Dovolená - nárok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiffany
Extra třída :D 11863 příspěvků 06.03.18 11:07
Dovolená - nárok

Můžete mi poradit, jak se vypočítá poměrná část dovolené, když roční nárok je 20 dní. Pracovní poměr trval do 28. února. Měla jsem tam nějaké OČR, má to vliv? Nebo v jakém případě nevznikne nárok? Díky

Reklama

Reakce:

Shierly
Stálice 52 příspěvků 06.03.18 13:32

Ahoj.
Nárok 20 dní za 12 měsíců a prac. poměr do konce druhého měsíce - jednoduchej výpočet : 20/12×2. Ale s tim OČR nevim, bohužel. Snad někdo poradí. :-)

tiffany
Extra třída :D 11863 příspěvků 06.03.18 14:34
@Shierly píše:
Ahoj.
Nárok 20 dní za 12 měsíců a prac. poměr do konce druhého měsíce - jednoduchej výpočet : 20/12×2. Ale s tim OČR nevim, bohužel. Snad někdo poradí. :-)

Právě že mi to nevychází, tak se ptám.

sagina
Kelišová 7413 příspěvků 06.03.18 16:09

@tiffany protože jsi v letošním roce neodpracovala alespoň 60 směn, tak ti nárok na poměrnou část roční dovolené (tedy 20/12*2) nevznikl. vznikl ti nárok za odpracované dny, kdy za každých 21 odpracovaných směn máš nárok na 1/12 výměry dovolené. OČR se jako odpracovaná směna nepočítá.

tiffany
Extra třída :D 11863 příspěvků 06.03.18 17:03
@sagina píše:
@tiffany protože jsi v letošním roce neodpracovala alespoň 60 směn, tak ti nárok na poměrnou část roční dovolené (tedy 20/12*2) nevznikl. vznikl ti nárok za odpracované dny, kdy za každých 21 odpracovaných směn máš nárok na 1/12 výměry dovolené. OČR se jako odpracovaná směna nepočítá.

Děkuji za vysvětlení :kytka:

Shierly
Stálice 52 příspěvků 06.03.18 18:29

@sagina vidíš, a já jsem si myslela, že se tenhle výpočet používá vždycky. Tak jsem zas o něco chytřejší. :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama