Dovolená - nárok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiffany
Extra třída :D 11863 příspěvků 06.03.18 11:07
Dovolená - nárok

Můžete mi poradit, jak se vypočítá poměrná část dovolené, když roční nárok je 20 dní. Pracovní poměr trval do 28. února. Měla jsem tam nějaké OČR, má to vliv? Nebo v jakém případě nevznikne nárok? Díky

Reklama

Reakce:

Shierly
Povídálka 49 příspěvků 06.03.18 13:32

Ahoj.
Nárok 20 dní za 12 měsíců a prac. poměr do konce druhého měsíce - jednoduchej výpočet : 20/12×2. Ale s tim OČR nevim, bohužel. Snad někdo poradí. :-)

tiffany
Extra třída :D 11863 příspěvků 06.03.18 14:34
@Shierly píše:
Ahoj.
Nárok 20 dní za 12 měsíců a prac. poměr do konce druhého měsíce - jednoduchej výpočet : 20/12×2. Ale s tim OČR nevim, bohužel. Snad někdo poradí. :-)

Právě že mi to nevychází, tak se ptám.

sagina
Kelišová 7280 příspěvků 06.03.18 16:09

@tiffany protože jsi v letošním roce neodpracovala alespoň 60 směn, tak ti nárok na poměrnou část roční dovolené (tedy 20/12*2) nevznikl. vznikl ti nárok za odpracované dny, kdy za každých 21 odpracovaných směn máš nárok na 1/12 výměry dovolené. OČR se jako odpracovaná směna nepočítá.

tiffany
Extra třída :D 11863 příspěvků 06.03.18 17:03
@sagina píše:
@tiffany protože jsi v letošním roce neodpracovala alespoň 60 směn, tak ti nárok na poměrnou část roční dovolené (tedy 20/12*2) nevznikl. vznikl ti nárok za odpracované dny, kdy za každých 21 odpracovaných směn máš nárok na 1/12 výměry dovolené. OČR se jako odpracovaná směna nepočítá.

Děkuji za vysvětlení :kytka:

Shierly
Povídálka 49 příspěvků 06.03.18 18:29

@sagina vidíš, a já jsem si myslela, že se tenhle výpočet používá vždycky. Tak jsem zas o něco chytřejší. :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Opilý nesmí za dcerou! Andrea Pomeje promluvila o těžké situaci s Jiřím a naznačila naději

Opilý k dceři nesmí! Jiří Pomeje (53) má podle své manželky Andrey (29)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama