Doučování

1
24.9.21 10:11

Doučování

Zdravím, rád bych se zeptal, jestli má učitelka právo, na to mě nechat chodit na doučování i když ho nepotřebuju. Naše třídní za mnou přišla, že prý mě učitelka na aj přihlásila na doučování ale já mám z angličtiny 1-2 tak to nechápu, protože jsou tu lidi, kteří mají za 4 a ty tam povinně nemusí. Podle mě nemá právo mě nechávat ve škole déle než mám rozvrh, pochopil bych, kdyby si to domluvila s rodiči ale nedomluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2781
24.9.21 10:22

A co na to rodičové? Předpokládám, že plnoletý/á nejsi, takže hlavní slovo budou mít oni a ty max. „poradní hlas“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24963
24.9.21 10:46

Kolik ti je? Co se zeptat angličtinářky, z jakého důvodu to doučování je? Povinné, nepovinné? Nematuruješ z AJ a není tohle nějaká příprava na maturu?
My ti tady toho moc nepovíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16814
24.9.21 11:30
@Kores123 píše:
Zdravím, rád bych se zeptal, jestli má učitelka právo, na to mě nechat chodit na doučování i když ho nepotřebuju. Naše třídní za mnou přišla, že prý mě učitelka na aj přihlásila na doučování ale já mám z angličtiny 1-2 tak to nechápu, protože jsou tu lidi, kteří mají za 4 a ty tam povinně nemusí. Podle mě nemá právo mě nechávat ve škole déle než mám rozvrh, pochopil bych, kdyby si to domluvila s rodiči ale nedomluvila.

Jestliže s tím Tvoji rodiče nesouhlasí, tak na to učitelka právo nemá a po skončení vyučování můžeš normálně odejít domů.

Proč by chtěla, aby ses chodil doučovat, to už je jiná věc - zřejmě má dojem, že Ti to z nějakého důvodu prospěje a na ten konkrétní důvod se jí budeš muset zeptat osobně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6130
24.9.21 11:40

Třeba dcera má ve škole jazykové semináře, je to pro děti, které se chtějí zdokonalit a dělají si jazykové certifikáty. Nemůže to být něco obdobného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35707
24.9.21 13:39
@Kores123 píše:

Pokud si neděláš pr. del, tak školy dostaly dotace na doučování žáků po lockdownu-Čj, ma, cizí jazyky. Pokud se nevyčerpají, musí se vrátit. Učitel nebo i asistent pedagoga, pokud je schopen, má zaplacené individuální doučování i jednoho žáka, 250 Kč /vyučovací hodina. Toto doučování může využít jakýkoliv žák, nejen ten ohrožený školským neúspěchem, i jedničkář.

Takže potřebuje nahrabat prachy. Prostě ať rodiče poděkují, že nemáš zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat