikrát školka neučila dovednostem dítka, ale jejich rodiče - už jen to, každý den ráno vstát, dítě adekvátně obléct a přivést do školky, natož mu s sebou třeba dát nějakou svačinku apod. Ono to v podstatě asi platí i pro nás, sociálně nevyloučené rodiče, naučit se fungovat s nějakou institucí, která přejímá odpovědnost za výchovu našich dětí po část dne. Asi jsme v tomhle ohledu měli dobrou ruku na volbu školky, nebo nevím… Ale co slyším od kamarádek, co učí na ZŠ či SŠ, ono je to fakt všude…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 13:56

Ja jsem učitelka na gymnáziu a můžu Vám říct, že děti jsou v pohodě, ale rodiče jsou opravdu zlo! Samozřejmě ne všichni, ale bohužel stačí jeden takový ve třídě a je vymalováno. Opravdu bych mohla vyprávět…

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 4 inzeráty 30.05.19 13:58

Ovšem je fakt, že v šatně člověk kolikrát zažije různé situace, ani ne od dětí, ale právě od rodičů. Mně dost vadí už jen to, že přijdu, pozdravím, a dotyčná maminka / tatínek se na mne podívají, ani nemuknou a vytrvale se baví jen se svojí ratolestí.

Hegy
Kecalka 173 příspěvků 30.05.19 14:00
@Anonymní píše:
Ja jsem učitelka na gymnáziu a můžu Vám říct, že děti jsou v pohodě, ale rodiče jsou opravdu zlo! Samozřejmě ne všichni, ale bohužel stačí jeden takový ve třídě a je vymalováno. Opravdu bych mohla vyprávět…

To vám věřím a nezávidím…někteří rodiče jsou vyloženě na přeshubu…

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 30.05.19 14:00
@sakota píše:
@Kaileee tak prichod ke konci provozni doby neni nic proti nicemu. Blby je prichod po konci provozni doby, ale chapu, ze vyjimecne se muze neco pos.at kazdemu. Kdyz to neni kazdy tyden… ale ty stiznosti na prkotiny, to bylo vyzivne. (Akt.jsem na rodicaku, tudiz vzpominam na to, co bylo. Treba to bude po navratu lepsi… :lol: :lol: )

spíše jsem to myslela tak, že většinou si navymýšlejí ty, co tam fakt mají děcko celý den (což bych očekávala, že budou vděčnější)

sakota
Kelišová 5875 příspěvků 30.05.19 14:07

@Kaileee jo no. To si pamatuju presne jednu takovou maminku, co jednim dechem neco a druhym opak. Hrala jsem s predskolakama draci doupe a matka na me nabehla, ze to je hrozne nasilny a ze to teda ne! Tatinek klula byl profesionalni vojak a matka nosila do skolky omalovanky tanku… :D

mojmira
Hvězda diskuse 78467 příspěvků 30.05.19 14:11

Vzpomínám na jedn maminku a její Jarušku. Maminka si chodila pro Jarušku těsně před pátou, a již od dveří volala, domů jsem přišla ve dvě hodiny, ale co já bych s Jaruškou doma dělala. Ještě že je ta školka a kdyby tak byla až do 6…jasně, Jaruška by šla domů těsně před šestou ;)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 30.05.19 14:11

To máte jako s pokladními :D někdy se najdou zákazníci fajn někdy na pár facek :D a Neuděláte nic.. nejradši mám když jdeme se synem kolem někoho z baráku syn(4) pozdraví a dospělák mu neodpoví.. Kolikrát mám chuť zařvat "dobrý deeeeeeen!! " :zed: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama