Dovolená u moře s dětmi

13.8.15 10:06

Dovolená u moře s dětmii

:mavam: Pěkný den, jdu s dotazem.za týden jedeme na dovču do Chorvatska s dětmi 2,5r a 8m budeme ubytovaní v soukromí, takže si budeme vařit sami podle potřeby..
moje otázka zní. co je dobré vzít sebou a co vařit? něco rychlého a néé složitého. A ještě co je dobré vzít na mlsání sebou dětem? je mi jasný že to co se nerozteče atd…ale co se třeba osvědčilo u vás…víc hlav, víc ví
díky moc :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3653
13.8.15 10:14

@Janca.Nikca My jsme byli na začátku prázdnin ve Francii. Jídla jsme sebou vezli dost a 90% toho jsme vezli zase zpět domu. Protože když jsme šli tam u nich do sámošky, tak jsem chtěli ochutnat jejich věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
13.8.15 10:16

Tak na mlsání u nás byl pytel křupek. Jinak bych klidně na mlsání dala zmrzlinu, tedy tomu staršímu. Mladšímu dítku jsem v tomto čase na mlsání nic nedávala, max. ty křupky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 10:20

Taky něco povezeme, nechceme vše kupovat tam..jen takové ty věci co by se cestou zkazili..
tak křupky baští občas jen mladší, ale spíš sušenky..starší jí už vše co mi proto musme něco dobrého vzít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
13.8.15 10:21

@Janca.Nikca
Na mlsajdu bych vzala různé sušenky, pro menší kukuřičné křupky. Jinak bych nabalila těstoviny, rýži, případně nějakou konzervu. Jenže s malýma dětma je to s takovým trvanlivým jídlem na houby:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
13.8.15 10:24

Taky na dovolené vaříme - ovšem jen rychlovky, žádná vývařovna :) Suroviny vesměs bereme všechny s sebou, máme velké auto. Za mě tedy první den řízky z domu, pak špagety, rizoto, palačinky, nudle s mákem, gnocchi („co dům dal“), brambory s něčím (cukynou, opečeným salámem), těstoviny se sýrovou omáčkou. Bereme hodně sladkostí (sušenky, krekry, oplatky…), které nesmí chybět k odpolední kávě, k večerním hrám. Pak jeden den jdeme se najíst do místní restaurace ochutnat jejich jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
13.8.15 10:34
@Ivettk píše:
Taky na dovolené vaříme - ovšem jen rychlovky, žádná vývařovna :) Suroviny vesměs bereme všechny s sebou, máme velké auto. Za mě tedy první den řízky z domu, pak špagety, rizoto, palačinky, nudle s mákem, gnocchi („co dům dal“), brambory s něčím (cukynou, opečeným salámem), těstoviny se sýrovou omáčkou. Bereme hodně sladkostí (sušenky, krekry, oplatky…), které nesmí chybět k odpolední kávě, k večerním hrám. Pak jeden den jdeme se najíst do místní restaurace ochutnat jejich jídlo.

Vím, že je to absolutně OT, ale tohle prostě nedokážu pochopit. :nevim: Jíst na dovolené v zahraničí nudle s mákem, brambory s opečeným salámem a vézt z domu sušenky a krekry k odpolední kávě 8o A první den řízky z domu mě dostaly :lol: To fakt ještě někdo dělá? já na každé dovolené jím a ochutnávám výhradně místní potraviny. Každý den jiná restaurace, kavárna… To je ta pravá dovolená :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 10:41

Tak starší jí už vše co mi, a mladšímu holt se vždy něco uděl..
@Ivettk přesně odpověď kterou jsem myslela.. děkuji moc..také máme dost místa takže vezeme sebou co se dá..tam chceme dokoupit takové ty věci co by cestu nepřežili..
@krtek7489 jak vidíte tak dělá..a nevidím na tom nic špatného..neříkám že si také někam nezajdeme..ale když už jedeme s dětmi tak ty sní spíš stravu na jakou jsou zvyklé než nějaké experimenty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
13.8.15 10:42

@krtek7489 To bude asi tim, ze nato mas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 10:43

Ja som leniva, na dovolenku bez stravy (teda do Talianska) beriem na kazdy den krabicku od expres menu - ci ako sa to vola. Len zavarene maso, prilohy si kupime/uvarime na mieste. Porovnavala som so sestrou co tam zije ceny, a zemiaky, ryzu sa vozit neoplati, cestoviny su kategoria sama o sebe.

Na mlsani peciem susienky a medovnicky (moje slecny su uz 3 a 5 rokov). Bravali sme musli tycinky, ale vozili ich domov :?

Inak mojim slecnam isli talianske mimini susienky viac nez ceske. Asi ze zmena, vzdy sme viezli domov zo tri krabice.

Asi zbalim aj nejake to jablko, ale ja som bola v jablkarni, takze som si vcelku ista, ze cestu preziju… a moje slecny boli v minulom zivote asi fruktariani… a ovocie v Taliansku bude drahe, to viem naisto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
13.8.15 10:43
@Lucie66 píše:
@krtek7489 To bude asi tim, ze nato mas…

ja bych nerekla, ze to bude tim, ze na to ma, ale snad kdyz nekam jedu na dovolenou a budu si teda muset varit, tak snad ochutnam mistni jidlo a netaham si to, co jim cely rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
13.8.15 10:47

Mlsání- rozinky, sušené ovoce, jinak je tam spousta ovoce, krájená zelenina, sušenku, musli tyčinka, kukuřičné lupínky.
jídlo - nosila jsem na pláž, převážně saláty - zelenina + červená čočka, těstoviny nebo kuskus, případně amarant…
k tomu kila ovoce a zeleniny, na nic jiného nené chut.
večer většinou nějaká ryba z trhu, občas jsme chodili na večeři
sebou - dá se sehnat asi vše tam, my jsme v malé pr.deli a nechci trávit dovoulenou v supermarketu, tak jsme trvanlivé potrviny vezli - hlavně ty suché věci - těstoviny, kuskus, červenou čočku.. pak takové to - sůl, olej, ocet, koření. trvanlivé mléko, kafe…
na místě jsme kupovali ovoce, zeleninu, ryby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
13.8.15 10:48

Nevidim nic spatnyho varit si na dovce. Osobne by me to, ale obtezovalo a tahani tuny jidla s sebou mi prijde zbytecny kdyz v mistnich marketech se da poridit naprosto vse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 10:49

@Taminka zalezi od toho, kam ides a na ako dlho. Ked sme mavali polpenziu, tak sme obedovali vzdy ‚v meste‘. Teraz ideme uplne bez stravy a obedy si berieme so sebou… tyzden v styroch ludoch kompletne strava ‚vonku‘ by sme sa nedoplatili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
13.8.15 10:53
@krtek7489 píše:
Vím, že je to absolutně OT, ale tohle prostě nedokážu pochopit. :nevim: Jíst na dovolené v zahraničí nudle s mákem, brambory s opečeným salámem a vézt z domu sušenky a krekry k odpolední kávě 8o A první den řízky z domu mě dostaly :lol: To fakt ještě někdo dělá? já na každé dovolené jím a ochutnávám výhradně místní potraviny. Každý den jiná restaurace, kavárna… To je ta pravá dovolená :nevim:

každý má o dovolené jinou představu. otázka je jasná - co vaříte. zůčastni se diskuze až bude otázka - co si mám dát v Chorvatsku v restauraci.

my třeba na oběd jíme zv lastních zásob, většinou jezdíme lodí na pláž, kde není ani noha. takže ani nic k jídlu nebo pití. a neměnila bych. Večeři vaříme z místních čerstvých potravin, ale doplnky si vezu, protože se mi na místě nechce nakupovat jinde, než na místním trhu nebo podomního prodeje z okna. Na večeři jdem několikrát za dovolenou, ale dti si to víc užjou, když jsme u apartmánu, oni ještě na pláži plácaj z písku, já na ně po očku koukám, připravím rybu na grilu, najíme se na terase. v restauraci je čekání na jídlo nebaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama