Doučování angličtiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 14:41
Doučování angličtiny

Ahoj,

Je mi 24let a dodělávám si maturitu při práci. Čeká mě maturita a už jsem začala dělat maturitní testy. Vypadá, že vše zvládnu. Ale Didaktický test z Aj nezvládám. Už poněkolikáté se mi nepovedl. Ráda bych našla někoho, kdo doučuje Angličtinu nejlépe Pardubice a pomohl mi testem projít. Není tu někdo takový? Nebo je něco, co byste mi doporučili,,jak na test"? Bohužel je pravdou, že angličtinu v práci nevyužívám a tak i celkem pozapomínám. Nicméně čas nějaký do května ještě mám a chci to udělat. :oops:
Copak pomohlo Vám s Didaktickým testem?

Děkuji za pomoc

Reakce:
Lucie Zezulková
Povídálka 13 příspěvků 01.08.19 14:55

Poslech - dívejte se na seriály s anglickými titulky, časem se to zlepší. Čtení - tam je nejlepší si nejdřív přečíst otázku a hledat na ni odpověď, podívat se v čem se liší odpovědi. True x false - tam jde vše popořadě, takže zase hledat dané informace, většinou to vychází půl na půl. Přiřazování - podtrhat si důležité informace, tohle trvá asi nejdéle.
Gramatika - tam se to pořád opakuje dokola, takže si s někým procházet chyby, proč to je tak a proč ne takhle, vypisovat si předložkové vazby a frázová slovesa.

Nejsem z Pardubic, ale můžu poradit přes e-mail nebo zprávy.

Náhodný host
Kecalka 261 příspěvků 01.08.19 15:18

@Lucie Zezulková Gramatika, tu se jde naučit - nadrilovat, zcela sám. Pro začátečnickou i středně pokročilou úroveň jsou knížky, kde jsou i správná řešené. Myslím Raymond Murphy, knih je více, např. English Grammar in Use, ale má to odstupňované dle úrovně znalostí. Nakonec právě tuhle cvičebnici užívají i na gymnáziích učitelé ve svých hodinách. V zásadě jsou tam dva typy drilovacích cvičení. První, tvořit analogické věty dle vzoru, tam to nebývá složité pochopit a na pár příkladech to člověk procvičí. Potom jsou doplňovací cvičení, tam bývá klíč, co je správně. Poslech, to se taky člověk nacvičí sám. Prostě poslouchat co nejvíc v angličtině. Kdo nedokáže poslouchat třeba BBC, jelikož to vyžaduje určitou slovní zásobu, tak cvičit poslech u namluvených textů k učebnicím, dokola poslouchat, postupně to člověk do sebe dostane. Je to spíš věc času, není to hned. Je dobré, když člověk tomu rozumí, tj. neslyší moc neznámých slov, rozumí gramatické stavbě vět. Poslouchat a nerozumět, co říkají, to velký smysl nemá, ale i to má určitý přínos. Lepší je poslouchat a z většiny tomu rozumět. Maturant by asi měl rozumět zprávám na BBC, nějaké slovíčko znát nebude, ale to lze domyslet, nebo vyhledat ve slovníku. Učitel v cizí řeči má význam spíš pro nácvik konverzace. V zásadě potřeba není, gramatiku i ostatní se lze naučit z kníže, z poslechu zas porozumění. Konverzaci se člověk naučí nejlépe praxí, tj. optimální je rodilý mluvčí. Ale didaktický test o tom není, tam jde o písemný jazyk a pasivní znalost, tj. rozumě mluvené řeči a pak zatrhnout odpovědi, dle toho, co tam říkali.

montypaw
Nováček 1 příspěvek 01.08.19 16:18

Zkus Janu Dvořákovou z Pardubic, kontakt určitě najdeš na netu, má svoje webovky.

Náhodný host
Kecalka 261 příspěvků 01.08.19 17:23
@montypaw píše:
Zkus Janu Dvořákovou z Pardubic, kontakt určitě najdeš na netu, má svoje webovky.

Mám trochu rozpaky, někdo tu má čerstvou registraci a první příspěvek doporučuje učitelku angličtiny. Reklama na vlastní osobu nebo kamarádku? Já spíš beru, že někdo nový se bude na něco ptát, ale hned radit? Do té doby tu nediskutuje, ale založí si profil, aby poradil někomu, kdo něco shání??

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 01.08.19 19:25

@Náhodný host Podobný pocit. Ostatní příspěvky téma aj už nahlaseny.

Náhodný host
Kecalka 261 příspěvků 01.08.19 19:33
@MP Krista píše:
@Náhodný host Podobný pocit. Ostatní příspěvky téma aj už nahlaseny.

Tak profil tu má více let, nicméně toto byl první diskuzní příspěvek. Trošku taky nechápu, proč se někdo na takovou věc ptá anonymně. To bych nechal na citlivější věci, např. někdo zmíní svojí nemoc, nebo nemoc dítěte, nebo problém z manželství ap. Většina lidí tu má nicky, ne občanské jméno, takže na toto se jde zeptat bez obav.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 20:05

Děkuju, určitě zkusím více pouštět seriály v angličtině i když kvůli práci není času tolik :?
Jinak co se týče doučování p. Dvořákovou jsem nekontaktovala, protože Google mi vyhodil, že má,,zavřeno" a na webovkách (pokud to byly správné :nevim: ) jsem tedy našla pouze nějaké materiály ke stažení, ale nic ohledně doučování. Kontaktovala jsem dvě jazykové školy zde ve městě, tak snad se najde někdo, kdo bude mít se mnou trpělivost :roll:
PS: stydím se za to, že si školu dodělávám až v mém věku, nevidím za tím nic špatného :nevim:
Jojo jsme čecháčci.. :roll:

Náhodný host
Kecalka 261 příspěvků 01.08.19 20:46

Možná zkus https://www.helpforenglish.cz/ - což je nekomerční, jsou tam různé odkazy. Co vzpomínám, tak to založil někdo z Pardubic, původně učil na zš, pak sš, nakonec na pardubické univerzitě, Vít a už nevím jak dál. Teď tam jsou jiná jména. Před lety jsem to sledoval, ten člověk - zakladatel, psal hezky. Sám měl nejvyšší zkoušku z jazyka, tj. CPE, krom té fakulty.
Já třeba poslouchám BBC, krom rádia si i stahuji na internetu, BBC global news download. Je to bez přepisu, já ho nepotřebuji. Poslouchám spíš, abych si znalost udržel, nemám cíl nějakou zkoušku. Ono je toho plno, ale já pro sebe nehledám nějaké učební materiály. Poslouchám zprávy, nebo si přečtu nějaké zpravodajství či knížku, znalost mám pokročilejší.
Co jsem nahlédl na ty testy, tak půjde asi o znalost gramatiky, potom i umět poslech, tj. rozumět, co se říkalo a dle toho pak vyplnit otázky.

Váš příspěvek
Reklama