Dovolená severní Kypr

211
10.7.15 16:25

Dovolená severní Kypr

Ahoj maminky. Zajima mne jestli jste nektera byli na Kypru, tedy presne v letovisku Bafra. Mi letime na konci cervence na 8 dni a uz ted jsem nervozni z te cesty. Slysela jsem ze to cestovani s meziprestani v Turecku je pry strasna otrava a jak to zvladaly vase deti? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1531
21.4.17 10:34

Oživuji
Jaká je dovolená na severním Kypru a jak probíhá cesta s tím mezipřistáním? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2571
21.4.17 10:39

Mezipřistání je spíš takové formální. Rezorty na severním Kypru jsou fajn, ale musíte počítat s tím, že Severní Kypr není mezinárodně uznáván, není tam sice nebezpečno, ale konzulární pomoc (třeba v případě autonehody) nemusí fungovat, protože české úřady nemohou komunikovat s místními úřady. Takže pokud bude probíhat vše v pořádku, budete mít hezkou dovolenou. Nejlépe jet až v září, léto je strašně horké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
21.4.17 16:39

Severní Kypr je nádherná destinace, určité doporučuju. Asi před třemi roky jsme byli v hotelu Merit hotel park a opravdová paráda ;) mezipřistání je opravdu formalita, trva asi hodinku, kdy musíš sedět v letadle. Ale podle me to není nic hrozného, co by se nedalo zvládnout. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.17 23:48

Je potřeba pas nebo stačí OP? Někde píšou, že pro Kypr celý stačí op, někde že ne, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
2571
11.7.17 07:56
@Anonymní píše:
Je potřeba pas nebo stačí OP? Někde píšou, že pro Kypr celý stačí op, někde že ne, díky.

Pro severní Kypr musíš mít pas, pokud letíš přímo na severní Kypr (letiště Ercan, Nikósie - Lefkosa). Pokud vstupuješ na území Kypru přes jižní stranu (letiště Larnaca, Pafos) a poté pokračuješ přes zelenou zónu na sever, tak můžeš i na občanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6767
13.7.19 11:01

peníze

Letíme na Severní Kypr (Turecká část) jaké peníze si s sebou vzít?
Eura nebo dolary?
A budu je brát v obchodě nebo budeme muset měnit na jejich liry?

Díky za zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.19 11:24

@subsomi
My jsme si s sebou brali eura. Měnili jsme na místní liry až na Kypru :) samozřejmě na Kypru eura v obchodech berou, ale vracejí vám v lirách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6767
13.7.19 11:26

@Mína.Ell díky za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2571
13.7.19 12:03
@subsomi píše:
Letíme na Severní Kypr (Turecká část) jaké peníze si s sebou vzít?
Eura nebo dolary?
A budu je brát v obchodě nebo budeme muset měnit na jejich liry?Díky za zkušenosti

Eura a pokud nechceš neustále přepočítávat, tak je lepší vyměnit na liry. Oni jsou většinou docela čestní a nastavuji normální kurz, když platíš rovnou v eurech, ale taky tě můžou okrást.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6767
13.7.19 12:32

@Janina81 díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2571
13.7.19 18:38

@subsomi
Není zač a užijte si to. Je tu teď fakt hezky počasí. Nevím, kam přesně jedete, ale u moře je lehce přes 30 a pofukuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama