Dovolená letadlem s 2,5letým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PrichystalovaA
Povídálka 20 příspěvků 08.05.19 20:49
Dovolená s 2,5 letým dítětem letadlem

Zdravím maminky :)
Za dva týdny odlétáme na dovolenou k moři(Řecko, ostrov Kos). Měla bych pár dotazů. Byla bych ráda za odpověď alespoň na některé, když budete vědět ;)
1.Pro jistotu bych chtěla synovi vzít kočárek. Někde jsem četla, že přeprava kočárků je do dvou let zdarma, jak je to u starších?
2.Manžel má obavy, aby nám kočárek při cestě zpátky(V Řecku) bez problémů odbavili?
3.Co jste brali za hračky přímo na palubu letadla?
4.Brali byste sebou plínky na celý pobyt? (zabere to velkou část kufru) Nebo nebývá problém na místě dokoupit???(používám Pampersky)
5.Syn pije UM na usínání v poledne a večer. Brali nebo kupovali byste pro jistotu kojeneckou vodu, nebo myslíte, že stačí převařit z kohoutku???
6. Jaký máte názor na Bachovy esence? Aby syn cestu letadlem lépe snášel? (říkala jsem si, že třeba jen pro jistotu)
7.Chci poprosit, jestli máte nějaké vychytávky, rady, tipy, co nezapomenout vzít sebou nebo koupit :) Případně, co vám dovolenou u moře s dítětem zpříjemnilo :)
Děkuji všem za čas a odpovědi :srdce: Poprvé se synem budeme takto trávit dovolenou, tak na nás už asi doléhá cestovní horečka :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Diana69
Kecalka 444 příspěvků 08.05.19 20:58

No na to, že odletate už za 14 dní, tak máš dost dotazů. Přeji hodně stesti ;)

ivašot.
Echt Kelišová 7958 příspěvků 08.05.19 21:00
@Diana69 píše:
No na to, že odletate už za 14 dní, tak máš dost dotazů. Přeji hodně stesti ;)

Ale určitě to neni nic, co by se nedalo za pár dní vyřešit

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 35 inzerátů 08.05.19 21:04

@PrichystalovaA na Kosu nam chybely boty do vody, pripravky proti komarum a na vecer teplejsi obleceni. s kocarkem a um neporadim syn uz byl vetsi :nevim:

Dlouhá punčoška
Povídálka 45 příspěvků 08.05.19 21:05

Plážový stan, oblecek do vody a konzultaci s doktorem co do letadla. Je to stres pro mimi, ale i pro spolucestující v letadle, když mimi celou cestu pláče.

Hanka1
Extra třída :D 14901 příspěvků 08.05.19 21:08

Pliny nebrat, koupis v kazdem malem krame a navic v tomhle veku u more mate idealni cas na odplenovani.
Kocarek vemte, odbavi vam ho bez problemu, ale pocitejte s tim, ze vam ho nemusi dat u letadla a ze zavazadloveho prostoru muze byt spinavy jak prase nebo poniceny. Jak je to s cenou netusim.
Zadny bachovky nedavejte, neni treba.
Vodu jednoznacne kupovanou balenou, z kohoutku tece odsolena morska mirne slana voda, to by se taky mladej mohl zesrat jak lion vodu koupus vsude za dve eura proboha netahat sebou
Pocitate s variantou, ze se v mori nevykoupete, ze bude studene? Mate variantu vyhrivanych bazenu?
Vyvhytavka byla vzdycky koupit na miste nove neokoukane babovky a kyblik na pisek

Hanka1
Extra třída :D 14901 příspěvků 08.05.19 21:11
@Dlouhá punčoška píše:
Plážový stan, oblecek do vody a konzultaci s doktorem co do letadla. Je to stres pro mimi, ale i pro spolucestující v letadle, když mimi celou cestu pláče.

Tohle neni zadne mimi ale dvouapullety kluk :mrgreen: :P dost deti je v tomhle veku ve skolce, nepotrebuje pleny a usinat s kojeneckym mlikem… ;)

Euforia
Kecalka 252 příspěvků 08.05.19 21:11

Ahoj, nevim odpoved na vsechny body :-)) ale aspon neco

2/ s odbavenim kocarku v Recku ( Kreta ) zadny problem nebyl, probihalo stejne jako. Praze, odevzdal se az u schodu do letadla a v Praze zase vyzvednul
3/ leteli jsme loni s mladsi.. 1,5 roku a meli jsme par knizek, nakonec ji stejne nejvic zajimaly casopisy, co byly v kapse sedadla, zapinaci pas a kelimky s vodou, co davali v letadle..
4/ pliny jsme brali normalne na celou dobu pobytu, jsou mekky a splacnou se, zadnej probelm. Samozrejme, ze se tam daji koupit, ale jsou hodne drahy
5/ Zadnou kojeneckou vodu jsme nekupovali, proste jsem si napustila do lahvicky vodu, co byla k dispozici na piti v hotelu ( ne z vodovodu, neni pitna!! ) a tu jsem ohrala v rychlovarce, zadny prevarovani, jen jsem ji prihrala. Zadnej problem z toho dcera nemela
7/ tak urcite nejaky hracky do vody, kybliky, kelimky, u nas je velkej hit kopaci mic, lopatku na pisek, dceri se libilo vozit se na nafukovacce.
Urcite bych vzala neco jako panadol, sirup na kasel a neco na prujem, pro jistotu

warita
Extra třída :D 10399 příspěvků 08.05.19 21:11
@PrichystalovaA píše:
Zdravím maminky :)
Za dva týdny odlétáme na dovolenou k moři(Řecko, ostrov Kos). Měla bych pár dotazů. Byla bych ráda za odpověď alespoň na některé, když budete vědět ;)
1.Pro jistotu bych chtěla synovi vzít kočárek. Někde jsem četla, že přeprava kočárků je do dvou let zdarma, jak je to u starších?
2.Manžel má obavy, aby nám kočárek při cestě zpátky(V Řecku) bez problémů odbavili?
3.Co jste brali za hračky přímo na palubu letadla?
4.Brali byste sebou plínky na celý pobyt? (zabere to velkou část kufru) Nebo nebývá problém na místě dokoupit???(používám Pampersky)
5.Syn pije UM na usínání v poledne a večer. Brali nebo kupovali byste pro jistotu kojeneckou vodu, nebo myslíte, že stačí převařit z kohoutku???
6. Jaký máte názor na Bachovy esence? Aby syn cestu letadlem lépe snášel? (říkala jsem si, že třeba jen pro jistotu)
7.Chci poprosit, jestli máte nějaké vychytávky, rady, tipy, co nezapomenout vzít sebou nebo koupit :) Případně, co vám dovolenou u moře s dítětem zpříjemnilo :)
Děkuji všem za čas a odpovědi :srdce: Poprvé se synem budeme takto trávit dovolenou, tak na nás už asi doléhá cestovní horečka :zed:

Litam s dcerou, 2,5 let relativne casto, takze si dovolim odpovedet:

1. Kocarek neber, na co ti bude? Vsak syn uz davno umi chodit. Kocarek ma v tomto veku jen jeden ucel, a sice ten, kdyz fakt nekam pospichas a potrebujes se pohybovat rychle. To na dovolene mit nebudes.

2. Pleny vetsinou beru tak, aby mi to vydrzelo 2-3dny. Nikdy nebyl problem dokoupit na miste. Ostatne, kolik jich tak bude syn potrebovat? Spotreba na 2 letech je tak 2 pleny za den max, cili na 14 dni 28 plen, to fakt polovinu kufru nezabere.

3. Voda se da nakoupit na miste v lahvy taky, to neres.

4. Jak zabavit dite behem letu?

• samozrejme nabalit knizky, nejake hracky, tablet, etc
  • behem letu vybalit jidlo, tim se zabije dobrych 30min
  • ukazovat krajinou pod letadlem
  • dovolit decku studovat informacni kartu a palubni casopis v kapse sedala. Ukazuj decku piktogramy, ptej se ho, co tam vidi, vysvetluj obrazky. Tim zabijes taky dobrou cast letu.
  • dovol malemu, at si hraje s roletou od okenka. Moje dcera si s tim dokazala vyhrat fakt neskutecne dlouho. Otvirala, zavirala, komentovala, zase otvirala a zavirala.

6. Bachovi esence neznam, a nevidim duvod, proc by maly mel snaset 2h cestu letadlem.

Preju peknou dovolenou

Uživatel je onlineCaboverde
Kecalka 356 příspěvků 08.05.19 21:12

Nevím no, ale na co potřebuje dvou a půl leté dítě kočár, plenky a umělé mléko, to mi hlava nebere. Dcera se mnou v podobném věku letěla poprvé do zahraničí, byly to Kapverdy, ale byla v té době bez plen, bez umělého mléka a kočár též nepotřebovala. Vezla jsem s sebou cestovní nočník a nachodili jsme toho v místě celkem dost. Do letadla bereme pastelky, náčrtník, luštění pro děti a v poslední době i Lego. Dcera má potřebná cestovní očkování a vozím s sebou především dostatečně vybavenou lékárničku. Řekla bych, že štěstí přeje spíše připraveným.

Euforia
Kecalka 252 příspěvků 08.05.19 21:13

@DlouháPunčoška co by proboha mela konzultovat s doktorem?? 8o 8o 8o vzdyt je to 2,5 lety dite

marin
Echt Kelišová 9988 příspěvků 08.05.19 21:15

Vodu bych kupovala balenou. Ale já zase bych pleny raději vzala s sebou. Záleží do jakého letoviska jedete, ale v těch větších velikostech plen už je nemusejí mít a teď zkraje sezóny to může být problém.

Kecalka 356 příspěvků 08.05.19 21:17
@Hermina.p píše:
@PrichystalovaA na Kosu nam chybely boty do vody, pripravky proti komarum a na vecer teplejsi obleceni. s kocarkem a um neporadim syn uz byl vetsi :nevim:

Boty do vody jsou neforemné, my preferujeme neoprenové ponožky s protiskluzem. Pro děti třeba Neo a pro dospělé máme Omery. Do teplých vod bohatě stačí tloušťka neoprénu 1, 5 mm a kotníková varianta.

Kecalka 356 příspěvků 08.05.19 21:19
@Hanka1 píše:
Tohle neni zadne mimi ale dvouapullety kluk :mrgreen: :P dost deti je v tomhle veku ve skolce, nepotrebuje pleny a usinat s kojeneckym mlikem… ;)
:palec:
Hanka1
Extra třída :D 14901 příspěvků 08.05.19 21:21

Ja zas nezavrhuju golfky - na spani, rychle presuny, kdyz usne u vecere, muze se vecer jit na promenadu a pak ulozit rovnou do postele v hotelu. Jsou lehke a skladne…
V jiznich statech uvidite u more deti na golfkach i daleko starsi a nijdo se nebude divit.

Spis mne udivuje kojenecke mliko na usinani a mnozstvi plen. Ale beru to podle svych deti, ty v tomhle veku chodily do skolek na par dni a misto mlika pred spanim se samy naobedvaly… :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama