Dovolená Řecko aktuálně

192
8.6.21 14:50

Dovolená Řecko aktuálně.

Ahoj všem, chystáte se někdo o letošních prázdninách do Řecka? Máme u cestovky voucher a moc chceme letos konečně jet, ale odrazuje mě spousta nejasností a ta nejistota. Cestovka komunikuje tak nějak velice prazvláštně, na jakýkoliv dotaz jen odkaz na obecné podmínky a to je vše. Jde mi např. o testování, já budu očkovaná, manžel a dítě nikoliv, takže ti budou muset na test, na můj dotaz ohledně nároku na 2 PCR testy měsíčně zdarma mi bylo sděleno, že testování proběhne na letišti za 990Kč na osobu. Toť vše. nebo např. v případě pozitivního testu (namátkové testování) po příletu do Řecka prý toto řeší pojištění. To bychom samozřejmě měli, ale karanténa tam by pak měla být 14dní! Opravdu bude celá proplacena z pojištění? A když bude pozitivní jeden z nás, ostatní budou logicky jinde…atd, atd. Prostě jen dotaz na Vás, kteří toto teď řešíte…váháte nebo to prostě risknete a dovolenou již máte zajištěnou?

Příspěvek upraven 08.06.21 v 15:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1008
8.6.21 14:54

Ne, z duvodu velke nejistoty bych nejela. Jedu tam, kde neprobiha nahodne testovani pochybnymi antigennimi testy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
8.6.21 14:57

To úplně chápu. Mě právě toto nejvíc odrazuje a přijde mi, že nikdo neví jak by to pak reálně vše bylo. @PupuP Jestli se můžu zeptat, kam se chystáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
8.6.21 14:58

On totiž hlavně nikdo neví jak to bude v červenci a srpnu, řekové můžou rozvolnit a nebo taky ne. Tak nevím, jak dál…jestli rikovat a čekat a doufat, že bude pak nějaký „last minute“ a rozhodovat se až pak dle aktuální situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6001
8.6.21 15:31

Oni ani nedokáží odpovědět, protože to sami neví. Nebo by něco napsali a druhý den to může být jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
8.6.21 15:44

My se vratili před týdnem z Kréty.
Testovali jsme se u letiště z krku, v tu donutí ještě bylo “na naše náklady”. Teď se podle mě můžete otestovat kdekoli zdarma. Nevím, proč byste se měli testovat na letišti za litr? :nevim: S kým letíte?
Při příletu tak nikdo náhodné kontroly nedělal, jen zkontrolovaly testy z ČR (nesmí být starší 72 hodin od předpokládaného příletu do Řecka).
Zpátky stačí antigenni test, dělají na hotelu, cena 20-25 euro/os.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
8.6.21 15:45

@ousk1 chorvatsko a mozna spanelsko. Recko me nastvalo uz loni tou nahlou zmenou podminek, takze bohuzel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
8.6.21 15:48

@PepiKo Fisher. Bylo řečeno, že ty testy zdarma se neví jestli bude Řecko uznávat, takže zatím že to je stále tak jak píšeš.. na letišti a zaplatíš. Moc děkuju za reakci, super mít někoho osobní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
8.6.21 15:49

@PupuP My taky uvažovali o Mallorce, ale zatím jsem nezjišťovala jejich podmínky. Víš něco konkrétního? Ještě mě láká i Sardinie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6477
8.6.21 15:53

@ousk1 letíme v červenci. Pokud to nezmění, to testování, jakože určitě jo, nejspíš to zmírní, hlavně tu karanténu po návratu, tak nevidim důvod testovat se za peníze na letišti. Upřímně-ani bych to neriskla jet tam se sbalenými kufry a čekat tam na výsledek. Půjdeme na ty hrazené 72 hodin před odletem. Tam ty antigeny před odletem zpět prý hradí cestovka, aspoň tak nám to bylo řečeno.
Sháněli jsme to teď o víkendu, sice je pravda, že je nás dost, ale byl opravdu problém něco sehnat, všechno vyprodaný, nejsou letenky, pokoje. Lasty nebudou. Říkala paní z cestovky, že se to teď prodává hodně, hlavně to Řecko a Bulharsko, lidi uplatňují ty loňské vouchery. Takže jestli fakt chcete letět, tak bych asi nečekala. Aby pak vůbec něco bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
8.6.21 15:56

@renap Díky. No, já mám zkraje července druhé očkování tak chci počkat pak ty dva týdny ať aspoň já test nemusím řešit. Právě že taky mám obavy aby pak ještě něco bylo.. Ale zatím jsme hrozně na rozpacích z té nejistoty a jak nikdo nic pořádně neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
8.6.21 15:58

@renap A pokud by jste byli pozitivní tam při návratu zpět, tak se to řeší jak? Jen karanténou pak u nás? Případně pokud byste byli pozitivní v Řecku po příletu při tom namátkovém testování? (pokud tedy probíhá jak se to uvádí)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11116
8.6.21 16:00

Já bych nejela. Třeba u Portugalska se změnily podmínky ze dne na den… a nedělám si iluze, že by se to nemohlo stát leckde. Ten stres by mi za to nestál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6477
8.6.21 16:01
@ousk1 píše:
@renap A pokud by jste byli pozitivní tam při návratu zpět, tak se to řeší jak? Jen karanténou pak u nás? Případně pokud byste byli pozitivní v Řecku po příletu při tom namátkovém testování? (pokud tedy probíhá jak se to uvádí)

no, jestli to namátkové testování probíhá jako loni, tak to určitě nic neodhalí, to jsem si jistá :mrgreen:
Kdyby byl někdo pozitivní při testování před odletem zpět, tak ho nepustí do letadla, umístí ho do karanténního hotelu a za pár dní znovu test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
8.6.21 16:10

@ousk1 14 dni v karantennim hotelu, ne cela rodina, jen ten pozitivni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu